рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Мета роботи

Мета роботи - раздел Высокие технологии, Технологія виготовлення і випробування обладнання та засобів вимірювання   Мета Даної Роботи Полягає В Практичному Ознайомленні Студенті...

 

Мета даної роботи полягає в практичному ознайомленні студентів з основними конструктивними елементами корпусів ОЗВ.

2.2. Основні функції корпусу ОЗВ

Корпус ОЗВ призначений для виконання кількох функцій:

Конструкційна функція: забезпечення зовнішньої форми приладу як цілого об'єкту, а також взаємного просторового розміщення складових частин приладу.

Функція міцності: часто розміри приладу вцілому та взаємне розміщення його складових елементів повинно бути фіксованими, навіть в несприятливих умовах дії зовнішніх статичних та динамічних сил. Для цього корпус повинен бути достатньо жорстким та міцним.

Функція забезпечення роботи приладу – полягає в здатності корпусу забезпечувати виконання приладом його основної функції, зокрема одержання показів приладу, забезпечення електричного зв'язку з об'єктом вимірювання, дотримання заданого теплового режиму всере­дині приладу, мінімальний рівень паразитних зв'язків між елементами приладу.

Захисна функція: корпус повинен захищати з одного боку – персонал від небезпечних факторів, що діють всередині приладу (наприклад, висока електрична напруга); з іншого боку частини приладу, що розміщені всередині корпусу - від дії шкідливих факторів зовнішнього середовища (волога, пил, агресивні гази, рідини і т.п.).

Ергономічна та естетична функція: корпус приладу повинен забезпечувати зручну роботу з ним, а також відповідати певній ергономічній та естетичній концепції. Хороший зовнішній вигляд приладу спонукає користувача до бережливої його експлуатації.

2.3. Вимоги до конструкції корпусу

1. Корпус повинен однозначно визначати взаємне розташування всіх складових частин виробу.

2. Конструкція корпусу повинна забезпечити заданий тепловий режим усіх елементів апаратури.

3. Корпус повинен бути достатньо жорстким і міцним, а також забезпечувати захист всіх елементів від механічних пошкоджень, як в процесі експлуатації, так і в процесі транспортування виробу.

4. Корпус повинен мати забезпечувати мінімальну масу і габарити.

5. Стаціонарні корпуси повинні мати пристрої для закріплення їх на об'єкті. Для апаратури, що встановлюється на рухомих об'єктах, роль таких пристроїв виконують амортизатори.

6. Корпус повинен дозволяти легко і швидко (по можливості без застосування пайки) підключати прилад до антен, джерел живлення та інших пристроїв, з якими він електрично пов'язаний.

7. У ряді випадків конструкція корпусу повинна забезпечити захист виробу від вологи і пилу, що досягається ущільненням зварних швів спеціальними герметиками і установкою гумових прокладок в місцях стику знімних кришок з основою корпусу.

8. Корпус повинен забезпечувати можливість електричного підключення розташованих у ньому блоків без застосування паяння.

9. У конструкції корпусу повинні бути передбачені спеціальні місця для укладання джгутів, що з'єднують окремі блоки. Джгути повинні бути надійно закріплені скобами, хомутами та іншими аналогічними коштами.

10. Корпус повинен забезпечувати легкий доступ до розташованих в ньому блоків для іх заміни, огляду та ремонту.

11. Корпус повинен гарантувати безпеку людини, яка обслуговує пристрій. Корпус повинен надійно захищати обслуговуючий персонал від можливості дотику до токопровідних і рухомих частин. Корпуси приладів, що мають високовольтні ланцюги, в яких забороняється виконувати які-небудь роботи при відкритих кришках, повинні мати блокування, що надійно знеструмлює апарат при відкритих кришках. Корпус повинен мати земляну клему, що забезпечує його надійне заземлення. Виконання цієї вимоги необхідне для захисту обслуговуючого персоналу від поразки електричним струмом при торканні до корпусу

12. Органи управління та контролю повинні бути розроблені з урахуванням психофізичних особливостей людини-оператора.

13. Корпуси переносної апаратури повинні мати ручки або інші пристрої.

14. Корпуси всіх приладів повинні мати місце, зручне для захоплення приладу руками при перенесенні в процесі монтажу, демонтажу та інших подібних операціях.

15. Габарити корпусу повинні дозволяти легко пронести його через дверні отвори і люки.

16. Корпус повинен задовольняти комплексу техніко-економічних вимог та вимогам технічної естетики.

 

2.4.Технологічна класифікація корпусів

В залежності від конструктивно-технологічних ознак корпуси можна поділити на три групи:

а) виготовлені литтям;

б) зварні каркасні;

в) зварні безкаркасні.

Корпуси, що виготовлені литтям забезпечують велику монолітність і жорсткість конструкції, однак, вартість їх значно вище, ніж вартість зварних корпусів. Зварні корпуси, забезпечуючи достатню жорсткість і міцність конструкції, мають кращі техніко-економічні показники.

Каркасні корпуси застосовують переважно для великогабаритних приладів, що складаються з декількох важких блоків. Каркас варять зі стандартного алюмінієвого або стального кутка. Бокову, поверхню і нижню кришки звичайно приварюють до каркаса; задня кришка може бути знімною (кріпиться на гвинтах) або привареною, в залежності від необхідності доступу до приладу в процесі його виготовлення та експлуатації. З боку передньої стінки каркас розділяє корпус на окремі секції, кожна з яких призначається для установки робочого блоку.

Блоки, що встановлюються в такий корпус, повинні мати самостійне шасі. Для цього шасі в каркасі роблять так, щоб забезпечити однозначну установку блоку у відповідну секцію каркаса. При такій конструкції кожний блок має передню панель, яка при установці блоку перекриває вікно в передній стінці корпусу. Передню панель кріплять до каркаса корпусу гвинтами.

Щоб забезпечити жорстке кріплення задньої частини шасі, на каркасі встановлюють штирі-уловлювачі, а на шасі роблять втулки, в які входять штирі при закріпленні блоку в корпус. Іноді блок закріпляють до корпусу передньої панелі за допомогою петель. Це забезпечує доступ до блоку без його зняття.

 

2.5. Кріплення вимірювальних механізмів в корпусах приладів

Вимірювальні механізми щитових приладів, як правило, кріпляться до основи при­ладу. В переносних приладах вимірювальні механізми кріпляться до основи або до кришки приладу. У першому випадку спрощується монтаж схеми, але дещо ускладню­ється конструкція основи і кришки. У кришці роблять отвори для проходу затискачів, ук­ріплених на основі. У основі передбачають окрему камеру, над якою розташовуються затискачі. Ця камера звичайно використовується для розміщення додаткових опор (чим зменшується власний нагрів вимірювального механізму) та перешкоджає попаданню пилу у вимірювальний механізм через зазори. Стінки цієї камери, що виходять назовні, для поліпшення охоло­дження можуть бути перфоровані. Застосовується також конструкція основи корпусу з окремим поглибленням для вимірювального механізму і кріпленням затискачів на основі корпусу.

2.6. Матеріали корпусів приладів

Матеріали корпусів і товщини їх стінок визначаються умовами експлуатації та техноло­гією виробництва. Пластмасові корпуси найбільш економічні при крупносерійному і масовому виробниц­тві; вони забезпечують більш красивий зовнішній вигляд приладу, кращі умови ізоляції, більш зручні для кріплення затискачів, однак не мають високої міцності. Сталеві корпуси більш економічні при дрібносерійному й індивідуальному ви­ро­бництві, мають більшу механічну міцність, захищають електровимірювальні прилади від впливу зовнішніх магнітних полів.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Технологія виготовлення і випробування обладнання та засобів вимірювання

Київський національний університет... технологій та дизайну... Кафедра метрології стандартизації та сертифікації...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Мета роботи

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ПРАКТИКУМ
  з курсу "Технологія виготовлення і випробування обладнання та засобів вимірювання"   для студентів спеціальності

ПРАКТИКУМ
  з курсу "Технологія виготовлення і випробування обладнання та засобів вимірювання"   для студентів спеціальності

ПРАКТИКУМ
  з курсу "Технологія виготовлення і випробування обладнання та засобів вимірювання"   для студентів спеціальності

ПРАКТИКУМ
  з курсу "Технологія виготовлення і випробування обладнання та засобів вимірювання"   для студентів спеціальності

ПЕРЕДМОВА
Навчальна дисципліна "Система технологій" - одна із основних дисциплін, яка дає студентам спеціальності "Менеджмент у виробничій сфері" знання з основ організації виробництва, п

Мета роботи
  Мета даної роботи полягає в практичному ознайомленні студентів з основними конструктивними елементами електронного обладнання та засобів вимірювання (ОЗВ). 1.2. Кон

Принципи та методи конструювання ОЗВ
Для найбільш повного задоволення всіх вимог при конструюванні деталей та приладів потрібно приймати до уваги такі положення: 1. Враховувати майбутній обсяг виробництва - від кількості запл

Порядок виконання роботи
1. Перед початком роботи слід ознайомитись з техні­чною літературою з питань конструювання корпусів ОЗВ. 2. Зарисувати вирішення вказаних конструктивних задач у робочих зошитах, потім наве

Мета роботи
  Мета роботи полягає в практичному ознайомленні студентів з особливостями конструкції та технології виготовлення металевих корпусів ОЗВ.

Опис обладнання для виконання роботи
В роботі студенти знайомляться з побудовою металевого корпусу приладу масового виробництва - корпусом персонального комп'ютера (рис.3.1). Корпус складається з таких основних частин: чотирьох стінок

Порядок виконання роботи
1. Перед початком роботи слід ознайомитись технічною літературою з питань вибору матеріалів та покриттів для конструктивних елементів корпусів ОЗВ. 2. Ознайомитись з основними складовими ч

Мета роботи
  Мета роботи полягає в практичному ознайомленні з прикладами застосування пластмасових матеріалів для виготовлення деталей та елементів конструкції обладнання та засобів вимірювання.

Конструювання деталей з пластмаси
При конструюванні виробів з пластмаси бажано не застосовувати механічну обробку, так як ріжучий інструмент при обробці деталей з пластмаси дуже швидко тупиться, а механічно оброблена поверхня пласт

Порядок виконання роботи
  1. Перед початком роботи слід ознайомитись з технічною літературою з питань вибору пластмасових матеріалів для виготовлення конструктивних елементів приладів. 2. Ознайомити

Мета роботи
Мета роботи полягає в практичному ознайомленні з основними конструктивними елементами електромеханічного вимірювального механізму ОЗВ. 5.2. Основні положення Не з

Порядок виконання роботи
  1. Перед початком роботи слід ознайомитись з технічною літературою з питань констру­ювання електромеханічних вимірювальних механізмів. Звернути увагу на практичне вирішення в виро­б

Штампування та гнуття
  Формоутворення деталі є однією з найпоширеніших операцій у виробництві, зокре­ма у виробництві обладнання та засобів вимірювання. Для надання заготовці необхідної форми застосовують

Опис обладнання для виконання роботи
В цій роботі студенти знайомляться зі зразками деталей та вузлів, при виготовленні яких широко застосовані оперції різки, гнуття та штампування. В роботі використовується обладнання: 1. Ко

Порядок виконання роботи
  1. Перед початком роботи слід ознайомитись технічною літературою з питань технології формоутворення деталей методами різки, штампування та гнуття. Звернути увагу на практичне виріше

Конструювання деталей для друкованого монтажу
  Складальні операції при виготовленні приладів особливо в електро- і радіопромисловості, в приладобудуванні є найбільш трудомісткими (до 50% від загального обсягу робіт). Процес скла

Мета роботи
  Мета роботи полягає в практичному освоєнні студентами технології з'єднан­ня деталей та електричних провідників засобів вимірювань способом паяння. 8.2. Загальні від

Порядок виконання роботи
  1. Перед початком роботи слід ознайомитись технічною літературою з питань паяння радіоелектронної апаратури та вимірювальної техніки. 2. Одержати у лаборанта друковану плат

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги