Опис обладнання для виконання роботи

В роботі студенти знайомляться з побудовою металевого корпусу приладу масового виробництва - корпусом персонального комп'ютера (рис.3.1). Корпус складається з таких основних частин: чотирьох стінок (передня, задня, верхня та нижня), дна, фальшпанелі та кожуха. Всі деталі корпуса, за виключенням фальшпанелі виготов­лені з достатньо дешевого матеріалу - листової сталі. Фальшпанель - з акрілової пластма­си.

Дно після скріплення зі стінками надає конструкції жорсткості. Одночасно воно служить для встановлення в приладі всіх електронних компонентів приладу.

Зверху корпус закривається кожухом П-подібної форми. Увага студентів приверта­ється до максимально простої форми кожуха. Для його виготовлення достатньо викори­ста­ння технологічних операцій різки (штампування) та гнуття листового матеріалу. Заготовка для кожуха має прямокутну форму. Це максимально зменшує процент відходів матеріалу.

 
 

 

 

Корпус виконаний без отворів, що гарантує захист від попадання всередину корпуса сторонніх предметів. Температурний баланс всередині корпуса забезпечується за рахунок вимушеної вентиляції. Для цього в задній стінці штампуванням виконуються відповідні отвори. Також в задній стінці є отвори для встановлення компонентів, що забезпечують електричний зв'язок з зовнішнім середовищем.

З метою подальшого здешевлення в конструкції корпуса вжиті заходи по зменшенню кількості гвинтів та гайок. Наприклад, кожух в передній частині фіксується не гвинтами, а за допомогою спеціальних пазів.

Бажано також звернути увагу на додаткові міри безпеки, реалізовані в даному приладі. Блок живлення, всередині якого діє підвищена напруга, обладнаний власним корпусом, що запобігає випадковому контакту людини з небезпечними частинами блока живлення.