Робота схеми

Робота схеми. При подачі на базу транзистора VТ-1 , наприклад, позитивного півперіода підсилюваємого сигналу, змінна складова струму колектора ~ік1 , протікаюча по колу +Ек→R2→К-Б-Е&#85 94;Rн→┴→-Е к створює протифазне до вхідної напруги на R2 . Ця напруга через малий опір стабілітрона VD-1 підводиться до бази VТ-2 та закриває його. Через опір навантаження проходить змінна складова струму колектора тільки VТ-1. При зміні полярності вхідного сигналу інвертована напруга з R2 відчиняє транзистор VТ-2 та його змінний струм колектора, протікаючи по колу: ┴ → Rн →К-Б-Е (VТ-2) →-Ек, створює на Rн синфазну з вхідним сигналом напругу підсиленого сигналу.

Транзистор VТ-1 під час від’ємного півперіода вхідного сигналу підзапирається, а його струм, що проходить через Rн зменшується практично до нуля. Тобто в даній схемі транзистори VТ-1 та VТ-2 працюють почергово, тобто в два такти.

Протягом позитивного півперіода вхідного сигналу транзистор VТ зачинений та напруга в навантаженні створюється змінним струмом колектора VТ-1. Під час від’ємного півперіода транзистор VТ-1 підзапирається, а VТ-2 відкривається та через опір навантаження проходять назустріч одне одному струми обох транзисторів. Але ік2 >>ік1 , та тому можна вважати, що корисний ефект в навантаженні створюється тільки струмом VТ-2. Література 1.Качанов Н.С. ЛРТУ М.ВИ.1974 р. Стор 369-383, 426-438.