ЕЛЕКТРИЧНИХ І РАДІОТЕХНІЧНИХ СИГНАЛІВ

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЄДНОСТІ ВИМІРЮВАНЬ ПАРАМЕТРІВ

ЕЛЕКТРИЧНИХ І РАДІОТЕХНІЧНИХ СИГНАЛІВ

 

Загальні відомості про вимірювання параметрів сигналів

До засобів вимірювання параметрів сигналів загального застосування*, відповідно до класифікації за ГОСТ 15094–86, відносяться: - генератори вимірювальні (підгрупа Г); - осцилографи різних видів (підгрупи С1, С7, С8, С9);

Забезпечення єдності вимірювань нелінійних спотворень

Загальні відомості про спотворення сигналів. Нелінійні спотворення

В лінійних системах з постійними параметрами виникають тільки лінійні спотворення (амплітудні, частотні, фазові), обумовлені його… Нелінійність системи з постійними параметрами проявляється в тому, що на її… Окремо скажемо про шумові завади або спотворення, які виникають як в лінійних, так і нелінійних системах і призводять…

Еталон одиниці коефіцієнта гармонік

В основу еталона покладено метод з використанням калібрувального сигналу (=100 %). У цьому методі із вихідного спотвореного гармонічного сигналу… Структурну схему еталона наведена на рис. 8.3. Розглянемо його роботу в режимі…    

Еталон одиниці коефіцієнта амплітудної модуляції

Еталон призначений для атестації робочих еталонів, що відтворюють АМ сигнал з каліброваним коефіцієнтом АМ, і повірки найбільш точних модулометрів,…   8.3.1 Параметри АМ сигналу [28]

Апаратурне рішення та характеристики еталона

Аналіз, наведений у [45] дозволяє сформулювати такі принципи побудови еталона коефіцієнта АМ: а) оптимальною є побудова еталона у вигляді міри одиниці коефіцієнта АМ, тобто… б) діапазони несучих і модулюючих частот АМ сигналів еталона повинні відповідати частотам апаратури, що повіряється,…

Еталон одиниці девіації частоти частотно-модульованих коливань

Еталон призначений для атестації робочих еталонів і перевірки найбільш точних робочих девіометрів. Являє собою комплекс засобів вимірювань, здатний відтворювати, зберігати і передавати калібровані значення девіації частоти ЧМ коливань у необхідному діапазоні несучих і модулюючих частот.

Параметри сигналу з кутовою модуляцією

, де – амплітуда, прийнята постійною; – несуча частота (частота у відсутності… При періодичній КМ середня частота за період модулюючого сигналу буде (рис. 8.10)

Апаратурне рішення і характеристики еталона

В основу еталона одиниці девіації частоти покладено такі принципи [28]: а) як і у випадку АМ, еталон доцільно будувати як міру девіації частоти, тобто… б) діапазони девіації частоти і модулюючої частоти повинні відповідати параметрам апаратури, що повіряється, несуча…

Метрологічне забезпечення вимірювальних генераторів

У генератора нормована велика кількість параметрів, які розбиті на такі основні групи: частотні – - параметри; рівня вихідного сигналу − або - параметри;

Про метрологічне забезпечення осцилографів, аналізаторів спектра та інших багатофункціональних засобів вимірювань

У принциповому плані їх метрологічне забезпечення (повірка) не відрізняється від повірки генераторів сигналів, яка проводиться поелементно за… Це ж відноситься і до деяких спеціалізованих приладів для вимірювання… У деяких спеціальних приладах нелінійності нормуються у формі диференційних крутизни і фази, шумів нелінійних…

Висновок

Вимірювання і відтворення параметрів електричних і радіотехнічних сигналів здійснюється відповідними засобами вимірювальної техніки, особливостями яких є велика кількість нормованих параметрів і можливість роботи з різними видами сигналів. Єдність вимірювань при цьому досягається сполученням централізованих та децентралізованих систем метрологічного забезпечення. Для таких приладів, як вимірювачі нелінійних спотворень, амплітудної і частотної модуляції, де визначено основний параметр і вид сигналу, можливою є централізована система, тобто створення відповідного еталона. Для багатофункціональних приладів, призначених для вимірювання комплексу параметрів різних видів сигналів єдність забезпечується шляхом простежуваності до еталонів з інших видів вимірювань, тобто децентралізовано.

 

Контрольні питання

1. Які прилади загального застосування для вимірювання параметрів електричних сигналів ви знаєте? 2. Які прилади включає до себе підгрупа Г − генератори сигналів… 3. Що таке “нелінійні спотворення” сигналів, чим вони відрізняються від лінійних?