Найпростіша первинна обробка РЛИ на МП мережі

Для відпрацьовування і реалізації на мультипроцесорній мережі найпростішого алгоритму первинної обробки даних було розроблено функціональне програмне забезпечення (ФПЗ), що реалізує алгоритм, зображений на мал.1. Дослідження тимчасових характеристик ФПЗ вироблялося під керуванням мультипроцесорної операційної системи (ОС) реального часу SDF (розробки НГТУ), що керувала потоком даних у мережі і здійснювала синхронізацію окремих модулів ФПЗ. У схему обробки (мал.1.) входять:

· СРЦ 2-го порядку з дійсними коефіцієнтами

· Обмежувач імпульсних перешкод

· Погоджений фільтр для складного сигналу (фільтр стиску

· Детектор із граничним пристроєм

Вхідний сигнал для системи обробки формується моделлю, що працює в реальному часі, вихід якого через додатковий детектор із граничним пристроєм поданий на контрольний ІКО керуючої ЕОМ.

Модель. Для формування радіолокаційної обстановки використовується програма на С, модифікована для досягнення необхідної швидкодії й адаптована до запуску з мережевої ОС. Модель формує 512 комплексних відліків прийнятого сигналу по перериваннях таймера, період якого встановлений рівним періоду зондування РЛС. Пакет даних моделі, що представляє собою відліки ехо-сигналу,що відповідає одному азимуту, направляється маршрутизаторами ОС вузла в граничний пристрій 2 і далі на ІКО керуючої ЕОМ для контролю формованої радіолокаційної обстановки й у систему первинної обробки.

 
 

СРЦ. (Селекція рухомих цілей) У первинній обробці реалізована СРЦ 2-го порядку з дійсними коефіцієнтами. Для роботи СРЦ вимагаються відліки сигналу (пакети даних) із трьох сусідніх азимутів. Прийом і буферизація необхідних пакетів у процесорному вузлі, що виконує СРЦ, здійснювалася операційною системою.