Причини розлучень

Відсоток розлучень на загальне число створених сімейних пар неухильно зростає і в Україні, і в усьому світі, що підриває багатовікові моральні принципи суспільства.

У чому основні причини розлучень, намагаються з'ясувати дослідники, опитуючи тисячі пар по всьому світу, що розірвали шлюб.

Дослідження, проведені серед тисяч колишніх подружніх пар, намагалися з'ясувати, що є основними причинами сімейних конфліктів, що ведуть до розлучень. Результат анкетування показав, що на першому місці серед "ворогів" сімейного життя стоять ревнощі. Цифра розлучень через ревнощі просто приголомшлива - виявилося, що якщо б пункт ревнощі виключити зі списку, то інших причин для розлучення не було б у трьох пар з чотирьох. Таким чином, 75 родин із ста розпадається саме через ревнощі одного з подружжя або двох.

Цікаво, що така тенденція справедлива тільки для тих пар, які зареєстрували стосунки офіційно, в той час як у пар, незв'язаних узами шлюбу, проблем на грунті ревнощів виникає набагато менше.

Виявилося, що сумніви у вірності партнера не тільки руйнують емоційну гармонію між подружжям, а й негативно позначаються на їх інтимному житті: через це знижується статевий потяг, як у чоловіків, так і у жінок.

Хоча сприйняття невірності у чоловіків і у жінок різне. Чоловіки більше потерпають через фізичну невірность партнерки, тобто секс на стороні або навіть танець з іншим чоловіком, а жінки - через емоційної зради, коли чоловікові стає цікаво спілкуватися з іншою жінкою, ніж з дружиною, навіть у випадку, якщо секс у них відсутній.

А якщо з ревнощами все в порядку? Тоді на перше місце причин розлучень виходить "критична п'ятірка", як її називають психологи. Це пункти, що викликають найсильніші за напруженням конфлікти. Таким чином, ми маємо справу з питаннями, по яких партнеру дуже важлива згода з його принциповими поглядами і які він буде відстоювати завжди. Ось вони:

- В обох партнерів однакові критерії порядку і чистоти;
- Вони мають схожі смаки в літературі, музиці, кіно і телепрограмах;
- У них спільні вподобання в їжі;
- Вони поділяють погляди один одного на домашніх питомців;
- Обидва приймають / не приймають відверті еротичні фільми

Можна сказати, це список основних причин розлучень. Психологи говорять, що якщо погляди подружжя протилежні хоча б по двох з п'яти перерахованих позицій, шансів надовго зберегти хорошу сім'ю у пари практично немає.

Сьогодні в Україні склалася складна демографічна ситуація, що виявляє ознаки кризової ситуації в такому важливому соціальному інституті як сім’я та шлюб. Сьогодні великою проблемою стає саме рівень розлучень в Україні, який з 90-х рр. ХХ ст. зріс майже у двічі, що вивело Україну на 1-ше місце у Європі по кількості розлучень.

Причинами великої кількості розлучень, в багатьох випадках стала втрата морально-етичних основ сім’ї та святості подружніх стосунків. Звісно, причини є набагато глибшими, але однією із них є сімейні конфлікти причиною яких є різні фактори, зокрема: неправильне розуміння сутності шлюбу та сім’ї, не достатня психологічна підготовленість молодих пар до спільного сімейного життя, не готовність до обмеження власної свободи та багато іншого.