Сучасний стан і тенденції вирішення даної теми

Головну функцію в закладі відіграє інтер’єр, дуже важливо дотримуватися гармонії простору, зробити так, щоб відвідувач ще і ще захотів відвідувати молодіжний інформаційний центр. Особливістю дизайн-проекту є обрання авангардного стилю, котрий виник у ХХ столітті, у зв’язку з революційним настроєм, який панував у колі молоді того часу. Він відрізняється новітніми технологіями й своєрідним стилістичним рішенням композиції, яскравою гармонією пропорцій, просторові рішення динамічні і експресивні орієнтовані на перевагу в планах чітких обрисів з домінуванням симетрично-осьових планувальних систем. Звідси і ясна перспектива, і взаємозв'язок просторів, і чітке зонування приміщень, і функціональність просторів. Прагнення форми йти нагору, достаток повітря над головою незмінно народжують почуття волі, простору (рис. Б.).

«AVANT-GARDE», перекладається з французького як «передовий - відряд», звідси саме ім’я, яке було взяте із воєнно-політичної лексики. Авангард – стиль, котрий відмовляється від класичних, традиційних канонів і створює нові форми, співзвучні з настроєм. Особливістю у цьому стилі являє собою колір і форма, обов’язково контрастні відтінки один з іншим. Стиль авангард - це оригінальне й яскраве направлення, котре здійснило прорив не тільки в дизайн інтер’єрі, але й у живописі й скульптурі. Періодичними рамками прийнято вважати період з 1870 по 1938 рік. Історичний розквіт стиля авангард прийшов на післявоєнний час - переоцінка цінностей й ідей виявилися непотрібними й безглуздими, тому люди стали створювати нові форми, інколи які кричать. Взагалі, контрастність – це єдина з основних особливостей стиля авангард. Слід відмітити, що в цьому стилі можуть бути зовсім різноманітні предмети й матеріали. Основу стиля авангард складає колір і форма, яка неодмінно добавить контрасту. Відмінність у стилі це яркі та чисті кольори, такими як білий, чорний, червоний, жовтий, зелений, синій.

Допускається використання в одному приміщенні декілька контрастних кольорі одночасно. Вважається, що це добавляє динаміку й експресію в інтер’єр. А в кольоровій гамі при оформленні інтер'єру в авангардному стилі слід уникати однокольорових і пастельних тонів (рис. 1.1, 1.2).

 

 

рис. 1.1 – Пастельні тони

 

 

рис. 1.2 – З’єднання однокольорової гамми

В оздобленні інтер’єру можливо приймати любі матеріали, однак перевага віддається новітнім оброблювальним матеріалам. Наприклад, широко використовуються декоративні штукатурки, металізовані шпалери, навесні стелі, нові лакокрасочні состави, ламінуючи покриття.

Метод контрасту використовується навіть в оформленні стін: одна стінка може бути оформлена в різних кольорах або перша стінка в одному кольорі, а друга в іншому. Меблі в цьому стилі також являється експериментом. Вона може бути як чіткою прямокутною формою, так і різноманітно округлих форм, форм с відкритими краями і чіткими контурами. Стиль авангард не допускає малий декор та просту відділку.

Цим правилам необхідно підкорятися і при дизайні штор. По-перше, використовувати тільки яскраві кольори, які будуть у контрасті з кольором стін. По-друге, вживати тільки новітні матеріали тканини. По-третє, уникати малих деталей, і взагалі декору, стиль необхідно вкладати в колір, і форму штор ( рис.1.3, 1.4).

 

 

рис. 1.3 – Незвичне рішення стін, підлоги та стелі

 

 

рис. 1.4 – Авангардний стиль

 

При наповненні приміщень, виконаних у стилі авангард, використовують наступні предмети інтер’єру: новітні шафи-купе, плазмові і жидкокристалічні телевізори і комп’ютерні монітори, столи, стільці, ліжка й інші речі з металу. Крім цього, всі предмети меблі відміняються високою функціональністю. Наприклад може виходити із ніші в стіні.

При освітленні використовуються лампочки, вбудовані в стінні ніші. Таке освітлення надає інтимність в інтер’єрі. Такий декор в основному використовується при оформленні спальні, гостинних, і також на кухні.

Основним девізом цього декораторського стилю є: «Стильно!», але не варто сприймати це буквально. У меблях французького інтер'єра метал, як правило, сусідить з різними матеріалами, такими як скло, порцеляна, муранське скло, текстиль, дерево і навіть плетиво з водного гіацинта або бананового листя.

Стиль авангард ідеально підійде до людей, які не бояться експериментувати й вносити новий декор у свою будівлю.

Слід відмітити, що цей стиль вважається динамічним й енергетичним, так як кожне приміщення, виконане в даному стилі, носить індивідуальний характер. Він віддзеркалює не тільки внутрішній світ свого хазяїна, але й передає його цілі к розвитку (рис. 1.5,1.6).

 

 

рис.1.5 – Функціональне рішення меблі

 

рис. 1.6 – Використання різних матеріалів