Тепловий розрахунок

У проекті виконують тепловий розрахунок одного виду основного технологічного обладнання періодичної або безперервної дії, де використовується пара. Приклади теплових апаратів періодичної дії наведено у виданнях [7, 26].

За відсутності теплових апаратів періодичної дії для виконання потрібного обсягу курсового проекту слід виконати тепловий розрахунок одного з видів безперервно діючих апаратів (вакуум-випарної установки, теплообмінника, бланшувальної машини, обжарювальної печі [7, 22, 26]).

Тепловий розрахунок складається з розрахунку витрати пари, визначення поверхні нагріву за заданою продуктивністю (або визначення продуктивності апарата за заданою площею поверхні нагріву), розрахунку тривалості окремих фаз роботи (для апаратів періодичної дії), розрахунку діаметра паропроводу, який уточнюють за стандартом.

6.10. Розрахунки потреби тари та допоміжних матеріалів

Ці розрахунки включають в себе потребу в банках, кришках, етикетках та інших матеріалів, які використовуються при виготовленні вибраного асортименту продукції.

Потреби в тарі та тароматеріалах Т, шт/год, розраховуються за формулою

, (32)

де Nф – кількість банок. шт/год; х – втрати і бій банок або втрати кришок, %.

Втрати для скляних банок становлять 2,85%; для кришок – 1,9 %; для етикеток – 0,5%. При виробництві консервів для дитячого харчування втрати для скляних банок становлять 2,2 %; для кришок – 1,6 %; для етикеток – 0,5%. [15].

Таблиця 7

Потреба у тарі та тароматеріалах

Тара і тароматеріали Потреба
шт/год шт/зміну шт/добу тис. шт/сезон
Банки (тип)        
Кришки        
Етикетки        

Якщо консерви фасуються у металеву літографовану тару, етикетки не розраховуються.