ПЕРЕДМОВА

Навчальна дисципліна "Система технологій" - одна із основних дисциплін, яка дає студентам спеціальності "Менеджмент у виробничій сфері" знання з основ організації виробництва, побудови виробничих та технологічних процесів у просторі і часі, нормування праці. Студенти отримують знання про сировину, енергію, технологічні процеси та їх складові, про якість продукції та її показники, про розрахунок виробничої потужності технологічного обладнання та підприємства, про основи вибору найбільш ефективних технологічних та виробничих процесів, нових видів техніки, конструкцій, виробів тощо.

Дисципліна "Система технологій" має технічний, технологічний, організаційний та економічний аспекти. Мета цього посібника-практикума - зосередити увагу студентів на вивченні саме організаційних та економічних питань, які складають підвалини будь-якої системи технологій. Знання цих основ дозволить студентам в подальшому вільно орієнтуватись в особливостях організації виробництва будь-якої галузі виробничої сфери, здійснювати необхідні економічні розрахунки та приймати відповідні рішення, забезпечуючипри цьому найвищу ефективність управління виробничими об'єктами.

Посібник-практикум складається з 12-ти параграфів,які охоплюють найголовніші теми организації виробництва. Серед них: розрахунок тривалості протікання простих та складних виробничих та технологічних процесів у просторі і часі, розрахунок різних видів поточних ліній, організація статистичного контролю якості продукції, визначення виробничої потужності технологічного обладнання, розрахунок технічно обгрунтованих норм часу виконання технологічних операцій, розрахунок числа робітників, необхідних для виконання виробничого завдання, основи розрахунку собівартості продукції, економічні основи вибору найбільш ефективного варіанта нової продукції, технологічних процесів тощо.

Кожний параграф посібника мас достатні теоретичні пояснення, які дають студентам змогу при необхідності самостійно опанувати учбовий матеріал, що підлягає вивченню в курсі "Система технологій". Окрім цього в посібнику по кожній темі наведені 25-30 індивідуальних завдань для самостійного виконання їх студентами. В кінці посібника подається список літератури.