Конструювання деталей з пластмаси

При конструюванні виробів з пластмаси бажано не застосовувати механічну обробку, так як ріжучий інструмент при обробці деталей з пластмаси дуже швидко тупиться, а механічно оброблена поверхня пластмаси нерівна і вимагає полірування. Також потрібно враховувати такі технологічні вимоги:

1. Для зменшення часу пресування товщина стінок пресованої деталі повинна бути однаковою, що збільшує продуктивність пресування, усуває місцеві зміни структури матеріалу при нагріванні та викривлення деталі при охолодженні.

2. Радіуси закруглення кутів повинні мати величину від 0,3 мм до 5 мм. Закруглення полегшують виготовлення прес-форми і деталі.

3. Мінімальна товщина стінок деталі приймається рівною 1 - 2 мм, а в дрібних деталях 0,5 мм. Необхідна підвищена міцність окремих стінок деталі повинна досягатися не потовщенням їх, а застосуванням ребер жорсткості.

4. Тривалість витримки деталі в прес-формі визначається по найбільшій товщині стінок деталі та приймається рівною 5 (хвилин), якщо 5 - товщина стінки деталі в міліметрах.

5. У деталях з глибиною понад 10 мм для полегшення виймання з прес-форми проектується нахил. Величина нахилу залежить від розміру вертикальної стінки (великим розмірам повинні відповідати і великі нахили).

6. Щоб уникнути подальшого викривлення при пресуванні гладких тонких деталей потрібно передбачати виймання або ребра жорсткості. З цієї причини потрібно також уникати виготовлення з пластмаси довгих вузьких деталей.

7. При пресуванні різьби крок різьби повинен бути не меншим за 1 мм.

8. Не можна розташовувати отвори близько від краю деталі. Товщина стінки при пресуванні отворів діаметром до 6 мм повинна бути не менше діаметра отвору.

9. При заформовці металеві втулки та іншу арматуру не треба розташовувати дуже близько до поверхні, щоб не було витріщщення пластмаси.