рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Вимоги до вітрового і бічного скла

Вимоги до вітрового і бічного скла - раздел Машиностроение, Конструктивна безпека автомобіля й трактора Велика Кількість Травм Під Час Дтп Пов’Язане З Вітровим І Бічними Склами. До ...

Велика кількість травм під час ДТП пов’язане з вітровим і бічними склами. До 34% всіх ушкоджень від внутрішніх елементів кузова (кабіни) доводиться на вітрове скло. Травми від скла відрізняються особливою важкістю. У цей час застосовуються одношарові загартовані й тришарові скла.

Загартоване скло при розбиванні не дає скалок з гострими кутами й гранями, які можуть заподіяти людині глибокі небезпечні порізи. Загартовані скла більше пружні, ніж багатошарові, і краще поглинають енергію удару (менш небезпечні відносно що струсу мозку). Загартування скла підвищує його міцність, але створює внутрішнє залишкове напруження, внаслідок чого скло навіть при невеликому ушкодженні покривається сіткою тріщин, стаючи непрозорим. Чим товстіше скло, тим гірше видимість через нього, що особливо небезпечно при русі автомобіля з великою швидкістю. Для усунення цього недоліку застосовують скла, загартовані не по всій площі, а лише в декількох місцях. Однак при місцевому загартуванні скла недостатньо міцними виявляються його незагартовані ділянки.

При ударі зовні, наприклад, каменем, що вилетів з-під колеса переднього автомобіля, одношарове скло розбивається вмить й камінь може потрапити в салон.

Іноді зовнішню поверхню вітрового скла покривають плівкою окисів металу або хлористих речовин. По цій плівці, можна пропускати електричний струм для обігріву скла.

Тришарові скла складаються із двох шарів скла товщиною 2.. .3 мм, які склеєні разом прошарком із прозорого пластика, наприклад полівінілбутирола товщиною 0,4.. .0,85 мм. При ударах тріщини на цьому склі поширюються тільки в радіальних напрямках, і ушкоджене скло не втрачає прозорості. Крім того, скло не випадає зі стійок кузова, тому що його втримує пружний пластмасовий про­ша­рок. Разом з тим тришарові скла твердіші одношарових і менше поглинають кіне­тич­ну енергію удару. Тому удари головою до тришарового скла часто спри­чи­няють струси мозку й ушкодження костей черепа. Розбиваючись, тришарові скла утворюють скалки з гострими ріжучими крайками, які можуть заподіяти глибокі порізи. Тришарові вітрові скла по масі на 2...4 кг важчі одношарові й відповідно дорожчі.

Ці недоліки можна зменшити підвищенням міцності скла, зниженням його товщини, а, отже, підвищенням пружності.

Вітрові скла наземного транспорту слід виготовляти із тришарового скла на плівці товщиною 0,76 мм. Допускається виготовлення вітрового скла із за­гар­то­ва­но­го скла для тихохідного транспорту, що розвиває швидкість не більше 30 км/год.

Головними вимогами до скла транспортних засобів є висока міцність і забезпечення певного виду руйнувань. Вітрове скло із тришарового скла повинні витримувати удар кулею масою 227 ± 2 г при температурі від + 40 і до - 20 °С при висоті падіння 8,5...12 м. При цьому маса скалок не повинна бути більшою 12...25 г при товщині скла 4,5...6,5 мм. Вони повинні бути стійкими до прибивання кулею масою 2260 ± 20 г, діаметром близько 82 мм, що падає з висоти 4 м. Така куля не повинен проходити крізь скло протягом 5 с після удару. Вітрові скла повинні також витримувати удар манекеном, що падає з висоти 1,5 м.

Виробу із загартованого скла повинні витримувати удар кулею масою 227 ± 2 г, що падає з висоти 2...3 м. Характер руйнування виробів із загартованого скла повинен бути таким, щоб у будь-якому квадраті розміром 50´50 мм було не менш 40 і не більше 400 елементів певної форми й площі.

Доцільно сполучити позитивні властивості загартованого і тришарового скла, зменшуючи товщину зовнішніх шарів і хімічно обробляючи їх для підвищення поверхневої міцності. Застосовують також скла з більше товстим зовнішнім шаром. При ударі головою до такого скло спочатку руйнується його зовнішній шар, а тонкий внутрішній шар продовжує вигинатися, поглинаючи енергію удару. Полімерний прошарок розтягується - що теж пом’якшує силу удару.

Вимоги безпеки до скла дверей значно менші, ніж до вітрового скла. Це скло не повинно давати при руйнуваннях скалок з гострими кутами й ріжучими крайками. Вони піддаються при випробуваннях тим же навантаженням, що й вітрові, але вимоги до їхньої міцності нижчі, ніж у вітрових.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Конструктивна безпека автомобіля й трактора

Три фази у процесі зіткнення автомобіля перешкодою.. фаза Упродовж першої фази транспортні засоби зближаючись деформуються.. фаза Накопичена потенційна енергія знову перетворюється в кінетичну і тіла починають розходитися Тривалість фази..

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Вимоги до вітрового і бічного скла

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Конструктивна безпека автомобіля й трактора
  Активна безпека – це властивість транспортного засобу зменшувати ймовірність виникнення ДТП. Аналіз властивостей активної безпеки дозволяє з певним ступенем умовнос

Внутрішня пасивна безпека
Вона розглядається як сукупність властивості автомобіля, трактори, що забезпечують збереження життя й здоров'я водіїв та пасажирів при ДТП. До внутрішньої пасивної безпеки автомобіля ставлять дві о

Захисні властивості кузова
При лобовому ударі з початковою швидкістю 80 км/год. сповільнення досягають 65g. При відповідних змінах конструкції автомобіля значення пікового сповільнення можна зменшити до 35…45g. Якщо

Зменшення ймовірності травмування пішоходів
Правило № 26 ЄЕК ООН регламентує вимоги до зовнішніх виступів легкових автомобілів з метою зменшення ймовірності травмування пішоходів. Відповідно до цього правила жодна виступаюча частина зовнішнь

Забезпечення життєвого простору
Життєвим (залишковим) простором називають захисну зону навколо людини, що сидить в автомобілі (тракторі) усередину якої не повинні проникати деталі при аваріях. Створення життєвого (залишкового)

Безпечне кермове колесо
    Рис. 2.3.29. Безпечні кермові колеса: а - кермове колесо з маточиною великог

Вимоги до дверей
Однієї із причин травматизму під час аварії, зокрема при перекиданні автомобіля або трактора є випадання людей через двері, що відкрилися. Тому конструкція замків повинна забезпечувати два положенн

Паси безпеки
Рис. 2.3.11. Паси безпеки: а - діагонально-поясний з триточковим кріпленням; б - подвійний плечовий; в - поясний;

Подушки безпеки
Рис. 2.3.17. Схема дії подушки безпеки По команді інерційного датчика подушка повинна заповнитися стисненим повітр

Обмеження переміщень вантажів і предметів, що перебувають в автомобілі
Погано закріплений вантаж або предмети при зустрічних зіткненнях і наїздах на перешкоди в процесі удару будуть продовжувати рухатися за інерцією. При ударі об передній борт платформи вантаж може йо

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги