рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Кровообіг плода .

Кровообіг плода . - раздел Электроника, Ембріональний розвиток ССС. 1 – Пупкова Вена , 2 – Ворітна Вена , 3 – Аранцева Протока , 4 – Ниж...

1 – пупкова вена , 2 – ворітна вена , 3 – Аранцева протока ,

4 – нижня порожниста вена , 5 - печінкова вена , 6 – праве передсердя ,

7 – ліве передсердя , 8 – легеневі судини , 9 – аорта , 10 – легеневий стовбур ,

11 – Баталова протока , 12 – легені , 13 – нисхідна аорта , 14 – пупкова артерія .

 

На 5-му тижні – тижні – вже є скорочення серця , але вони ще слабкі і аритмічні .

На 5-му тижні починає функціонувати первинна система кровообігу плода . Від артеріального стовбура відходять дві висхідні вентральні аорти , які зливаються всередині тіла і утворюють єдину висхідну аорту , від якої відходять гілки в різних напрямках (дорсальні , вентральні , латеральні ) . Одна з вентральних гілок є пупково – брижовою артерією , яка прямує в жовточний мішок .

З нисхідного відділу аорти утворюється 2 пупкові артерії , які разом з протокою алантоісу прямують в пуповину .

 

Первинна венозна система збирає кров від тіла ембріону та позаембріональнмих ділянок . Вени представлені 2-ма передніми кардіальними венами , які збирають кров з каудальних ( хвостових ) частин ембріону . На кожній стороні тіла обидві кардіальні( серцеві) вени зливаються в коротку загальну кардіальну вену і обидва стовбури впадають в венозну пазуху . Туди ж впадають і пупкові вени , і пупково – брижові вени , які приносять венозну кров з жовточного кровообігу .

 

На 6-му тижні в первинній міжпередсердній перегородці утворюється овальний отвір . Таким чином виникає 3-х камерне серце зі сполученням між передсердями .

Скорочення серця стають ритмічними з ЧСС 110 уд/хв.

На 7-му тижні поряд з первинною міжпередсердною перегородкою виростає вторинна зі своїм овальним отвором ( причому вторинний овальний отвір так перекриває первинний овальний отвір , що рух крові стає можливим тільки в одному напрямку – з правого передсердя в ліве , що визначається більш високим тиском крові в правому передсерді ) .

Після народження тиск крові стає вищим в лівому передсерді і кров так притискає обидва овальних отвори , що вони притискаються одна до одної і зростаються між собою .

Протягом 6 – 7 тижнявідбувається складна перебудова ССС і виникають співвідношення , наближені до кінцевої будови судинної системи.

 

Першими формується судини жовточного ( первинного ) кровообігу , який представлений пупково – брижовими артеріями і венами . ( цей кровообіг для людини є рудиментарним і значення для газообміну між організмом матері і плода не має ) .

 

На 8 – 12 тижні ЧСС становить 165 – 170 уд/хв .

 

Потім формується хоральний кровообіг. Основним кровообігом плода є хоральний( плацентарний) кровообіг , який представлений судинами пуповини . Цей кровообіг починає забезпечувати киснем організм плода вже наприкінці 3-го – на початку 4 – го тижня .

Капілярна сітка ворсинок хоріону плаценти зливається в головний стовбур – пупкову вену , яка проходить в складі пуповини і несе в організм плода артеріальну кров , багату на кисень і поживні речовини . В тілі плода пупкова вена прямує до печінки і перед тим , як в неї ввійти утворює широку і коротку АРАНЦЕВУ ( венозну ) ПРОТОКУ , через яку значна кількість артеріальної крові потрапляє в нижню порожнисту вену , а потім саму пупкова вена зливається з порівняно погано розвиненою порожнистою веною .

 

Таким чином , печінка плода отримує максимально оксигеновану кров пупкової вени вже в незначному розведені з чисто венозною кров`ю з ворітної вени .

Пройшовши через печінку , ця кров надходить в нижню порожнисту вену по системі печінкових вен . Змішана в нижній порожнистій вені кров , все ще багата на кисень , потрапляє в праве передсердя плода . Сюди ж потрапляє і чисто венозна кров з верхньої порожнистої вени ( вона збирає венозну кров від голови , шиї верхній кінцівок та тулуба до діафрагми ) .

Кров з верхньої порожнистої вени практично вся потрапляє в правий шлуночок через правий атріовентрикулярний отвір (який розташований між правим передсердям і правим шлуночком ) З правого шлуночка венозна кров прямує в легеневий стовбур і там розділяється на 2 потоки :

- один ( менший ) прямує в легені , які ще не функціонують ,

- другий ( більший) зливається через БАТАЛОВУ ( артеріальну ) ПРОТОКУ в аорту нижче її дуги , тут змішується з насиченою киснем кров`ю , утворюючи змішану кров , що не дуже багата на кисень і поживні речовини , яка потім живить нижні сегменти тіла плода .

Кров з нижньої порожнистої вени майже вся потрапляє в ліве передсердя через овальний отвір , а потім прямує в лівий шлуночок і аорту .

 

Таким чином , в висхідну частину і дугу аорти потрапляє змішана кров , багата на кисень і поживні речовини і живить голову , шию , верхні кінцівки верхню частину тулуба ( до діафрагми ) і серце .

Кров нисхідної частини аорти , віддавши всі поживні речовини тканинам плода , повертається по пупковим артеріям в капілярну сітку ворсинок хоріону плаценти.

 

Таким чином , у плода функціонує система кровообігу , яка представляє собою замкнене коло , яке відокремлене від кровообігу матері і діюча виключно за рахунок скорочувальної здібності серця плода .

Деяку допомогу в здійснені гемодинаміки плода надають дихальні рухи плода , які з`являються з 11 – 12 тижня вагітності . Періоди від`ємного тиску в грудній порожнині , які при цьому виникають , при легенях , які ще не розправилися, сприяють потраплянню крові з плаценти в праву половину серця.

Пупкова вена доносить оксигеновану кров тільки до нижньої порожнистої і ворітної вени , а далі утворюється змішана кров і всі органи і системи живляться тільки змішаною кров`ю . Однак , найкраще оксигеновану кров отримують печінка , головний мозок і верхні кінцівки , гірші умови живлення у легень і нижньої частини тіла .

 

Ступень насиченості киснем крові різна в різні періоди вагітності . В 22 тижні насиченість крові киснем складає 60% , далі насиченість поступово знижується і при переношеній вагітності ( в 43 тижні ) впасти до 30 % .

ЧСС ембріону є порівняно низька ( 15 – 35 уд/хв. ) , далі з розвитком плацетарного кровообігу вона збільшується до 125 – 130 уд/хв. І є стабільним протягом всіх останніх місяців вагітності .

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Ембріональний розвиток ССС.

Протягом життя судинна система зазнає суттєвих змін які впливають на її функціональні можливості та на функціональні можливості всіх інших систем... Ембріональний розвиток ССС... Морфо функціональні особливості кровообігу плода співвідношення в роботі правого і лівого шлуночків плода...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Кровообіг плода .

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Структурні зміни серцево-судинної системи та особливості провідної системи серця новонароджених.
При народжені відбувається перебудова кровообігу , яка носить виключно гострий характер . Найбільш суттєвими моментами вважають слідуючи : - припинення плацентарног

Структурні зміни серцево-судинної системи та особливості провідної системи серця новонароджених.
При народжені відбувається перебудова кровообігу , яка носить виключно гострий характер . Найбільш суттєвими моментами вважають слідуючи : - припинення плацентарног

Розрізняють три варіанти "підліткового" серця.
1. Мітральна форма визначається тільки під час рентгенологічного обсте­ження. Спостерігається вирівнювання лівого контуру серцевої тіні. Порушен­ня гемодинаміки відсу

Особливості руху крові у новонароджених.
Рух крові по судинах у дітей раннього віку має такі особливості: • відносно малий систолічний об'єм крові; • артеріальний тиск низький; • велика швидкість течії крові, що

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги