Цивільний договір

Договірне право складає значну частину зобов’язального права. Воно врегульовує відносини, які виникають в результаті домовленості двох і більше сторін, щодо встановлення, зміни або припинення цивільних прав та обов'язків.

В рамках теми підлягають розгляду такі питання як зміст, умови та форма договору. Особливої уваги заслуговують питання щодо порядку укладення зміни та розірвання договору. Необхідно висвітити також співвідношення понять правочин і договір, як його складову. У зв’язку з цим до договорів застосовуються загальні положення про правочини.

Виходячи з того, що на практиці укладається значні кількість договорів їх класифікують за певними ознаками. У зв’язку з цим необхідно чітко визначити ознаки кожного виду договорів, зокрема таких як: основний та попередній; договір на користь учасників і договір на користь третьої особи; односторонні та взаємні; оплатні та безоплатний; публічні та не публічні; консенсуальні та реальні; договір приєднання, змішаний договір та ін. Новелою ЦК України є виділення публічного договору та договору приєднання.

Ключові терміни та поняття до теми: договір, предмет договору, зміст договору, істотні умови договору, звичайні умови договору, випадкові умови договору, стадії укладення договору, оферта, акцепт, дериватив, презумпція оплатності, пролонгація договору, форвардний контракт, ф’ючерсний контракт, опціон, публічний договір, договір приєднання, попередній договір, альтернативний договір, факультативний договір, договір про наміри, юридична характеристика договору, консенсуальний договір, реальний договір, односторонній договір, двосторонній договір, істотне порушення договору, істотна зміна обставин, одностороннє розірвання договору, припинення договору; змішаний договір.