Додатки

У додатках слід подавати допоміжний матеріал, що у разі його внесення в основну частину загромаджує текст, але дає ясне уявлення про обсяг проведеної експериментальної роботи: проміжні математичні викладки і розрахунки, таблиці допоміжних цифрових даних, інструкції чи методики тощо.

7. Графічна частина курсового проекту

7.1. Загальні положення

Графічна частина складається з трьох аркушів: на першому розміщують план цеху, на другому – два повздовжніх розрізи цеху, на третьому – два поперечних розрізи із специфікацією цеху. Розрізи слід виконувати у масштабі 1:100 й показувати з будівельною частиною.

Графічну частину виконують олівцем на креслярських аркушах формату А1 (841 ´ 594 мм). У разі комп’ютерного проектування можна застосовувати формати А2 (594 ´ 420мм) або А3 (420 ´ 297мм).

Робочу площу креслення обмежують рамкою, відстань якої з лівого боку від краю аркуша – 20 мм, з інших боків – 5 мм. У нижній частині праворуч розміщують основний напис.

Лінію розрізу на плані зображають товстими короткими лініями завдовжки 8–20 мм і завтовшки 1,5 мм, які не перетинають контури стін. Напрямок погляду показують стрілкою, проставленою на відстані 2–3 мм від кінця лінії розрізу.

Лінії розрізів позначають великими літерами або арабськими цифрами.

Пояснення до креслень – специфікацію – дають, як правило, на другому аркуші (поперечні розрізи), розташовуючи її над основним написом або у разі відсутності місця – на окремому аркуші формату А4. Специфікація має бути віддалена від основного напису на 15 мм.

Форми специфікації обладнання та великого штампу наведено у додатках 21,22.