Актуальні проблеми спадкового права

Спадкове право регулює відносини щодо переходу прав та обов'язків померлої особи (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців) у порядку універсального правонаступництва.

Спадщина – це сукупність майнових прав та обов'язків померлого громадянина, які відповідно до чинного законодавства, можуть переходити у порядку спадкування до іншої особи (спадкова маса, спадкове майно).

Спадкування може відбуватись за заповітом чи за законом. При розгляді питань, пов’язаних із спадкуванням за заповітом необхідно визначити, що таке заповіт, умови його дійсності, форму заповіту, його зміст, види заповідальних розпоряджень тощо.

Спадкування за законом відбувається характеризується наявністю відповідних черг спадкоємців. Варто розкрити особливості спадкування за правом представлення та визначити коло осіб, які можуть мати обов'язкову частку у спадщині. Важливим є розкриття питань присвячених порядку здійснення права на спадщину, зокрема щодо: часу і місця відкриття спадщини; прийняття та відмови від спадщини; зміну черговості при спадкуванні за законом; усунення від спадщини; охорони спадкового майна; поділу спадщини та інших.

Ключові терміни та поняття до теми: Спадкування, спадщина, спадкодавець, спадкоємець, заповіт, відумерлість спадщини, виконавець заповіту, спадковий договір, відкриття спадщини, заповідальний відказ, секретний заповіт, обов’язкова частка у спадщині, спадкова трансмісія, прийняття спадщини.