Проведення першої примірки

Роботу виконує бригада з трьох чоловік. які по черзі повинні бути в ролі манекенника, конструктора (виконавця) і художника (контролера).

У підготовленому до примірки виробі повинні бути відмічені припуски на підгонку, намічені лінії грудей, талії, стегон, напівзаносу, згинів лацканів, розміщення кишень, петель, середини спинки тощо.

Технологічні недоліки (розтягування чи надмірна посадка зрізів, неточне суміщення монтажних надсічок, криві шви тощо) повинні бути усунені до початку примірки.

Примірку в жіночих виробах виконують з правої сторони фігури. Якщо в моделі виробу асиметричні деталі, то примірку виконують з обох боків. Виріб послідовно приміряють згори донизу.

Примірку починають з того, що середини пілочок суміщають і сколюють по лінії напівзаносу біля горловини, на лініях талії, стегон. Шпильки вколюють вертикально згори донизу чи горизонтально справа наліво.

Обов’язково перевіряють баланс виробу – положення плечових і бічних швів. Плечовий шов повинен бути посередині плечового схилу, а бічний – проходити вертикально. Якщо баланс порушений, ці шви розпорюють і переколюють. При цьому уточнюють глибину нагрудної виточки, вирівнюють пілочки і спинку. Плечовий шов переколюють, починаючи від горловини. При уточненні силуету виробу доцільно використовувати рівномірне конічне розширення і звуження, щоб не порушити баланс.

Примірку закінчують уточненням модельних особливостей, відповідно до ескізу моделі (ліній горловини, плечових швів, пройми, низу, кишенею, виточок, рельєфів, петель тощо). Для уточнення пройми приколюють рукав трьома шпильками і перевіряють відповідність монтажних надсічок, довжину та ширину рукава.

Після примірки виріб знімають з фігури і по уточнених лініях прокладають копіювальні стібки.

Одночасно з приміркою необхідно внести тонкою лінією зміни в лекала. Після затвердження змін в конструкції лекал, вони будуть вихідними для розробки похідних і допоміжних лекал.