Проблеми походження Землі і виникнення життя

Проблеми походження Землі і виникнення життя, різні форми впливу Космосу, небесних світил, а саме — Сонця й Місяця, на життя людей та різні процеси і явища, що супроводжують нас, стають предметом аналізу сучасності. У взаємозв'язку Сонця, Землі й Місяця є багато «темних плям» — наприклад, механізм сонячно-земних зв'язків, тонкі ефекти впливу сонячної активності та фаз Місяця на життя організмів (і людини, хоча статистичне такий зв'язок не викликає будь-яких сумнівів).

Відповідно до сучасних уявлень Всесвіт це вся частина матеріального світу, доступного для спостережень, що оточує нас. Це означає, що межі Всесвіту відносні, тобто вони розсуватимуться в міру появи нових можливостей безпосереднього спостереження.

Загальна характеристика Всесвіту

  Існують такі докази розширення Всесвіту. 1. Червоне зміщення спектральних ліній. Спектр більшості галактик нагадує сонячний. Як і сонячний, він містить лінії…

Еволюція Всесвіту

Нестаціонарність є характерною ознакою спрямованої еволюції. Відповідно до моделі Всесвіту, який розширяється, мало відбутися його народження… За початок Всесвіту вважають такий його стан, коли густина речовини-енергії… Згідно з моделлю еволюції Всесвіту, розробленою А. Фрідманом на підставі загальної теорії відносності Ейнштейна:

Сонячна система

  Таблиця 1. Порівняльна характеристика планет Сонячної системи (відносно…  

Земля як планета

Місяць віддалений від Землі в середньому на 384,4 тис. км. Земля та Місяць спільно рухаються навколо центра Сонячної системи по орбітах, радіуси… Земля — це еліпсоїд обертання, який майже не відрізняється від кулі з середнім…  

Космічний вплив на Землю

Земля захоплює мізерну частину сонячного випромінювання: 0,5∙10-9. Ця кількість енергії забезпечує та підтримує характерні для земної поверхні… Середня щільність Землі (5,5 г/см3) удвоє вища за щільність граніту. Добуток середньої щільності на об’єм, котрий становить 1,0834∙1021 м3, визначає масу Землі, яка дорівнює…

Сонячно-земні зв’язки

1) динамічний чинник, тобто сукупність явищ, пов’язаних з рухом Землі навколо Сонця вздовж орбіти та віковими змінами параметрів руху (передусім… 2) енергетичний чинник, пов’язаний з надходженням сонячного випромінювання,… 3) речовинний потікa- та b-частинок, тобто протонів та електронів сонячного вітру, який бере участь у матеріальному…

Магнітосфера Землі

Магнітосфера — це зона навколоземного простору, фізичні властивості якої зумовлюються магнітним полем Землі та його взаємодією з потоками заряджених… Сонячний вітер — це позначення різнорідного потоку сонячної плазми та… У результаті взаємодії сонячного вітру з магнітним полем Землі утворюється ударна хвиля, за фронтом якої виникає…

Магнітне поле Землі

Магнітний диполь — це умовний стержень, кінці якого відповідають протилежним магнітним полюсам. Магнітне поле Землі в цілому подібне магнітному полю… Точки перетину осі диполя з земною поверхнею називають геомагнітними полюсами.… північного — 78°30' пн. ш., 70° зх. д.; південного — 78°30' пд. ш., 110° сх. д.

Рухи Землі

Рух Землі навколо Сонця.Навколо Сонця Земля рухається вздовж орбіти, що мало відрізняється від кола. Ексцентриситет земної орбіти е = 0,017,… Швидкість руху Землі вздовж орбіти тим вища, чим меншим є радіус-вектор… Під дією притягання інших планет положення площини земної орбіти, а також її форма повільно змінюються протягом…

Фігура Землі

Розглянемо відомі моделі форми Землі, починаючи від найзагальнішої до все деталізованіших, вважаючи їх послідовним наближенням до істинної форми. … Перше наближення – сфера. Це найбільш груба та загальна модель форми планети.… Однак Земля має одну вісь обертання та екваторіальну площину – площину симетрії (а також площини симетрії меридіанів).…