Порядок виконання роботи

 

1. Вивчити основну термінологію ручних швейних робіт, виписавши необхідні визначення й поняття:

 

Змітати - тимчасово з'єднати стібками змітання приблизно рівні за величиною деталі одна з іншої (спинку й перед, полотнища спідниці й т.д.) або краї деталей на лініях зрізів (рукава, манжети) або ділянки деталі на контурних лініях (виточки).

Примітати - тимчасово з'єднати стібками змітання меншу за розміром деталь із більшою (кокетку з ліфом, манжету з рукавом і т.д.).

Намітати - тимчасово з'єднати стібками змітання деталі, накладені одна на іншу (накладні кишені з пілочкою, підборт із бортом і т.д.).

Вмітати - тимчасово з'єднати стібками змітання деталі на опуклих або ввігнутих лініях (рукава з ліфом - на лініях пройми, комір – на лінії горловини й т.д.).

Замітати - тимчасово закріпити стібками змітання підігнутий край деталі (низ виробу, рукавів і т.д.).

Розмітати - тимчасово закріпити стібками змітання тканину, розкладену з обох сторін від шва сточування (припуски стачного шва для виконання розстроченого й т.д.).

Обмітати - закріпити зрізи швів, петель і т.д. від опадання ниток.

Виправити - акуратно розправити тканину уздовж шва сточування, щоб не було заломів. Для цього шов можна злегка розпрасувати, а потім запрасувати в одну сторону відповідно до моделі або зробити згин на шві сточування парних деталей з утворенням канта або без нього.

Вимітати - тимчасово закріпити стібками змітання обшитий і вивернутий край деталі з утворенням канта, рамки або шва на згині (коміра, бортів, клапана, обшивних петель і т.д.).

Припосадити - зменшити довжину зрізу деталі (плечовий зріз спинки, окат рукава й т.д.), проклавши дрібні стібки на лінії приточування й стягши тканину ниткою на потрібну довжину (надлишок тканини зпросувати через вологу тканину, щоб зборки зникли).

Підшити - прикріпити підігнутий край деталі (рукава, накладної кишені й т.д.) або виробу підшивочними стібками.

Пришити - прикріпити одну деталь до іншої або дрібні деталі, обробку, фурнітуру - до готового виробу.

2. За нижче наведеними теоретичними відомостями ознайомитися із призначенням і застосуванням ручних стібків і строчок.

 

Ручні стібки утворяться двома способами залежно від проколу матеріалу голкою. При першому способі прокол матеріалу й вивід голки з нього виконують із однієї сторони матеріалу. При другому способі прокол матеріалу й вивід голки здійснюють із різних сторін матеріалу - лицьової (рис 2.1.) і виворітної (рис 2.2).