Вирівнювання рядків

У Word передбачено чотири варіанти вирівнювання рядків по лівому і правому краю абзацу:

· по лівому краю;

· по центру;

· по правому краю;

· по ширині.

Вони задаються в списку, що розкривається Вирівнювання на вкладці Відступи та інтервали у діалоговому вікні Абзац. Вибране вирівнювання поширюється на весь виділений абзац.

При вирівнюванні тексту по лівому краю всі рядки абзацу починаються впритул до лівого краю, як при друці на машинці, що пише, при вирівнюванні по правому краю всі рядки абзацу закінчуються впритул до правого поля (лівий край виходить нерівним). Аби розташувати абзац впритул до правого поля, не задавайте відступів абзаців.

При вирівнюванні по центру всі рядки центруються між лівим і правим полем. При цьому краще задати нульові відступи і не давати червоного рядка. При вирівнюванні по ширині всі рядки вирівнюються відразу по обох краях тексту за рахунок збільшення відстані між словами.

Вирівнювання по правому краю застосовується в колонтитулах, при друці чисел або тексту в дві колонки. Центрувати зручно заголовки. Вирівнювання по ширині використовується в книгах.

На стрічці інструментів групи Абзац вкладуи Основне знаходяться кнопки, що забезпечують форматування символів і абзацу. По активній кнопці можна визначити, яке вирівнювання задане для поточного абзацу. Для вирівнювання поточного абзацу або декількох виділених абзаців можна скористатися кнопками на панелі форматування або натискувати вказане поєднання клавіш:

По лівому краю – Ctrl+д (Ctrl+L);

По центру – Ctrl+y (Ctrl+E);

По правому краю – Ctrl+к (Ctrl+R);

По ширині – Ctrl+o (Ctrl+J).

Клавішу табуляції можна використовувати для вирівнювання тексту, створення фіксованого відступу на початку кожного рядка або для розміщення тексту в таблиці, що не має обрамлення. Використовувати пропуск для цих цілей не рекомендується.

Регулювання при друці положення рядків абзацу при переході на нову сторінку.

У групі Поділ на сторінки передбачена установка наступних прапорців (рис. 2.23):

· заборона висячих рядків – запобігає виводу на друк одиночного останнього рядка абзацу вверху сторінки або не залишає лише перший рядок абзацу внизу сторінки;

· не розривати абзац – забороняє переносити на наступну сторінку частину абзацу;

· не відривати від наступного – забезпечує друк виділеного абзацу і наступного за ним на одній сторінці;

· з нової сторінки – вставляє розрив сторінки перед вибраним абзацом, аби друкувати цей абзац з нової сторінки. Ця функція дозволяє друкувати заголовок розділу з нової сторінки.

 

Рис. 2.23 Діалогове вікно Абзац з відкритою вкладкою Розташування на сторінці

Установка прапорця заборонити нумерацію рядків – пригнічує процес нумерації рядків у виділеному абзаці, якщо в цьому розділі рядка нумеруються. Прапорець заборонити автоматичне перенесення слів – забороняє автоматичне розставляння перенесень слів у виділеному абзаці.