Актуальні проблеми зобов’язального права

Зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь іншої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов’язку.

Сторонами у зобов'язанні є боржник і кредитор. У зобов'язанні на стороні боржника або кредитора можуть бути одна або одночасно кілька осіб. Кожна із сторін у зобов’язані може бути одночасно і боржником і кредитором

Враховуючи значну кількість зобов’язань слід приділити увагу їх класифікації на окремі види. Також важливим є визначення підстав виникнення, зміни зобов’язань якими є: договори, односторонні правочини, адміністративні акти, завдання шкоди (делікти) та інші неправомірні дії, судові рішення, події та інші дії громадян та юридичних осіб.

В межах теми необхідно розкрити питання щодо виконання зобов'язань, суб'єктів виконання зобов'язань, зміни осіб у зобов'язаннях, множинності осіб у зобов'язаннях (дольові, субсидіарні, солідарні зобов'язання) та припинення зобовязань.

Ключові терміни та поняття до теми: кредитор, боржник, суброгація, цесія, відступлення права вимоги, переведення боргу, валюта зобов’язання, абсолютне цивільно-правове відношення, відносне цивільно-правове відношення, суб’єкт зобов’язання, об’єкт зобов’язання, зміст зобов’язання, альтернативне зобов’язання, факультативне зобов’язання, дольове зобов’язання, солідарне зобов’язання, субсидіарне зобов’язання, добросовісність, розумність, справедливість, регрес, зустрічне виконання зобов’язання.