Реферат має носити характер творчої самостійної науково-дослідної роботи.

Виклад матеріалу не повинен обмежуватися лише описовим підходом до розкриття теми, конспектуванням існуючих студій, він має відображати авторську аналітичну оцінку стану досліджуваної реферативної проблеми і власну точку зору на можливі варіанти її вирішення.

Автор реферату повинен виявити чітке розуміння проблеми, знання дискусійних питань, пов’язаних з нею, вміння підбирати і систематизувати фактичний матеріал, робити обґрунтовані висновки, прогнозувати перспективи власного подальшого дослідження.

Автор реферату повинен продемонструвати навички аналізу обраного за темою твору образотворчого мистецтва, низки творів, стильові процеси та характер еволюції і морфологічної зміни творів мистецтва.

У рефераті необхідно визначити суть проблеми, окреслити шляхи її вирішення в науці у відповідності до визначених завдань реферативної роботи.

Робота над рефератом передбачає критичне осмислення та узагальнення теоретичного матеріалу, його системний виклад, аналіз прореферованої літератури, висновки.

Назва роботи має відповідати її змісту.

Виклад матеріалу в рефераті повинен бути змістовним і стислим. Слід використовувати синтаксичні конструкції, властиві мові наукових документів, стандартизовану та фахову термінологію, уникати складних зворотів, незвичних термінів і символів, при потребі пояснювати їх при першому згадуванні в тексті.

Реферат повинен мати чітку структуру:

– титульну сторінку;

– зміст;

– перелік умовних позначень і скорочень (за необхідності);

– вступ;

– основну частину;

– висновки; список використаної літератури і джерел; додатки (за необхідності).

Титульний аркуш складається за такою формою:

 

Міністерство культури України

Міністерство освіти, науки, молоді та спорту України

Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації

 

ХАРКІВСЬКЕ ХУДОЖНЄ УЧИЛИЩЕ

Циклова комісія предметно-орієнтованих дисциплін