Основні положення з інвентаризації земель населених пунктів

Інвентаризація земель населених пунктів на території України виконується на основі Постанови Верховної Ради України “Про земельну реформу” від 18 грудня 1990 року № 563-ХІІ.

Інвентаризація земель населених пунктів виконується як складова частина робіт по створенню і впровадженню системи земельного кадастру з метою упорядкування даних про правове, господарче і економічне положення земель, для достовірного їх обліку.

Результати інвентаризації земель населених пунктів є основою для ведення земельного кадастру.

Інвентаризація земель - це кадастровий одноразовий земельнообліковий захід. Базовою одиницею інвентаризації є окрема ділянка, відокремлена від суміжних в правовому чи господарчому відношенні.

Інвентаризацій піддягають всі землі, які знаходяться в границях межі населеного пункту включаючи землі спільного користування парки, сквери, бульвари, вулиці, майдани і т.д.

До земель населених пунктів належать всі землі, які находяться в границях їх меж.

Межа міста - це зовнішня межа земель, що відділяє їх від земель іншого призначення і визначається проектом планування та забудови міста або техніко-економічним обгрунтуванням розвитку міста.

0сновою для виконання робіт є лист-замовлення окремого землекористувача і рішення Ради народних депутатів про виконання інвентаризації земель населеного пункту.

Топографо-геодезичні роботи пов’язані з інвентаризацією земель населених пунктів повинні забезпечувати:

· однозначне визначення і закріплення в натурі меж землекористувань;

· визначення площ землекористувань і землеволодінь з необхідною і достатньою точністю;

· ведення обліку і звітності про наявність земель і розподіл їх по категоріях, угіддях, землекористувачах і землевласниках;

· приведення відводів земельних ділянок у відповідність з проектами детального планування населеного пунктів;

· можливість відновлення в майбутньому меж землекористу­вань і землеволодінь;

· технічне і юридичне оформлення меж;

· створення земельно-реєстраційної системи населеного пункту.

Інвентаризація земель виконується в границях відводів, встановлених в порядку існуючих законоположень, а у випадку відсутності матеріалів відводу, або їх неспівпаданню фактичному землеволодінню - в межах фактичного користування.

Основними матеріалами для інвентаризації земель в межах населений пунктів є акти відводів земель, великомасштабні топографічні плани і координати пунктів геодезичної основи та інші.

Роботи по інвентаризації землекористувань і землеволодінь складаються з підготовчих, польових і камеральних.