рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Види риб

Види риб - раздел Высокие технологии, Технології в галузях тваринництва Не́рест— Процес Відкладання Ікри (Яєць) Самицям...

Не́рестпроцес відкладання ікри (яєць) самицями з подальшим заплідненням їх сім'ям (молочками) самців упервинноводних хребетних — риб і земноводних. Зазвичай відбувається в певних місцях (на нерестовищах).У багатьох риб під час нересту з'являється шлюбне забарвлення. Деякі риби (прохідні) для нересту йдуть з моря в річки (лососеві, осетрові) або з річок у моря (прісноводний вугор). Порушення нерестовищ унаслідок забруднень, будівництва ГЕС тощо призвело (наприклад, на Волзі і інших річках) до скорочення чисельності багатьох, зокрема цінних, видів риб.

У присадибних водоймах добре розводяться короп, лин, карась, білий амур, товстолоб, щука, судак. З малоцінних, засмічених риб у водоймах можуть мешкати верховодка, піскар, окунь, плотва і в'юни. За вимогами до умов зовнішнього середовища риб поділяють на два види: теплолюбні і холоднолюбні.

Теплолюбні (коропові) добре ростуть, розвиваються і вважають за краще водойми зі стоячою водою, які добре прогріваються, з помірно розвиненою в них водною рослинністю. Розмножуються вони в осінньо-літній період. Ікру вимітают на рослинність. Звичайно через кілька днів з ікри з'являються личинки, які потім перетворюються на мальків.

Холодолюбиві риби вимогливі до чистоти води з високою концентрацією кисню в ній. Ікру відкладають риби, як правило, пізно восени на кам'янистому грунті, де вона розвивається протягом декількох місяців. У присадибному ставку доцільно розводити кілька видів риб, що підвищує загальний вихід рибопродукції завдяки різному спектру живлення.

Короп- найбільш поширена в ставках риба. Вона плодовита, швидко росте, має гарні смакові якості (білків до 16%, жирів-до 15%). Для коропа оптимальна температура води 22-27 ° С, кисню достатньо 5-7 мг / л. За таких умов і рясному годівлі приріст становить 5-7 г на добу.

Взимку короп зазвичай не харчується, в цей період йому достатньо 4-5 мг / л кисню. При концентрації кисню всього 0,3-0,5 мг / л взимку і 0,5 мг / л влітку він гине.

Їжа коропів різноманітна - від дрібних рачків (дафнії, циклопи) до хробаків, личинок комарів і інших комах. Крім того, короп добре засвоює зерновідходи, макухи, комбікорми.

Статева зрілість настає до 4-5 років. Ікру короп відкладає на траву в різних дрібних ділянках водойми. Нерест зазвичай проходить при температурі води не нижче 17-18 ° С, у тиху, сонячну і безвітряну погоду. На 1 кг маси самка відкладає близько 180 тис. ікринок, які розвиваються до 5 діб. Личинка за 4-5 днів перетворюється на малька.

Мальок з нерестових ставків пересаджують в вирощувальні водойми, де вони ростуть до осені. Стандартна їх маса повинна бути до осені не менше 20-30 р. Після зимівлі їх пересаджують в нагульні ставки для вирощування товарної риби і містять до 2 років, на чому зазвичай і закінчується виробничий цикл.

Карась - типово ставкова риба. Розрізняють карасів золотих (у ставках), срібних (у проточних водоймах). Відрізняються вони лише зовнішньої забарвленням і деякими морфологічними ознаками. Найкраще малорухомі і ледачі карасі відчувають себе в заростях водної рослинності, де знаходять собі їжу (нижчі ракоподібні, личинки комарів, олігохени, молюски, детрит, водорості, личинки комах, черв'яки). При її достатності золотий карась в 8-10 років важить 1-1,5 кг, срібний в 5-6 років-до 1 кг.

Статева зрілість настає карася у двох, трирічному віці. Плодючість самки вагою 200-300 г до 300 тис. ікринок. Нерест відбувається при температурі води вище 18-20 ° С зазвичай у другій половині травня-червня. Ікру карась виметивает 2-3 рази з інтервалами до 7 днів. Вона «прилипає» на рослинність і розвивається кілька днів.

Слід зазначити, що карасі є однією з найбільш цінних порід риб при розведенні їх рибоводами-аматорами в малих водоймах, так як вони мало вимогливі до кисневого режиму. Однак при цьому необхідно постійно регулювати їх розмноження, щоб не допустити перенаселення водойми та подрібнення маси. Золотий карась є сильним конкурентом Карпу у харчуванні, тому їх не рекомендується вирощувати в одному ставку. Для спільного вирощування краще брати срібного карася.

Линживе в зарослих водною рослинністю ставках, озерах та річках. М'ясо його відрізняється гарним смаком і високим вмістом білка (18%). Він не вимогливий до кисневого режиму. Мальки лина харчуються дрібними рачками, Коловертки, а дорослі - личинками хірономід, молюсками.

Зростає лин у ставках повільно, в природних умовах зустрічаються особини вагою 6-8 кг, живуть 10-12 років.

Статева зрілість настає у віці 2-3 роки. Ікру виметивают на водну рослинність з інтервалами в 14 днів протягом майже всього літа. Розвивається вона 5-7 днів. Плодючість залежить від розміру самки (від 50 до 300 тис. штук). Нерест проходить зазвичай в теплій воді при температурі вище 22 ° С.

Лин добре розводиться в неспускних і зарослих ставках. Ця риба дуже полохлива, боїться шуму, швидко заривається в мул і розсіюється по ставку. Тому її краще виловлювати ятерів, вершей або вудками.

Білий амур - типова рослиноїдних риба. Доросла особина поїдає різну водну рослинність ставків - 30-70 кг на 1 кг приросту. Мальки харчуються ракоподібними, Коловертки. Якщо рослинності мало, може конкурувати в харчуванні з коропом, поїдаючи навіть комбікорму. Тому їх садять в зарослі ставки з розрахунку 100-300 штук на гектар водного дзеркала. Приріст білого амура 500-700 г за літо (у водоймах-охолоджувачах теплових електростанцій середній приріст за сезон 2-3 кг).

Статева зрілість настає у 6-8 років. Нерест в природних умовах не відзначений - це риба штучного розмноження. Для отримання потомства виробників витримують у спеціальних ставках або басейнах з теплою водою, для дозрівання статевих продуктів вводять в м'язи тіла гіпофізи сазана чи коропа. Самки піддаються дробової, самці - одноразової ін'єкції, після чого дозрівання наступає через 9-10 годин.

У дозрілих самок ікра, 400-800 тис. штук, отцеживается і запліднюється молоками самців сухим способом. Після запліднення ікру промивають чистою ставкової водою і закладають в інкубаційні апарати на 18-32 години. Виклюнувшіеся з ікри ембріони самопливом потрапляють у спеціальні вловлювачі-садки. В апаратах вони перебувають до переходу на змішане годування. Надалі йдуть у ставки на подращивание або реалізацію.

Товстолобик. Розрізняють два види - білий і строкатий, що відрізняються забарвленням, зростанням, способом харчування.

Білий товстолоб харчується виключно мікроскопічними водоростями, а строкатий ще і зоопланктоном. Приріст білого товстолобика дещо менше, ніж його побратима.

Зустрічаються строкаті товстолобики масою до 28, а білі - до 16 кг. Строкатий товстолоб утворює гібридні форми з білим товстолобиком. Норма випуску на 1 га нагульних ставків 500-1000 штук годовіков залежно від кормової бази.

Щукаприносить велику користь у водоймах, перенаселених дрібною смітною рибою, знищує хвору рибу, що попереджає поширення деяких хвороб. Вона також є одним з факторів кращого росту риб: розганяючи, посилює їх апетит, вони краще харчуються і ростуть. Поживна цінність щуки висока: у двох, трирічному віці м'ясо містить 18-19% білків.

Окунь- мешканець озер і річок. За своєю хижою жадібності не поступається щуці, дуже ненажерливий. Їсть будь-яку рибу, лише б вона була відповідною величини, іноді поїдає і власне потомство, любить ікру різних порід риб, а взимку мальків.

Окунь небажаний в коропових ставках, особливо там, де вирощується молодняк. Борються з ним, встановлюючи на водопадающіх каналах, плошках сітки і фільтри, а також шляхом осушення ставків та їх дезінкціі вапном. Окунь вимогливий до кисневого режиму, тому його можна взимку перевести, створюючи штучно дефіцит кисню, зменшення міцності, внесення органічних добрив в ополонці.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Технології в галузях тваринництва

Лекція Тема Ставкове рибництво Гідротехнічні споруди на ставах Виробнича база рибоводних... Залежно від видового складу вирощуваних риб рибоводні господарства ділять на... У холодноводних господарствахрозводять в основному форель та інших холодолюбивих лососевих риб...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Види риб

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Тема: Ставкове рибництво
1. Класифікація ставків. 2. Гідротехнічні споруди на ставах. 3. Виробнича база рибоводних господарств. Види риби. Нерест.   1. Рибництво -

За біотехнології вирощування риб розрізняють повносистемне і неполносістемние господарства.
Повносистемні рибоводні господарствазаймаються розведенням і вирощуванням риби від ікринки до одержання товарної продукції. У них є риборозплідник ділянку, де отримують посадковий

Під оборотом у рибництві мається на увазі відрізок часу, необхідний для вирощування риби від ікринки до товарної маси.
У нашій країні прийнятий в основному дворічний оборот,коли товарну рибу вирощують протягом двох років (16-19 міс). У перший рік отримують посадковий матеріал - сеголеткові годовіко

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги