рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Про затвердження Інструкції З сигналізації на залізницях України

Про затвердження Інструкції З сигналізації на залізницях України - раздел Связь,   ...

 

 

MIHICTEPCTBО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ’ЯЗКУ УКРАЇНИ

 

НАКАЗ

 

М. Київ № 747

 

Про затвердження Інструкції

З сигналізації на залізницях України

Н А К А З У Ю: 1. Затвердити Інструкцію з сигналізації на залізницях України, що додається. … 2. Державній адміністрації залізничного транспорту України (Мельничук В.О.):

ІНСТРУКЦІЯ

З сигналізації на залізницях України

 

І. СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ

1.1. Інструкція з сигналізації є обов’язковою для застосування підприємствами і організаціями залізничного транспорту України.

1.2. Інструкція визначає систему видимих і звукових сигналів для передачі наказів та вказівок щодо руху поїздів і маневрової роботи, а також види сигнальних приладів, за допомогою яких ці сигнали подаються.

1.3. Виконання вимог сигналів, встановлених цією Інструкцією, забезпечує безперервність і безпеку руху поїздів і маневрової роботи.

 

ІІ. НОРМАТИВНІ ПОСИЛАННЯ

Інструкція з сигналізації на залізницях України (далі – Інструкція) розроблена відповідно до Закону України „Про залізничний транспорт”, Правил технічної експлуатації залізниць України, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 20.12.96 № 411, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.02.97 за № 50/1854 та ДСТУ 4183:2003 „Знаки колійні та сигнальні, що їх застосовують на залізничному транспорті. Загальні технічні умови”.

 

ІІІ. ТЕРМІНИ ТА ВИЗНАЧЕННЯ ПОНЯТЬ

автоматична локомотивна сигналізація як самостійний засіб сигналізації та зв’язку – система, за якої рух поїзда на перегоні здійснюється за… блок-ділянка – частина міжстанційного перегону за умови автоблокування або… відкритий світлофор – світлофор, який має сигнальне показання, що дозволяє рух;

IV. СИГНАЛИ

Сигнали призначені для забезпечення безпеки руху, а також для чіткої організації руху поїздів і маневрової роботи. За способом сприйняття сигнали підрозділяються на видимі та звукові.

 

ВИДИМІ СИГНАЛИ

Видимі сигнали за часом їх застосування підрозділяються на: денні, що подаються у світлий час доби; для подання таких сигналів служать… нічні, що подаються у темний час доби; такими сигналами служать вогні визначених кольорів у ручних і поїзних ліхтарях,…

ЗВУКОВІ СИГНАЛИ

Звукові сигнали подаються сполученням звуків різної тривалості та кількості. Значення їх удень і вночі одне й те саме.

Для подання звукових сигналів використовуються свистки локомотивів, моторвагонних поїздів, спеціального самохідного рухомого складу, ручні свистки, духові ріжки, сирени, гудки і петарди.

Вибух петарди вимагає негайної зупинки.

 

V. СВІТЛОФОРИ

вхідні–дозволяють або забороняють поїзду прямувати з перегону на станцію; вихідні– дозволяють або забороняють поїзду відправлятися зі станції на… маршрутні– дозволяють або забороняють поїзду проїжджати із одного району станції до іншого;

ВХІДНІ СВІТЛОФОРИ

один зелений вогонь– «Дозволяється поїзду прямувати на станцію по головній колії з встановленою швидкістю; наступний світлофор (маршрутний або… Рисунок 5.1

ЗАПРОШУВАЛЬНИЙ СИГНАЛ

Запрошувальний сигнал – один місячно-білий мигаючий вогонь– дозволяє поїзду проїхати світлофор з червоним вогнем (чи погаслим) і продовжувати рух до наступного світлофора (або до граничного стовпчика при прийманні на колію без вихідного світлофора) із швидкістю не більше 20 км/год з особливою пильністю і готовністю негайно зупинитися, якщо зустрінеться перешкода для подальшого руху (рис. 5.14).

 

Рисунок 5.14 Рисунок 5.15

Цей сигнал застосовується на вхідних, а також маршрутних і вихідних (крім групових) світлофорах.

Відправлення за запрошувальним сигналом вихідного світлофора дозволяється тільки по правильній колії двоколійного перегону, обладнаного автоблокуванням.

ВИХІДНІ СВІТЛОФОРИ

один зелений вогонь– «Дозволяється поїзду відправлятися зі станції та прямувати із встановленою швидкістю; попереду вільні дві чи більше… один жовтий вогонь–«Дозволяється поїзду відправлятися зі станції та прямувати…  

МАРШРУТНІ СВІТЛОФОРИ

один зелений вогонь– «Дозволяється рух із встановленою швидкістю; наступний світлофор (маршрутний чи вихідний), відкритий»; один жовтий вогонь– «Дозволяється рух з готовністю зупинитися; наступний… один червоний вогонь– «Стій! Забороняється проїжджати сигнал»;

ПРОХІДНІ СВІТЛОФОРИ

один зелений вогонь– «Дозволяється рух із встановленою швидкістю; попереду вільні дві або більше блок-ділянки» (рис. 5.35); один жовтий вогонь– «Дозволяється рух з готовністю зупинитися; наступний… один червоний вогонь– «Стій! Забороняється проїжджати сигнал» (рис. 5.37). …

УМОВНО-ДОЗВОЛЯЮЧИЙ СИГНАЛ СВІТЛОФОРА

На ділянках з автоблокуванням умовно-дозволяючий сигнал подається щитом з світловідбивним знаком прозоро-білого кольору у вигляді літери «Т»(рис. 5.45), дозволяє вантажному поїзду проходження світлофора з червоним вогнем із швидкістю не більше 20 км/год з особливою пильністю і готовністю негайно зупинитися, якщо зустрінеться перешкода для подальшого руху. Щит встановлюється на щоглі прохідного світлофора (покажчику межі блок-ділянок), розміщеного на затяжному підйомі.

Порядок застосування умовно-дозволяючих сигналів при прямуванні неправильною колією встановлюється начальником залізниці.

 

Рисунок 5.45

СВІТЛОФОРИ ПРИКРИТТЯ І ЗАГОРОДЖУВАЛЬНІ

один зелений вогонь– «Дозволяється рух із встановленою швидкістю»; один червоний вогонь–«Стій! Забороняється проїжджати сигнал». 5.7.2. Загороджувальними світлофорами подається сигнал:

ПОПЕРЕДЖУВАЛЬНІ І ПОВТОРЮВАЛЬНІ СВІТЛОФОРИ

один зелений вогонь– «Дозволяється рух із встановленою швидкістю; основний світлофор відкритий» (рис. 5.51); один жовтий вогонь–«Дозволяється рух з готовністю зупинитися; основний… один жовтий мигаючий вогонь– «Дозволяється рух із встановленою швидкістю; вхідний світлофор відкритий і вимагає…

ЛОКОМОТИВНІ СВІТЛОФОРИ

зелений вогонь– «Дозволяється рух; на колійному світлофорі, до якого наближається поїзд, горить зелений вогонь» (рис. 5.54); жовтий вогонь– «Дозволяється рух; на колійному світлофорі, до якого… жовтий вогонь з червоним– «Дозволяється рух з готовністю зупинитися; на колійному світлофорі, до якого наближається…

ПОЗНАЧЕННЯ НЕДІЮЧИХ СВІТЛОФОРІВ

Недіючі світлофори мають бути перехрещені двома планками, а сигнальні вогні на них погашені (рис. 5.59).

 

 

Рисунок 5.59.

 

VI. СИГНАЛИ ОГОРОДЖЕННЯ

ПОСТІЙНІ СИГНАЛИ

«Дозволяється рух із зменшенням швидкості та готовністю проїжджати небезпечне місце, що огороджене сигнальними знаками «Початок небезпечного місця»… Зворотний бік сигналу «Зменшення швидкості» (зеленого кольору) (рис. 6.2) –…  

ТИМЧАСОВІ СИГНАЛИ

«Зупинка»– у вигляді щита прямокутної форми червоного кольору з обох боків (або червоний прапорець на жердині) вдень і червоний вогонь ліхтаря на… «Зменшення швидкості»– у вигляді квадратного щита жовтого кольору (зворотний… 6.2.2. Тимчасовими сигналами ставляться вимоги:

ОГОРОДЖЕННЯ МІСЦЬ ПЕРЕШКОД ДЛЯ РУХУ ПОЇЗДІВ І МІСЦЬ ПРОВЕДЕННЯ РОБІТНА ПЕРЕГОНАХ

Місця проведення робіт на перегоні, що вимагають зупинки поїздів, огороджуються так, як і перешкоди. Перешкоди на перегоні огороджуються з обох боків на відстані 50 м від меж…  

ОГОРОДЖЕННЯ МІСЦЬ ПЕРЕШКОД ДЛЯ РУХУ ПОЇЗДІВ І МІСЦЬ ПРОВЕДЕННЯ РОБІТНА СТАНЦІЯХ

6.4.1. Будь-яка перешкода для руху по станційних коліях і стрілочних переводах має бути огороджена сигналами «Зупинка» незалежно від того,… При огородженні на станційній колії місця перешкоди чи проведення робіт…

ОГОРОДЖЕННЯ РУХОМОГО СКЛАДУ НА СТАНЦІЙНИХ КОЛІЯХ

Вагони, що ремонтуються на станційних коліях, і вагони з небезпечними вантажами класу 1 (ВМ), що стоять на окремих коліях, огороджуються тимчасовими сигналами «Зупинка», що встановлюються на осі колії на відстані не менше 50 м (на наскрізних коліях – з обох боків, а на тупикових коліях – з боку стрілочного переводу).

Якщо в цьому випадку крайній вагон знаходиться від граничного стовпчика ближче 50 м, то тимчасовий сигнал «Зупинка» з цього боку встановлюється на осі колії проти граничного стовпчика.

Порядок огородження составів або окремих груп вагонів при їх технічному обслуговуванні в залежності від місцевих умов встановлюється начальником залізниці.

При технічному обслуговуванні та ремонті вагонів може застосовуватися огородження світлофорами у відповідності з порядком, встановленим Державною адміністрацією залізничного транспорту України.

 

ОГОРОДЖЕННЯ ПОЇЗДА ПРИ ВИМУШЕНІЙ ЗУПИНЦІ НА ПЕРЕГОНІ

6.6.1. При вимушеній зупинці на перегоні пасажирського поїзда огородження виконує провідник останнього пасажирського вагона за вказівкою машиніста у… виклику відбудовного чи пожежного поїзда, а також допоміжного локомотива, якщо… якщо поїзд був відправлений при перерві дії всіх засобів сигналізації та зв’язку по правильній колії на двоколійний…

VII. РУЧНІ СИГНАЛИ

7.1. Ручними сигналами ставляться вимоги: червоним розгорнутим прапорцем вдень і червонимвогнем ручного ліхтаря вночі –…  

VIII. СИГНАЛЬНІ ПОКАЖЧИКИ ТА ЗНАКИ

МАРШРУТНІ ПОКАЖЧИКИ

У тих випадках, коли необхідно вказати колію приймання чи напрямок руху поїзда або маневрового состава, застосовуються маршрутні світлові покажчики напрямку білого кольору(цифрові, літерні чи положення), що розміщуються на щоглах світлофорів або на окремій щоглі (рис. 8.1).

Для зазначення номера колії, з якої дозволяється рух поїзда, на групових вихідних і маршрутних світлофорах встановлюються маршрутні світлові покажчики зеленого кольору(рис. 8.2).

 

 

Рисунок 8.1 Рисунок 8.2

 

Ці покажчики можуть використовуватися і для зазначення номера колії, з якої дозволено рух маневрового состава, за наявності на груповому вихідному чи маршрутному світлофорі місячно-білого вогню.

 

СТРІЛОЧНІ ПОКАЖЧИКИ

Стрілка установлена по прямій колії: вдень – білий прямокутник вузького боку покажчика(рис. 8.3); вночі – молочно-білий вогонь(рис. 8.4);

ПОКАЖЧИКИ КОЛІЙНОГО ЗАГОРОДЖЕННЯ

«Колія загороджена»: вдень – виднобілий круг з горизонтальною чорною смугою; вночі – молочно-білий вогонь з тією ж чорною смугою(рис. 8.13).

ПОКАЖЧИКИ ГІДРАВЛІЧНИХ КОЛОНОК

8.4.1. Покажчик гідравлічної колонки – ліхтар – показує вночі червоний вогоньв обидва боки, якщо поворотна частина колонки установлена поперек колії; вдень видно саму поворотну частину колонки, пофарбовану в червоний колір, – сигнал «Стій!» (рис. 8.16).

Якщо поворотна частина колонки установлена вздовж колії, вночі видно в обидва боки прозоро-білий вогонь.

 

 

Рисунок 8.16

 

ПОКАЖЧИКИ ПЕРЕГРІВУ БУКС

  Рисунок 8.17

ПОКАЖЧИКИ МЕЖІ БЛОК-ДІЛЯНОК

На ділянках залізниць, де застосовується автоматична локомотивна сигналізація як самостійний засіб сигналізації та зв’язку, на межах блок-ділянок…  

ПОСТІЙНІ СИГНАЛЬНІ ЗНАКИ

До основних постійних сигнальних знаків відносяться: «Газ», «Нафта», «Початок гальмування», «Кінець гальмування», «Увага! Струмоподіл», «Опусти… Постійні сигнальні знаки встановлюються на окремих стовпчиках, а на… 8.8.1. Постійні сигнальні знаки «Газ» і «Нафта» (рис. 8.20 і 8.21) установлюються у місцях пересічень залізничних…

ТИМЧАСОВІ СИГНАЛЬНІ ЗНАКИ

8.9.1. У місцях, де не допускається проходження електрорухомого складу з піднятими струмоприймачами (при несправності контактної мережі, проведенні… «Підготуйся до опускання струмоприймача» (рис. 8.45); «Опусти струмоприймача» (рис. 8.46);

IX. СИГНАЛИ, ЩО ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ ПІД ЧАС МАНЕВРОВОЇ РОБОТИ

9.1. Маневровими світлофорами подаються сигнали: один місячно-білий вогонь– «Дозволяється проводити маневри» (рис. 9.1); один синій вогонь– «Забороняється проводити маневри» (рис. 9.2.).

XI. ЗВУКОВІ СИГНАЛИ

11.1. Звукові сигнали під час руху поїздів подаються свистками локомотивів, моторвагонних поїздів і дрезин, духовими ріжками, ручними свистками.   Таблиця 11.1. Сигнал   Значення сигналу   Хто подає …

XII. СИГНАЛИ ТРИВОГИ ТА СПЕЦІАЛЬНІ ПОКАЖЧИКИ

 

12.1. Сигнали тривоги подаються гудками, свистками локомотивів (моторвагонних поїздів) і дрезин, сиренами, духовими ріжками, військовими сигнальними трубами, ударами у підвішені металеві предмети.

Звуки, що позначені у схемі звукових сигналів, у випадку подачі їх ударами відтворюються:

довгі – часто повторюваними один за одним ударами;

короткі – рідкими ударами за числом необхідних коротких звуків.

 

Сигнал «Загальна тривога» подається групами з одного довгого та трьох коротких звуків

▬ ● ● ● ▬ ● ● ●

 

у таких випадках:

при виявленні на колії несправності, що загрожує безпеці руху;

при зупинці поїзда у сніжному заносі, при аварії поїзда та в інших випадках, коли потрібна допомога.

Сигнал подається у разі необхідності кожним працівником залізниці.

Сигнал «Пожежна тривога» подається групами з одного довгого і двох коротких звуків

  Сигнал подається у разі необхідності кожним працівником залізниці.

– Конец работы –

Используемые теги: про, затвердження, ІНСТРУКЦІЇ, сигналізації, залізницях, України0.096

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Про затвердження Інструкції З сигналізації на залізницях України

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Лекція 1. Вступ до курсу історії України 1. Курс історії України в системі гуманітарних наук. Предмет, мета та завдання курсу. 2. Періодизація історії України
Лекція Вступ до курсу історії України План...

Про затвердження Інструкції з діловодства в місцевому загальному суді
Про затвердження Інструкції з діловодства в місцевому загальному суді... Наказ Державної судової адміністрації України від червня року N... Зареєстровано в Міністерстві юстиції України липня р за N...

З 1 січня 2011 року набрав чинності Закон України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування далі – Закон
Щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов язкове державне соціальне страхування органам Пенсійного фонду України відповідно до Порядку... Суми страхових внесків на загальнообов язкове державне пенсійне страхування... Відомості про застраховану особу що використовуються в системі загальнообов язкового державного пенсійного...

Закон про зовнішньоекономічну діяьність України
Абзац другий статті 1 в редакції Закону N 90 95-ВР від 14.03.95 Валютні кошти - валютні цінності - іноземна валюта готівкою платіжні документи… Стаття 2. Принципи зовнішньоекономічної діяльності Суб єкти… Стаття 5. Право на здійснення зовнішньоекономічної діяльності Зупинити дію частин третьої, четвертої, п ятої, шостої,…

Згідно з Законом України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі»
Правова охорона надається винаходу корисній моделі що не суперечить публічному порядку принципам гуманності і моралі та відповідає умовам... Об єктом винаходу корисної моделі правова охорона якому якій надається... продукт пристрій речовина штам мікроорганізму культура клітин рослини і тварини тощо...

ЗАКОН УКРАЇНИ Про Всеукраїнський перепис населення
Відомості Верховної Ради України ВВР N ст... Цей Закон визначає правові економічні та організаційні основи підготовки і... Розділ I...

Кодекс законів про працю України
Глава I ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ Стаття Завдання Кодексу законів про працю України Законодавство... Стаття Рівність трудових прав громадян України... Україна забезпечує рівність трудових прав усіх громадян незалежно від походження соціального і майнового стану...

Закон про зовнішньоекономічну діяьність України
Абзац другий статті 1 в редакції Закону N 90 95-ВР від 03.95 Валютні кошти - валютні цінності - іноземна валюта готівкою платіжні документи чеки,… Стаття 2. Принципи зовнішньоекономічної діяльності Суб єкти… Стаття 5. Право на здійснення зовнішньоекономічної діяльності Зупинити дію частин третьої, четвертої, п ятої, шостої,…

ЗАКОН УКРАЇНИ Про дорожній рух
На сайте allrefs.net читайте: "ЗАКОН УКРАЇНИ Про дорожній рух"

0.028
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам