рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ЗАВДАННЯ ТА МЕТОДИЧНІ ВКА3ІВКИ ДО ЛАБОРАТОРНИХ РОБІТ ТА ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ ЗАГАЛЬНОЇ ТА НЕОРГАНІЧНОЇ XІMIЇ для студентів факультету біотехнології та біотехніки

ЗАВДАННЯ ТА МЕТОДИЧНІ ВКА3ІВКИ ДО ЛАБОРАТОРНИХ РОБІТ ТА ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ ЗАГАЛЬНОЇ ТА НЕОРГАНІЧНОЇ XІMIЇ для студентів факультету біотехнології та біотехніки - раздел Высокие технологии, Mihictepctbo Освіти Та Науки України Національний...

MIHICTEPCTBO ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ

«КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ»

 

ЗАВДАННЯ ТА МЕТОДИЧНІ ВКА3ІВКИ

ДО ЛАБОРАТОРНИХ РОБІТ ТА ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ

ЗАГАЛЬНОЇ ТА НЕОРГАНІЧНОЇ XІMIЇ

для студентів факультету біотехнології та біотехніки

 

 

Київ

“Політехніка”

 

MIHICTEPCTBO ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ

«КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ»

 

 

ЗАВДАННЯ ТА МЕТОДИЧНІ ВКА3ІВКИ

ДО ЛАБОРАТОРНИХ РОБІТ ТА ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ

ЗАГАЛЬНОЇ ТА НЕОРГАНІЧНОЇ XІMIЇ

Для студентів факультету біотехнології та біотехніки

 

 

Затверджено Методичною радою НТУУ “КПІ”

 

 

Київ

“Політехніка”

 

НАВЧАЛЬНЕ ВИДАННЯ

для студентів факультету біотехнології та біотехніки Укладачі: Андрійко Олександр Опанасович

Контрольні запитання і задачі.

2. Що таке елемент, проста речовина? Відмінності цих понять. 3. Що таке моль, молярна маса? Як визначають молярну масу? 4. Що таке еквівалент, еквівалентна маса? Чи може еквівалент бути ідентичним атому, молекулі речовини? Чому дорівнюють…

Порядок виконання лабораторної роботи

Молярна маса еквівалентів цинку визначається об’ємним методом за результатами взаємодії цинку з соляною кислотою:   Zn + 2НС1 = ZnCl2+ H2

Лабораторна робота 2

СТЕХІОМЕТРИЧНІ ЗАКОНИ ХІМІЇ

Мета роботи: навчитися експериментально визначати молярні маси газоподібних речовин та встановлювати формули хімічних речовин, користуючись стехіометричними законами хімії.

Теоретичні відомості

Закони збереження маси речовини, сталості складу. Межі їх застосування, пояснення з позиції атомно-молекулярного вчення. Закон Авогадро та наслідки цього закону. Молярний об'єм газу. Поняття про відносну густину газу. Способи визначення молекулярних мас газоподібних речовин.

 

Контрольні запитання і задачі

2. Сформулюйте закон сталості складу, поясніть його з позицій атомно-молекулярного вчення. 3. Наведіть формулювання закону Авогадро, вкажіть межі його застосування.… 4. Наслідки закону Авогадро. В якій масі СО та CO2міститься по 1,2× 1024молекул?

Порядок виконання лабораторної роботи

Суху колбу місткістю 250 мл закрийте корком. Олівцем на склі позначте рівень, до якого корок входить у шийку колби. Зважте закриту корком колбу на… Повторіть наповнення колби вуглекислим газом і знову зважте її. Розбіжність… Налийте в колбу води до мітки та визначте її об'єм, вимірявши об’єм води мірним циліндром. Об'єм колби дорівнює об'єму…

Лабораторна робота 3

ЕНЕРГЕТИКА ХІМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ

Мета роботи: навчитися визначати теплові ефекти та напрямок перебігу хімічних реакцій.

Теоретичні відомості

Контрольні запитання і задачі 1. Що називається внутрішньою енергією системи? Чи можна визначити абсолютне… 2. Що таке ентальпія системи, як вона пов'язана з внутрішньою енергією та тепловим ефектом? Чому значення DН…

Порядок виконання лабораторної роботи.

 

Визначення теплового ефекту реакції нейтралізації

Відповідне термохімічне рівняння реакції в іонно-молекулярній формі має вигляд: Н+ + ОH- = Н2О, , DН°= - 57,3 кДж Одержіть у викладача завдання, в якому зазначено молярну концентрацію розчину кислоти та об'єм цього розчину, що буде…

Вихідні дані

Результати роботи

t 1, °С t 2, °С Dt, °С т, г DH експ, к/моль   Похибка
Абсолютна Відносна
             

 

 

Лабораторна робота 4

ХІМІЧНА КІНЕТИКА

 

Мета роботи: експериментально вивчити, як впливає концентрація речовин і температура на швидкість хімічних реакцій.

Теоретичні відомості

Контрольні запитання і задачі 1. Що таке швидкість реакції в гомогенній та в гетерогенній системах? Як… 2. Який фізичний смисл константи швидкості реакції? Від чого вона залежить?

Порядок виконання лабораторної роботи

Налийте в три хімічні стакани розчин тіосульфату натрію, (w(Na2S2O3) = 0,5%) та дистильовану воду в кількостях, що вказані у табл. 1. Додайте в…   Na2S2O3+ H2SO4= Na2SО4+ S + SO2+ H2O

Вплив температури на швидкість реакції

Щоб провести аналогічний дослід при 40 °С, пробірки з 5 мл розчину тіосульфату натрію та 5 мл розчину сульфатної (сірчаної) кислоти вміщують у…   Таблиця 2. Температура Час до початку помутніння t, с Відносна швидкість …

ХІМІЧНА РІВНОВАГА

Мета роботи: експериментально вивчити, які фактори впливають на положення рівноваги.

Теоретичні відомості

Оборотні реакції. Кінетична умова хімічної рівноваги. Константа рівноваги. 3міщення рівноваг. Принцип Лє-Шательє. Вплив концентрацій, тиску та температури на стан рівноваги. Термодинамічні фактори, що визначають рівновагу. Термодинамічна умова рівноваги.

Контрольні запитання і задачі

Користуючись принципом Ле-Шательє, поясніть, у якому напрямку зміститься рівновага наведених реанцій при зменшенні тиску в системі; зменшенні… 2. Наведіть вирази для Кста Крнаведених нижче процесів: а) CO2+ C ⇆ 2СО; б) ZnO + C ⇆ Zn + СО; в) Н2О + С ⇆ Н2+ СО.

Лабораторна робота 6

ЗАГАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ РОЗЧИНІВ

Мета роботи: навчитися визначати теплоту розчинення, вивчити, як впливає зміна температури на розчинність різних сполук.

Теоретичні відомості

Дисперсні системи. Істинні розчини. Концентрація розчинів та способи її вираження. Процеси, які проходять при розчиненні речовин у рідинах. Сольватація. Теплота (ентальпія) розчинення. Вплив температури та тиску на розчинність газів і твердих речовин у рідинах. Закони Рауля, їх формулювання, математичні вирази, взаємозв'язок. Осмос. Осматичний тиск. Закон Вант-Гоффа.

 

Контрольні запитання і задачі

а) метанолу у воді; б) брому у воді; в) пентану в гексані? 2. Що таке теплота розчинення, які складові входять до величини теплоти… 3. Поясніть, як і чому впливає тиск газів на їх розчинність у рідинах. Наведіть формулювання І-го закону Рауля, його…

Порядок виконання лабораторної роботи

Налийте в пробірку 3-4 мл води та виміряйте її температуру. Внесіть порцію (приблизно 1 г) хлориду амонію, перемішайте. Виміряйте температуру… Проведіть аналогічний дослід, використавши замість хлориду амонію гідроксид…  

Лабораторна робота 7

РОЗЧИНИ ЕЛЕКТРОЛІТІВ

 

Мета роботи: зіставити силу електролітів, пояснити вплив однойменного йона на дисоціацію слабкого електроліту.

Теоретичні відомості

Слабкі електроліти. Константа дисоціації. Закон розведення. Ступінчата дисоціація. Вплив одноіменного іона на дисоціацію слабкого електроліту.…  

Контрольні запитання і задачі

а) 3,1 r азотної кислоти розчинено в 500 г води, t кр = - 0.35°С; б) 12 г сульфату магнію розчинено в 2000 г води, tкр = - 0,14°С; в) розчин їдкого натру ( w(NaOH) = 4% ) має tкр = -3.2°С

Порядок виконання лабораторної роботи

Налийте у суху пробірку 1 мл спиртового розчину хлориду кобальту, додайте 3 - 5 мл води. Поясніть зміну забарвлення розчину.   2. Вплив однойменного іона на дисоціацію слабкого електроліту

Лабораторна робота 8

ДИСОЦІАЦІЯ ВОДИ, рН, ГІДРОЛІЗ СОЛЕЙ

Мета роботи: навчитися оцінювати рН розчину за допомогою індикаторів та вимірювати за допомогою рН-метра, експериментально вивчити процеси гідролізу різних типів солей.

Теоретичні відомості

Дисоціація води. Іонний добуток води. Водневий показник (рН) та його значения в нейтральному, кислому та лужному середовищах. Гідроліз солей. Ступінь гідролізу.

Контрольні запитання і задачі

2. Поясніть, які значення має рН в: а) нейтральному середовищі; б) кислому середовищі; в) лужному середовищі. 3. Знайти значення рН розчинів електролітів (a =1):

Порядок виконання лабораторної роботи

Визначте кольори індикаторів: метилоранжу, фенолфталеїну та лакмусу в нейтральному, кислому і лужному серидовищах. Для проведення досліду… Результати досліду занесіть у табл. 1. Таблиця 1. Забарвлення індикаторів Індикатор Середовище Кисле Нейтральне …

Лабораторна робота 9

ОКИСНО-ВІДНОВНІ ПРОЦЕСИ

Мета роботи: навчитися складати гальванічні елементи та вимірювати їх електрорушійну силу (ЕРС), навчитися користуватися електролізером та провести електроліз розчинів солей.

Теоретичні відомості

3в'язок окислювально відновних властивостей із значеннями потенціалів. Напрямок пepeбігу окислювально-відновних процесів. Електроліз. Закони електролізу. Процеси. що протікають на електродах.…

Контрольні запитання і задачі

2. Визначте потенціали водневого електрода: а) у чистій воді; б) у соляній кислоті (С (Н+) = 0,1 моль/л); в) у розчині гідроксиду натрію (С(ОН-) =… 3. За значениями окисно-відновних потенціалів визначте, чи підуть самочинно… a) Fe + Mn2+= Fe2++ Мn г) 2Fе2++ J2= 2Fe3+ + 2J-

Порядок виконання лабораторної роботи

Налийте у скляний стакан 50 мл розчину сульфату купруму (С(CuSO4) = 1моль/л) і занурте в ньго мідну пластинку, у керамічний стакан – стільки ж… 2. Електроліз водного розчину йодиду калію Налийте в електролізер розчин йодиду калію, додайте 2-3 краплі фенолфталеїну. Опустіть у розчин електроди з вуглецю та…

Лабораторна робота 10

ГІДРОГЕН, ОКСИГЕН

 

Мета роботи: вивчити лабораторні методи добування та хімічні властивості водню, кисню та пероксиду водню.

Теоретичні відомості

Оксиген. Будова атома, ступені окислення. Способи добування кисню. Фізичні та хімічні властивості. Кисень як окислювач. Застосування кисню. Озон,… Типи сполук елементів з оксигеном: оксиди, пероксиди. Пероксид гідрогену.… Вода. Будова молекули, фізичні та хімічні властивості.

Порядок виконання лабораторної роботи

2. До 1 гранули алюмінію додайте 2-3 мл розведеного розчину гідроксиду натрію. Далі виконуйте так, як в досліді 1. 3. Пробірку, в якій міститься приблизно 0,5 г оксиду купруму(ІІ), закріпіть у… 4. Нагрійте у пробірці невелику кількість перманганату калію (близько 0,5 г. ). Який газ виділяється? Як це довести? …

Закінчіть рівняння реакцій

2. С + H2O = 10. KІ + О3+ H2SO4= 3. СН4+ Н2O = 11. BaO2+ H2SO4= 4. H2+ O2= 12. Н2O2(дисоціація) =

Лабораторна робота 11

МЕТАЛИ ГОЛОВНИХ ПIДГРУП I ТА II ГРУП

Мета роботи: дослідження властивостей s-елементів І та ІІ груп.

Теоретичні відомості

s-Елементи II групи. Будова атомiв, ступенi окислення, добування, властивостi. Взаємодiя металiв з киснем, воднем, iншими неметалами, водою.…  

Контрольні запитання і задачі

2. Якi продукти утворюються при взаємодії лужних металiв з киснем? Наведiть та розгляньте рiвняння реакцій взаємодії пероксиду натрiю з водою,… 3. Як лужнi метали реагують з водою, воднем та азотом? Як сполуки лужних… 4. Наведiть та пояснiть рівняння реакцiй добування оксиду натрію, оксиду лiтiю.

Закінчіть рівняння реакцій

Лабораторна робота 12 ГАЛОГЕНИ  

Мета роботи: вивчити лабораторні методи добування та хімічні властивості галогенів та їх сполук.

Теоретичні відомості

Будова атомів галогенів. Ступені окислення. Способи добування. Фізичні та хімічні властивості. 3міна властивостей галогенів від фтору до йоду.

Галогеноводні. Добування, фізичні та хімічні властивості. Зміна властивостей в ряду від HF до HI. Галогеніди металів.

Взаємодія галогенів з водою та лугами. 3міна властивостей в ряду кисневмісних кислот хлору: НС1О, HСlO2, HСlO3, HClO4та в рядах кислот галогенів: HClO, HІO, HBrO, НClO3, НВгО3, HІO3.

 

Контрольні запитання і задачі

2. За допомогов рН-метра визначте рН розчинів фториду Натрію та хлориду Натрію. Як пояснити різницю одержаних значень рН ? 3. До кристалічного перманганату калію додайте 1 мл концентрованої соляної… 4. До cyміші кристалічних оксидів мангану (IV) та хлориду натрію (по 0,3 - 0,5 г) додайте близько 0,5 мл…

Лабораторна робота 13

СУЛЬФУР, СЕЛЕН, ТЕЛУР

 

Мета роботи: дослідження властивостей сірки та її сполук.

Теоретичні відомості

Сірководень, добування, будова молекули, кислотні властивості. Сульфіди, їх класифікація за розчинністю, гідроліз. Полісульфіди металів. Відновні… Оксид сульфуру(IV), добування, властивості. Сірчиста (сульфітна) кислота, її… Оксид сульфуру(VI), сірчана (сульфатна) кислота, її властивості. Сульфати. Взаємодія розведеної та концентрованої…

Порядок виконання лабораторної роботи

2. Нагрійте в сухій пробірці суміш залізних стружок та сірки. Що спостерігається ? Які властивості виявляє сірка у цій реакції? 3. а) До розчинів сульфатів Mn(II) та Cu(II) додайте сірководневу (сульфідну)… б) Виконайте дослід, аналогічний досліду 3а, використавши сульфат Fe(II) та нітрат Pb(II).

Закінчіть рівняння реакцій

   

Лабораторна робота 14

 

НІТРОГЕН, ФОСФОР, ПІДГРУПА АРСЕНУ

Мета роботи: дослідження властивостей р-елементів V групи.

Теоретичні відомості

Нітроген. Будова атома, валентності, ступені окислення, поширення в природі. Добування азоту, фізичні та хімічні властивості. Нітриди металів, їх типи, властивості. Аміак, будова молекули, фізичні та… Загальна характеристика сполук оксидів нітрогену. Добування та властивості оксиду нітрогену(II) та оксиду…

Контрольні запитання і задачі

2. Класифікація нітридів металів. Як залежать характер хімічного зв’язку в нітридах та їх властивості від природи металу? 3. Чим та чому відрізняються будова молекул аміаку та фосфіну, як це впливає… 4. Для вказаного оксиду азоту наведіть рівняння реакцій добування. Як цей оксид відноситься до дії води, лугів,…

Порядок виконання лабораторної роботи

2. Додайте розчин аміаку до: а) розчину солі феруму(III), б) розчину солі алюмінію. Що спостерігається? Які властивості виявляє аміак у цих реакціях… 3. До розчину аміаку додайте бромну воду. Що спостерігається? Які властивості… 4. Вивчіть, як поводяться при нагріванні хлорид амонію та сульфат амонію. В якому випадку виділяється аміак? Охолодіть…

Закінчіть рівняння реакцій

Лабораторна робота 15

КАРБОН, СИЛІЦІЙ

Мета роботи: дослідження властивостей карбону, силіцію та їх сполук.

Теоретичні відомості

Силіцій. Будова атома, ступені окислення, добування кремнію, властивості. Силіциди металів, їх типи та властивості. Силан, добування, властивості.…   Контрольні запитання і задачі

Порядок виконання лабораторної роботи

2. Виміряйте за допомогою рН-метра рН води, пропустіть крізь неї оксид карбону(IV). Як та чому змінюється рН? Порівняйте рН одержаного розчину та… 3. Виміряйте за допомогою рН-метра та поясніть значення рН розчинів… 4. Через розчин гідроксиду кальцію пропускайте оксид карбону(IV) до розчинення осаду, що утворюється спочатку. Назвіть…

Закiнчiть рiвняння реакцiй

Лабораторна робота 16

БОР, АЛЮМІНІЙ, ГАЛІЙ, ІНДІЙ,ТАЛІЙ

Мета роботи: дослідження властивостей р-елементів ІІІ групи.

Теоретичні відомості

Оксид бору, борні кислоти та їх солі. Бура (тетраборат натрію). Застосування бору та його сполук. Нітрид бору. Добування та властивості алюмінію. Відношення алюмінію до води, кислот, лугів.… Загальна характеристика елементів підгрупи галію.

Порядок виконання лабораторної роботи

2. За допомогою індикатора або рН-метра визначте та поясніть значення рН розчину бури. 3. Розжарений дріт із вушком на кінці опустіть у кристалічну буру. Внесіть… 4. Алюмінієвий дріт занурте у розчин солі меркурію(II). Через хвилину витягніть дріт та змийте його водою. Що…

Закінчіть рівняння реакцій

  Лабораторна робота 17

ГЕРМАНІЙ, СТАНУМ, ПЛЮМБУМ

Мета роботи: дослідження властивостей германію, стануму, плюмбуму та їх сполук.

Теоретичні відомості

Оксиди, гідроксиди та солі германію(II), стануму(II), плюмбуму(II), добування та властивості. Відновні властивості стануму(II). Оксид германію(IV), германієва кислота, її солі. Добування та властивості a-…  

Порядок виконання лабораторної роботи

2. Вивчіть дію розведеної соляної та азотної кислот на свинець за кімнатної температури та при нагріванні (витяжна шафа!). 3. До розчину хлориду стануму(II) додайте розчин аміаку. Вивчіть відношення… 4. Добудьте гідроксид плюмбуму. Вивчіть його відношення до дії кислоти та лугу. Який хімічний характер має ця…

Мета роботи: ознайомитися з основними положеннями координаційної теорії. Експериментально вивчити утворення деяких комплексів металів у водних розжинах.

Теоретичні відомості

Первинна та вторинна дисоціація комплексних сполук. Константа дисоціації (константа нестійкості).   Контрольні запитання і задачі

Порядок виконання лабораторної роботи

2. До розчину солі хрому(III) додайте спочатку невелику кількість розчину гідроксиду натрію, а потім - надлишок. Поясніть явища, які при цьому… 2. До розчину солі феруму(III) додайте розчин тіоціанату (роданіду) калію. Як… 3. До розчину солі цинку додайте поступово надлишок розчину гідроксиду натрію. Чому осад, що спочатку утворився,…

Лабораторна робота 19

ПІДГРУПИ ТИТАНУ ТА ВАНАДІЮ

Мета роботи: дослідження властивостей елементів підгруп титану та ванадію.

Теоретичні відомості

Оксиди, гідроксиди та солі титану(IV), цирконію(IV) та гафнію(IV). Сполуки титану(III). Будова атомів та ступені окислення елементів підгрупи ванадію. Положення… Контрольні запитання і задачі

Порядок виконання лабораторної роботи

2. До розчину сульфату оксотитану додайте розведений розчин лугу, випробуйте відношення осаду, що утворився, до дії кислоти та лугу, зробіть… 3. За допомогою рН-метра виміряйте рН розчину сульфату оксотитану та поясніть… 4. До розчину хлориду оксотитану додайте такий же об'єм концентрованої соляної кислоти та 2-3 гранули цинку. Поясніть…

Закінчіть рівняння реакцій

Лабораторна робота 20

ПІДГРУПА ХРОМУ

Мета роботи: дослідження властивостей елементів підгрупи хрому та їх сполук.

Теоретичні відомості

Молібден та вольфрам. Будова атомів, ступені окислення, добування, властивості. Оксиди молібдену(VI) та вольфраму(VI), молібденова та вольфрамова… Порівняння властивостей хрому, молібдену, вольфраму та їх сполук. Контрольні запитання і задачі

Порядок виконання лабораторної роботи

2. Добудьте гідроксид хрому(III), випробуйте його відношення до дії кислоти та лугу. Зробіть висновок про хімічні властивості цієї сполуки. 3. Вивчіть та поясніть процеси, що відбуваються при поступовому додаванні… 4. а) До розчину солі хрому(III) додайте надлишок лугу, а потім бромну воду до зміни кольору розчину,

Закінчіть рівняння реакцій

 

Лабораторна робота 21

ПІДГРУПА МАНГАНУ

Мета роботи: дослідження властивостей елементів підгрупи мангану та їх сполук.

Теоретичні відомості

Технецій, реній. Будова атомів, ступені окислення, добування. Контрольні запитання і задачі 1. Як добути марганець, феромарганець, реній?

Порядок виконання лабораторної роботи

2. За допомогою рН-метра виміряйте та поясніть значення рН розчину солі мангану(II). 3. Добудьте гідроксид мангану(II) та помістіть його на фільтрувальний папір.… 4. Добудьте гідроксид мангану(II), додайте до нього надлишок лугу та бромну воду. Які властивості виявляє гідроксид…

Закінчіть рівняння реакцій

Лабораторна робота 22

ФЕРУМ, КОБАЛЬТ, НІКОЛ

Мета роботи: дослідження властивостей феруму, кобальту та нікелю та їх сполук

Теоретичні відомості

Кобальт, нікол. Будова атомів, ступені окислення. Добування кобальту та нікелю, їх властивості. Оксиди, гідроксиди, солі кобальту(II) та ніколу(II),… Застосування заліза, кобальту, нікелю та їх сполук. Контрольні запитання і задачі

Порядок виконання лабораторної роботи

2. Добудьте гідроксид феруму(II), вивчіть його відношення до розчинів кислоти, лугу та поведінку на повітрі. Зробіть висновки про його… 3. а) До розчину перманганату калію додайте розведену сірчану кислоту та сіль… б) Виконайте дослід, аналогічний досліду 3a, використавши замість перманганату калію дихромат калію.

Закінчіть рівняння реакцій

  Лабораторна робота 23

ПІДГРУПА КУПРУМУ

Мета роботи: дослідження властивостей елементів підгрупи міді та їх сполук

Теоретичні відомості

Властивості золота, загальна характеристика сполук ауруму. Контрольні запитання і задачі 1. Виходячи з будови електронних оболонок, поясніть, які ступені окислення можуть мати купрум, аргентум та аурум. В…

Порядок виконання лабораторної роботи

1. Вивчіть відношення міді до дії розведеної та концентрованої азотної кислоти (витяжна шафа!). Якщо необхідно, суміші підігрійте. Зверніть увагу на… 2. Вивчіть відношення міді до дії розведеної та концентрованої сірчаної… 3. До розчину сульфату купруму(II) додайте невеликий надлишок розчину лугу. Вивчіть відношення осаду, що утворився, до…

Лабораторна робота 24

ПІДГРУПА ЦИНКУ

Мета роботи: дослідження властивостей елементів підгрупи цинку та їх сполук

Теоретичні відомості

Будова атомів, ступені окислення цинку, кадмію та меркурію. Поширення у природі, добування металів, їх властивості, відношення до дії кислот та лугів, застосування. Оксиди, гідроксиди, солі та комплексні сполуки цинку, кадмію і меркурію(ІІ), зміна властивостей при переході від сполук цинку до сполук кадмію та меркурію(II). Сполуки меркурію(I), особливості будови та дисоціації, реакції диспропорціонування.

Контрольні запитання і задачі

2. Як цинк, кадмій та ртуть реагують з розведеною азотною кислотою? 3. Як змінюються властивості у ряду гідроксидів цинку, кадмію та меркурію(II)?… 4. Чим відрізняються склад та властивості аміачних комплексів цинку і меркурію(II)?

Закінчіть рівняння реакцій

Частина ІІІ. Теми, винесені на практичні заняття.  

Тема 1

БУДОВА АТОМА

Електрон та його властивості. Планетарна модель атома Резерфорда. Модель атома по Бору, її зв'язок з квантовою теорією та спектрами. Поняття про… Контрольні запитання і задачі 1. Сформулюйте 1 постулат Бора та наведіть його математичний вираз.

Тема 2

ПЕРІОДИЧНИЙ ЗАКОН ТА БУДОВА АТОМА

 

Теоретичні відомості

Закон Мозлі. Сучасне формулювання періодичного закону. Валентні підрівні, що заповнюються в кожному періоді, та кількість елементів у періодах. s-,… Зміна радіусів атомів у періодах та групах. Енергія іонізації та спорідненість…  

Контрольні запитання і задачі

2. Що таке ізотопи? Поясніть, чи узгоджується первісне формулювання періодичного закону з існуванням ізотопів. 3. Як змінюються у елементів третього періоду металічні та неметалічні… 4. Сформулюйте закон Мозлі, наведіть його математичний вираз, поясніть зміст величин, що до нього входять.

Тема 3

КОВАЛЕНТНИЙ ЗВ'ЯЗОК

 

Теоретичні відомості.

 

Контрольні запитання і задачі

2. Чому у атомів берилію та гелію, які мають однакову кількість електронів на зовнішніх рівнях, валентності відрізняються? 3. Що таке довжина зв'язку, від чого вона залежить? Наведіть приклади. 4. Поясніть на прикладі Н2, чому утворюється електронна пара, хоча електрони мають однакові заряди.

Тема 4

ІОННИЙ ЗВ'ЯЗОК. МІЖМОЛЕКУЛЯРНА ВЗАЄМОДІЯ

Теоретичні відомості

Механізм утворення іонного зв'язку, його властивості. Ефективні заряди атомів у молекулах, ступінь окислення, правила його обчислення. 3в'язок між ступенями окислення та положенням елементів у періодичній таблиці.

Полярність хімічного зв'язку та електронегативність елементів. Полярні та неполярні молекули. Дипольний момент. Типи міжмолекулярної взаємодії. Водневий зв'язок, його вплив на фізичні властивості речовин.

 

Контрольні запитання і задачі

2. Поясніть чому іонний зв'язок ненасичуваний та ненапрямлений (порівняти з ковалентним). 3. Як побудована кристалічна гратка іонних сполук? Чи мають іонні сполуки… 4. 3найдіть, використовуючи значения електронегативності, ступінь окислення вказаного елемента в його сполуках:

Тема 5

ФАЗОВІ РІВНОВАГИ

Теоретичні відомості

Поняття про фазу та компонент. Рівноваги "вода – пара", "лід – вода", "лід –пара". Діаграма стану однокомпонентної системи на прикладі води. Потрійна точка. Умови кипіння та замерзання рідин. 3міна ентальпії, ентропії та енергії Гіббса при фазових перетвореннях.

 

Контрольні запитання і задачі

2. Як та чому тиск насиченої пари над водою залежить від температури? За якої умови рідина закипає? 3. Яка точка на діаграмі стану води є потрійною? Скільки компонентів та фаз… 4. Для діаграми стану води поясніть суть кожної кривої, покажіть рух фігуративної точки та поясніть, які фазові…

Тема 6

ПЛАТИНОВІ МЕТАЛИ

Теоретичні відомості

  Контрольні запитання і задачі 1. Які спільні властивості мають платинові метали, чому ці елементи відносять до одного сімейства?

Закінчіть рівняння реакцій

 

1. Na2RuO4 + Cl2 = 2. RuO4 + NaOH = 3. Os + O2 = 4. OsO4 + NaOH = 5. Pt + HCl + HNO3 = 6. Pt + HCl + Cl2 = 7. Pt(OH)4 + HCl = 8. Pt(OH)4 + NaOH =

 

 

Тема 7

ПІДГРУПА СКАНДІЮ. f-ЕЛЕМЕНТИ (ЛАНТАНОЇДИ ТА АКТИНОЇДИ)

Теоретичні відомості

Лантаноїди. Особливості будови електронних оболонок атомів та положення в періодичній системі. Ступені окислення. Схожість властивостей лантаноїдів… Актиноїди. Особливості будови електронних оболонок атомів та положення у… Уран. Добування та властивості. Сполуки урану(VI) - оксид, гідроксид, солі діоксоурану, уранати.

– Конец работы –

Используемые теги: завдання, ТА, методичні, вка3івки, ДО, лабораторних, робіт, ТА, практичних, занять, загальної, ТА, неорганічної, xіmiї, студентів, факультету, біотехнології, біотехніки0.191

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ЗАВДАННЯ ТА МЕТОДИЧНІ ВКА3ІВКИ ДО ЛАБОРАТОРНИХ РОБІТ ТА ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ ЗАГАЛЬНОЇ ТА НЕОРГАНІЧНОЇ XІMIЇ для студентів факультету біотехнології та біотехніки

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

ЗАВДАННЯ ТА МЕТОДИЧНІ ВКА3ІВКИ ДО ЛАБОРАТОРНИХ РОБІТ ТА ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ ЗАГАЛЬНОЇ ТА НЕОРГАНІЧНОЇ XІMIЇ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ... КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ...

Ізюмська О.М. Методичні вказівки та завдання для практичних занять і самостійної роботи з дисципліни "Облік ЗЕД" для студентів спеціальності "Облік і аудит"
ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Кафедра бухгалтерського обліку...

САМОСТІЙНА РОБОТА, ІНДИВІДУАЛЬНІ НАУКОВО-ДОСЛІДНІ ЗАВДАННЯ ТА МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО НИХ З навчальної дисципліни АДВОКАТУРА УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ... ЛУГАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... ВНУТРІШНІХ СПРАВ ІМЕНІ Е О ДІДОРЕНКА...

ПРОГРАМА ТА МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ для студентів ІІI курсу напряму підготовки 6.051701 «Харчові технології та інженерія» зі спеціальності 6.05170112 «Технології в ресторанному господарстві»
ДО ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ... СУМИ МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ...

Методичні вказівки до практичних занять з інженерної графіки для студентів напрямів підготовки «Електротехніка та електротехнології», «Електромеханіка»
ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД... ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ПРАКТИЧНИХ РОБІТ З ЗАГАЛЬНОЇ ХІМІЇ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ... ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ щодо оформлення курсових та магістерських робіт для студентів факультету інформатики
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... КИЄВО МОГИЛЯНСЬКА АКАДЕМІЯ... МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ...

Методичні вказівки До виконання лабораторних робіт з предмета «Спецмалюнок» Для студентів спеціальності «Виготовлення виробів із шкіри»
Одеський технічний коледж... ОНАХТ... Методичні вказівки...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ щодо оформлення курсових та магістерських робіт для студентів факультету інформатики
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... КИЄВО МОГИЛЯНСЬКА АКАДЕМІЯ... МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ...

0.023
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам