рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Засоби захисту людей від уражень електричним струмом

Засоби захисту людей від уражень електричним струмом - раздел Связь, Електро- Та Пожежна Безпека В Галузі ...

ЕЛЕКТРО- ТА ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА В ГАЛУЗІ

1. Загальні поняття електробезпеки

2. Вплив електроструму на організм людини

3. Чинники, що впливають на важкість ураження

4. Класифікація виробничих приміщень за рівнем безпеки.

5. Засоби захисту людей від уражень електричним струмом

 

Загальні поняття електробезпеки

До числа небезпечних і шкідливих виробничих чинників належать підвищена напруга в електричній мережі, замикання якої може відбуватись через тіло… &Більшість машин і механізмів приводиться в дію електричною енергією.… Практика показує, що у всіх галузях, де використовується електрична енергія, бувають випадки ураження людей…

Вплив електроструму на організм людини

!Електричний струм, проходячи через тіло людини, може спричинити теплову, хімічну, світлову, механічну та біологічну дії. Електричний струм, що поглинається організмом, перетворюється в інші види… Електричні ураження умовно можна поділити на місцеві електричнітравми та електричні удари.

Чинники, що впливають на важкість ураження

Електричний опір людини складається з опору шкіри та опору внутрішніх органів. Опір тіла людини є змінною величиною. Електричний опір епідермісу у… Наслідки уражень залежать від місця контакту електрода з тілом людини.… !При ураженні електричним струмом вирішальними факторами є сила електричного струму, напруга, рід і частота струму. …

PВплив частоти

PЗі збільшенням тривалостідії ці всі негативні чинники нагромаджуються, а вплив їх на стан організму збільшується. PШлях проходження струму в тілі людини відіграє суттєву роль в наслідках… На практиці переважно зустрічаються переважно 15 характерних петель, найпоширеними з них є 5 (рука-рука, руки-ноги,…

Класифікація виробничих приміщень за рівнем електробезпеки.

ЗАЛЕЖНО ВІД УМОВ виробничі приміщення бувають сухі, вологі, сирі, гарячі, запилені і з хімічно активним середовищем. · Сухі – W<60%, t<35°C · Вологі –60<W<75%,

Засоби захисту людей від уражень електричним струмом.

!Засоби захисту людей, що використовуються в електроустановках, поділяються на засоби , що забезпечують безпеку при нормальній експлуатації, і такі, що забезпечують безпеку при аварійному стані електроустановок.

Захисне заземлення.

· захисне заземлення для захисту людей від ураження електричним струмом; · робоче заземлення, що забезпечує нормальні режими роботи електричних… · заземлення системи блискавкозахисту, що захищає будівлі та споруди від атмосферних перенапруг.

При влаштуванні електричних мереж на будівельному майданчику необхідно передбачити можливість відключення всіх електроустановок в межах окремих обʼєктів і ділянок робіт.

Встановлення запобіжників, а також електричних ламп, повинен виконуватися електромонтером, з використанням засобів індивідуальноо захисту.

При зберіганні, перевірці, видачі для роботи і експлуатації ручних електричних машин і т.ін. повинні виконуватись правила техніки безпеки при експлуатації електроустановок споживачачами.

Металеві будівельні ліса (риштування), рейкові шлях електричних вантажо-підйомних кранів і інші металеві частини будівельних машин і обладнання з електроприводом повинні мати захисне заземлення (занулення).

Струмоведучі частини електрообладнання повинні бути ізольовані, огороджені або розташовані в місцях, що недоступні дотиканню до них.

Зовнішні електромережі тимчасового електропостачання повинні бути виконані ізольованим провідником, що розташовується на опорах на висоті над рівнем землі, підлоги, настилу не менш як, м:

Над робочими місцями

Над проходами

Над проїздами

Захист електричних мереє і електроустановок будівельних майданчиків повинна бути забезпечена за допомогою встановлення запобідників з каліброваними плавкими вставками або автоматичними вимикачами.

Будівельно-монтажні роботи в охоронній зоні діючої повітряної лінії електромереж необхідно проводити під безпосереднім керівництвом інженерно-технічного працівника, що аідповідоє за безпеку виконання робіт, при наявності письмового дозволу організації, власника лінії і нарялц допуску, що визначає безпечні умови робіт і який видається у відповідності з правилами лави СНиП з техники безпеки в будівництві.

Наряд-допуск на виконання будівельо-монтажних робіт в охоронній зоні діючої повітряної лінії електромереж повине бути підписаний інженером будівельно-монтажної організації і особою, що відповідає за безпечний стан електрогосподарства в організації і який відповідає за виконання необхідних заходів електробезпеки, вказаним в 1.4. даного стандарту.

Напруга повітряної лінії, кВ 1,5
До 1 2,0
Від1 до 20 4,0
Від 35 до 110 5,0
6,0
Від 500 до 750 9,0
800 (постійного струму) 9,0
   

 

 

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА

 

1. Пожежна безпека галузевих об’єктів.

2. Профілактика пожеж.

3. Рекомендації щодо дій людини в умовах пожеж.

4. Перша долікарська допомога.

& 1. ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА ГАЛУЗЕВИХ ОБ’ЄКТІВ.

1.1. Основні причини виникнення пожеж у будівельних організаціях:

q недоліки в будівельних конструкціях, спорудах, плануванні приміщень, влаштуванні комунікацій;

q дефекти обладнання, порушення режиму технологічних процесів та неправильне проведення робіт;

q несправність систем живлення і випуску відпрацьованих газів у двигунах внутрішнього згорання, відсутність іскрогасників на вихлопних трубах двигунів;

q порушення правил користування відкритим вогнем, особливо поблизу місць застосування або зберігання горючих або легкозаймистих речовин;

q відсутність або несправність заземлення цистерн з рідкими нафтопродуктами;

q несправність або відсутність на деяких об’єктах системи блискавкозахисту;

q необережність персоналу і порушення правил обладнання місць відпочинку, особливо в польових умовах на будівельних майданчиках.

Наслідки пожеж бувають особливо тяжкими, коли вони призводять бо вибухів. Вибух може бути не тільки наслідком пожежі але і його причиною

!Для запобігання пожеж у будівельних організаціях розробляють організаційні, технічні, режимного характеру, пожежно-евакуаційні, тактико-профілактичні, будівельно-конструктивні та інші заходи режимів експлуатації машин і обладнання.

ü До організаційних заходів належать правильний вибір технології; недопущення захаращень приміщень і будівельних майданчиків; навчання працівників правилам пожежної безпеки спеціальне розміщення матеріалів на складах та техніки в гаражах і ремонтних майстернях.

ü До технічних заходів належать заходи, що стосуються правильного добору і монтажу електрообладнання, систем блискавкозахисту, влаштування заземлення тощо.

ü Заходи режимного характеру – це заборона куріння, запалювання вогню, правильне зберігання промаслених ганчірок, матеріалів, що можуть самозагорятись.

ü Тактико-профілактичні заходи передбачають швидку дію пожежних команд, забезпечення об’єктів первинними засобами вогнегасіння.

ü Будівельно-конструктивні вживають в процесі проектування і будівництва споруд, створення протипожежних конструкцій будівель, а також конструюванні машин і обладнання.

 

1.2. Вогнестійкість та категорії приміщень і споруд за вибухопожежною небезпекою.

Для визначення нормативних вимог щодо забезпечення вибухопожежної і пожежної безпеки керуються категоріями приміщень і будівель.

Вони поділяються на 5 категорій (А,Б,В,Г,Д).

ü До категорії А належать приміщення, в яких перебувають горючі гази чи легкозаймисті рідини з температурою спалаху не більше як 28ºС у такій кількості, що вони можуть утворювати вибухонебезпечні суміші, а також речовини і матеріали, що здатні вибухати і горіти при взаємодії з водою, киснем, повітрям в такій кількості, що розрахунковий тиск вибуху перевищує 5 кПа.

Будівлі належать до категорії А якщо в них сумарна площа приміщень категорії А перевищує 5% площі всіх приміщень, або 200 м2.

Допускається не відносити будівлі до категорії А, якщо сумарна площа приміщень цієї категорії не перевищує 25% сумарної площі розміщених у ній приміщень, але не більше 1000 м2 і ці приміщення обладнуються установками автоматичного пожежегасіння.

ü До категорії Б належать приміщення, в яких містяться горючий пил або волокна, легкозаймисті рідини з температурою спалаху більше за 28º Сабо горючі рідини в такій кількості, що можуть утворювати вибухонебезпечні суміші , при займанні яких виникає розрахунковий тиск вибуху, що перевищує 5 кПа. Будівлі відносять до категорії Б, якщо одночасно виконуються дві умови: будівля не належить до категорії А і сумарна площа всіх приміщень А і Б не перевищує 5% сумарної площі всіх приміщень, або 200 м2.

ü До категорії В належать приміщення, в яких перебувають горючі і важкогорючі рідини, тверді горючі і важкогорючі речовини і матеріали (у тому числі волокна), речовини і матеріали, здатні при взаємодії з водою, киснем повітря або одне з одним горіти лише за умови, що це приміщення не належить до категорії А і Б.

· 5%(або 10% - якщо відсутні приміщення категорій А і Б)

· не більше 25% (але не більше 3500 м2)

ü до категорії Г відносять приміщення, в яких є негорючі речовини і матеріали в гарячому, розжареному або розплавленому стані, процес обробки яких супроводжується виділенням променевої теплоти, іскор і полум’я, а також горючі гази, рідини і тверді речовини, які спалюються або утилізуються у вигляді палива.

· не більше 25% (але не більше 5000 м2)

ü До категорії Д належать приміщення, в яких перебувають негорючі речовини і матеріали в холодному стані. Будівля належить до категорії Д, якщо не належить до категорій А, Б, В, Г.

ВОГНЕСТІЙКІСТЬ – це здатність будівельних конструкцій зберігати свою робочі функції під дією високих температур.

Критерієм вогнестійкості будівельних конструкцій є межа вогнестійкості - це час, після якого будівельна конструкція втрачає свої несучі або огороджуючі функції.

 

ВОГНЕЗАХИСТ - цезниженняпожежноїнебезпекиматеріалів та конструкційшдяхомспеціальноїобробки.

Вогнезахист є одним з основнихзаходів, спрямованих на забезпеченняпожежноїбезпеки та необхідногоступенювогнестійкостібудинків і споруд, зниженняпожежноїнебезпекиматеріалів та виробів

Вогнезахистздійснюється:

· просоченнямматеріалівантипіренами;

· покриттямповерхнівогнезахиснимифарбами;

· обмазкоювогнезахисними пастами;

· покриттямповерхнівогнезахиснимиштукатурнимирозчинами;

· покриттямвогнестійкимисклообоями;

· захистомконструкційжорсткимиекранами: вогнестійкими листами, плитами, панелями тощо.

ДЕРЕВʼЯНІМАТЕРІАЛИ– їх протипожежний захист

ЗгідноПравил пожежноїбезпеки в Українідерев'яніконструкції в будинкахусіх[GW1] ступеніввогнестійкості, крім V, повинніпіддаватисявогнезахиснійоборобці, за виняткомвікон, дверей, воріт, підлоги, вбудованихмеблів, стелажів, якщо в будівельних нормах не зазначенііншівимоги.

Післяобробки (просочення) антипіренамидерев'янихконструкцій, тканин та інших горючих матеріалів повинен бути складений акт про проведенняроботипідрядноюорганізацією.

Перевірку стану вогнезахисноїобробки (просочення) слідпроводити не менше одного разу на рікзіскладанням акта перевірки.

1 2. ПРОФІЛАКТИКА ПОЖЕЖ.

Засоби пожежного зв’язку і сигналізації.

На кожному будівельному об’єкті треба передбачити телефонний чи радіозв’язок для виклику пожежної частини. Для подачі сигналів тривоги будівельні… Автоматичні системи пожежної сигналізації бувають теплові, димові, світлові,… ПОЖЕЖНА СИГНАЛІЗАЦІЯ

В даний час розвиваєтьсятенденціязамінитепловихсповіщувачів на димові з метою зниженняінерційностіїхспрацювання.

ЗНАКИ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ

Досить часто виникаютьпитаннящодозабезпеченняприміщень, будівель, спорудзгідно ГОСТ 12.4.026-76* "Цвета сигнальные и знаки безопасности" знаками пожежноїбезпеки, якіпризначені для приверненняувагипрацюючих до безпосередньоїнебезпеки, попередження про можливунебезпеку, припису та дозволупевнихдій з метою забезпеченняпожежноїбезпеки, а також длянаданнянеобхідноїінформації.

Пожежний нагляд і організація пожежної охорони.

Пожежно-технічний нагляд новобудов та інших об’єктів органами ДПН проводиться в будь-який час у присутності представників адміністрації цих… Керівник підприємства наказом призначає відповідальних за протипожежну… ПТК – не рідше 2-4 разів на рік зобов’язана проводити детальний огляд всіх будівельних майданчиків, будівель та інших…

Зогляду на особисту участь у процесі горіння кисню, на пожежах, особливо усередині будинків і приміщень, спостерігається його знижена концентрація, що призводить до кисневого голодування, гіпоксії, порушенню координації рухів

Самим небезпечним фактором пожежі, виходячи з масштабності його впливу (по наших і закордонних оцінках він призводить до загибелі 50-80% від загальної кількості жертв пожеж) є отруєннятоксичними продуктами горіння.

До так званихкласичнихпродуктівгоріння, що присутні практично на будь-якійпожежі, відносятьсяоксидивуглецю (вуглекислий і чадний гази).

Небезпека останнього полягає в тім, що він взаємодіє з гемоглобіном крові в 200-300 разів інтенсивніше, ніж кисень, практично відтинаючи його надходження в організм.

У зв'язкуіз широким використанням полімерних синтетичних матеріалів, на сучасних пожежах можуть бути присутні і значно більш небезпечні продукти горіння. Наприклад, продуктом термічного розкладання поролону є ціанід водню (HCN), чи як його ще називають - "синильна кислота", смертельно небезпечна концентрація якої для людини складає усього 0,2 г/м. куб.

В разіпожежіобов'язковонеобхідно враховувати її небезпечні фактори та механізм їхнього впливу на людину.

Якщо виникла пожежа, то після виклику пожежної охорони, необхідно попередити про це усіх, хто знаходиться поряд, після чого евакуйоватися самому та за можливостідопомогти в евакуаціїіншим.

З метою обмеження циркуляції повітря, яка здатна збільшити швидкість горіння, перед тим як вийти зачиніть за собою всі двері.

Якщо дозволяє час, перекрийте газ та відключіть електрику, але пам'ятайте, що в першу чергу завжди необхідно терміново залишати активну зону горіння, тобто місця в районі пожежі, де є задимлення та підвищена температура.

Перед тим як виходити через двері, їх треба трохи привідчинити (ні в якому разі не можна різко відкривати або вибивати двері, бо миттєвий доступ кисню може викликати викид полум'я). Дверітреба відчиняти з особливою ретельністю: стати на коліно обличчям до дверей і виставити одну ногу вперед на відстань 50мм від дверей, трохи привідчинити двері, прикриваючи корпус тіла дверним полотном, що забезпечить Ваш захист від перепаду температури і впливуполум'я.

Користуватисяліфтомуразі пожежі категорично заборонено!

При знаходженні у приміщеннівідрізаними вогнем, димом, високою температурою відосновнихшляхівевакуації, необхідно: · Перешкодитидоступу диму і продуктівгоріння у Ваше приміщення, для… · Обережно підповзти до вікна, прикривши обличчя (ніс, ротову порожнину) зволоженою тканиною, що буде відігравати…

НЕ СТРИБАТИЗ ВІКНА БЕЗ САМОЇ ЯВНОЇ НА ЦЕ НЕОБХІДНОСТІ

КОЖЕН ДРУГИЙ СТРИБОК З ЧЕТВЕРТОГО ПОВЕРХУ ПРИ ПОЖЕЖІ Є СМЕРТЕЛЬНИМ).

ПЕРША ДОЛІКАРСКА ДОПОМОГА (для самостійного опрацювання) Перша допомогаповинна бути спрямована на припинення впливу високої температури… При невеликому опіку (I ступеня) необхідно підставити обпечене місце під струмінь холодної води та тримати до стихання…

– Конец работы –

Используемые теги: Засоби, захисту, людей, від, уражень, електричним, струмом0.103

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Засоби захисту людей від уражень електричним струмом

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

З навчальної дисципліни Змістовий модуль 3.4.1.1. Засоби захисту військ від радіаційного, хімічного, біологічного зараження Заняття №3 Засоби індивідуального та колективного захисту
Для проведення групового заняття... З навчальної дисципліни... Військова підготовка...

ДО ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОботи з дисципліни Та його захист від корозії
ОДЕСЬКИЙ національний ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ...

ВИЗНАЧЕННЯ ОБ’ЄКТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ (ІВ) ДЛЯ ЗАХИСТУ. ДЕРЖАВНИЙ ЗАХИСТ ОБ’ЄКТА ІВ. ОФОРМЛЕННЯ ВІДПОВІДНИХ ДОКУМЕНТІВ
Упорядники З В Дудар В І Каук В В Голян...

З ДИСЦИПЛІНИ БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ТА ОХОРОНА ПРАЦІ Тема: Засоби індивідуального та колективного захисту працівників
КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ... Інститут енергозбереження та енергоменеджменту... Кафедра Охорони праці промислової та цивільної безпеки...

Люди, которые смеются, и люди, над которыми смеются
Между тем комизм определяется не тем и не другим в отдельности, а воздействием объективных данных на человека. О важности психологического фактора не раз писалось в эстетиках. Конечно,… В мире должно быть место юмору, поэтому надо понять его механизм и функции, но не забывая при этом, что серьезным…

ЗАХИСНІ СПОРУДИ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ З дисципліни «Цивільний захист»
ОДЕСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ... КАФЕДРА ОРГАНІЗАЦІЇ БУДІВНИЦТВА ТА ОХОРОНИ ПРАЦІ МЕТОДИЧНІ... ЗМІСТ...

Философия научила нас почитать божество, любить людей, верить, что у богов власть, а среди людей тесное сообщество (Ер. ad. Luc.,90,3
Философия научила нас почитать божество любить людей верить что у богов власть а среди людей тесное сообщество Ер ad Luc... Мы должны представить в воображении своем два государ ства одно которое... Страсти меняют выражение лица заставляют хмурить лоб улыбаться краснеть или бледнеть И неужели ты думаешь что...

ЛЕКЦІЯ З нормативної дисципліни Цивільний захист Тема 3.1.2. Планування заходів з питань цивільного захисту
З нормативної дисципліни Цивільний захист... Тема Планування заходів з питань цивільного захисту... Час хвилин...

Поэтому, когда, допустим, больше хороших людей, и обстановка более хорошая. Когда больше плохих людей, то и обстановка более негативная
Задали вопрос Просчитываем Звезды и Земли а что дает каждая Земля Звезда в...

Статья 1. Плани практичних занять із спецкурсу Сучасне кримінальне процесуальне законодавство. Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод від
курс Інституту прокуратури та слідства НУ ОЮА... магістри... Доц Д В Шилін ЛІТЕРАТУРА ДО УСІХ ЗАНЯТЬ...

0.031
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам