Вимоги до оформлення графічної частини

2.11.1 Графічна частина курсового проекту виконується в олівці по єдиній системі конструкторської документації ЕСКД з дотриманням правил креслення і ГОСТ на аркушах ватману форматом А1 (841х594 мм) або на комп’ютері з використанням програм AUTOCAD, KOMPAS. Перший варіант компонувальних рішень (план поверху) рекомендується виконувати на міліметровому папері і тільки після узгодження з керівником проекту переносити на аркуш ватману. Допускається застосовувати формат А2 (594х420), А3 (420х297), А4 (297х210) або листи, в яких менша сторона збільшена в 3-4 рази.

2.11.2 На листі виконується рамка. Відстань лінії рамки від краю листа з лівої сторони 20 мм, з інших сторін 5 мм. В нижній частині справа робиться основний надпис згідно з ГОСТ 2.104 (форма 1), а в верхній лівій частині зворотний надпис з шифром аркушу.

2.11.3 На технологічній схемі виробництва обладнання викреслюється чорним олівцем основними лініями, товщиною 0,6 – 1,0 мм. Напрямки руху сировини, напівфабрикатів, готової продукції показуються суцільними лініями з стрілками в місці входу в обладнання. На кожній ділянці лінії роблять розрив на відстані не менше 50 мм і пишуть в ньому цифру умовного позначення продукту. Для схем прийнято наступні позначення речовин: вода – 1; пара – 2; повітря – 3;. Інші позначення вибираються згідно з прийнятими в начальному закладі. Лінії руху сировини, напівфабрикатів, готової продукції не повинні пересікати контури обладнання. Якщо вони взаємно пересікаються, то на одній з ліній виконується напівколо.

2.11.4 На кожній лінії, яка починається, або закінчується повинен бути надпис звідки або куди рухається продукт.

2.11.5 На лініях, якими умовно позначено поверхи або площадки на технологічній схемі і проставляється відмітка висоти.

2.11.6 На кожній стадії технологічного процесу в технологічній схемі проставляються точки контролю параметрів технологічного процесу. Для цього проводиться виносна лінія від відповідного обладнання і в колі діаметром 8-10 мм пишеться умовне позначення параметру, який контролюється на цій ділянці виробничого процесу. Параметри технологічного процесу позначаються буквами з ГОСТ 8417-81 ГСИ. Одиниці фізичних величин.

2.11.7 Від обладнання, зображеного на технологічній схемі, проводяться виносні лінії і над ними пишуться номери позиції обладнання. Номери позицій групуються на горизонтальних лініях і збільшуються зліва на право і зверху вниз.

2.11.8 В основному написі після теми роботи або над зображенням технологічної схеми пишеться назва аркуша з повною назвою асортименту виробів.

2.11.9 В нижній лівій частині аркуша технологічної схеми приводиться таблиця умовних позначень, які прийняті в технологічній схемі.

2.10.10 На планах і в розрізах обладнання зображується основною лінією товщиною 0,7 – 1,0 мм, будівельні конструкції суцільною тонкою лінією товщиною, яка наполовину менше товщини лінії обладнання. Місця перерізу будівельних конструкцій зображується товстою лінією товщиною 0,7 – 1,0 мм.

2.11.11 На планах і розрізах вказують позиції обладнання, групуючи їх на вертикальних або горизонтальних лініях. Номери позицій однотипного обладнання в технологічній схемі, планах і розрізах повинні бути однаковими.

2.11.12 На планах і розрізах проставляються основні будівельні розміри: крок колон, проліт, габарити і розміри будівлі, довжина вікон і дверей, відмітки поверхів і площадок.

2.11.13 На планах проставляються прив'язочні розміри для обладнання, відстань між осями або краєм обладнання і осями колон, стінами.

2.11.14 По краю площадок проставляються огорожі: тонка лінія з крапками.

2.11.15 На сходах ставлять тонку лінію з стрілкою, яка показує рух вверх.

2.11.16 Якщо в приміщенні не зображено обладнання, то пишуть назву, або призначення приміщення.

2.11.17 Лінію розрізу на плані зображають товстими короткими лініями довжиною 8-20мм, товщиною 1,5 мм, які не пересікають контури стін. Напрям погляду показують стрілкою, поставленою на відстані 2-3 мм від кінця лінії розрізу.

Лінії розрізів позначають великими буквами або арабськими цифрами.

2.11.18 Якщо на аркуші зображено кілька планів або план і розрізи без проекційного зв’язку, то над кожним з них пишеться назва. Наприклад: план відм. 3,6м, розріз 1-1 і т.п.

2.11.19 Групова специфікація до курсового проекту виконується на аркушах формату А4. На першому аркуші виконується надпис за формою 2, на другому і наступних аркушах – надпис за формою 2а. В груповій специфікації дається перелік документів курсового проекту і перелік обладнання.