Типи перехресть

Вид Найменування Зміст у разі злиття стрілок Зміст у разі розгалуження стрілок
Асинхронне "І" Всі попередні процеси повинні бути завершені Всі наступні процеси повинні бути запущені
Синхронне "І" Всі попередні процеси завершені одночасно Всі наступні процеси запускаються одночасно
Асинхронне "АБО" Один або декілька попередніх процесів повинні бути завершені Один або декілька наступних процесів повинні бути запущені
Синхронне "АБО" Один або декілька попередніх процесів завершені одночасно Один або декілька наступних процесів запускаються одночасно
Виключаюче "АБО" Тільки один попередній процес завершений Тільки один наступний процес запускається

Правила створення перехресть.На одній діаграмі IDEF3 може бути створено декілька перехресть різних типів. Певні поєднання перехресть для злиття і для розгалуження можуть приводити до логічних невідповідностей. Щоб уникнути конфліктів і логічних невідповідностей необхідно дотримуватись наступних правил:

1. Кожному перехрестю для злиття повинне передувати перехрестя для розгалуження.

2. Перехрестя для злиття "І" не може слідувати за перехрестям для розгалуження типу синхронного, асинхронного або виключаючого "АБО".

3. Перехрестя для злиття типу виключаючого "АБО" не може слідувати за перехрестям для розгалуження типу "І".

4. Перехрестя, що має одну стрілку на одній стороні, повинне мати більше однієї стрілки на іншій; і навпаки: перехрестя, що має більше однієї стрілки на одній стороні, повинне мати тільки одну стрілку на іншій.

Ще одним зауваженням при побудові моделі в стандарті IDEF3 є те, що перехрестя не можуть йти один за одним, наприклад неприпустимий наступний варіант їх розміщення (рис. 60):

 

Рис. 60. Неправильне розміщення перехресть на діаграмі декомпозиції

 

Якщо все ж необхідно перехрестя розташувати як було зазначено вище, то треба ввести додаткову роботу, котра буде виконуватися між ними. В такому разі діаграма може бути зображена у наступному вигляді (рис. 61).