Камеральні роботи і підготовка матеріалів до здачі

В комплекс камеральних робіт входить: перевірка і оформлення польових журналів; складання схем геодезичної основи; складання схем визначення координат кутів поворотів меж; обчислення координат пунктів геодезичної основи; обчислення координат кутів поворотів меж, з контролем їх визначення і оцінкою точності; обчислення по координатах кутів поворотів меж площі і периметру землекористування дирекційних кутів (румбів) і довжин сторін між кутами поворотів; складання плану зовнішніх меж землекористування; складання пояснювальної записки про виконані роботи; кінцеве формування технічного звіту з інвентаризації земель; складання кадастрового плану землекористувань (землево­лодінь) населеного пункту.

Обчислення координат пунктів геодезичної основи і кутів поворотів меж виконується в системі координаті, прийнятій для даного населеного пункту.

Ця система координат обов’язково повинна мати зв’язок із загальнодержавною системою координат.

Обчислення координат кутів поворотів меж виконується в два етапи:

1. Врівноваження і обчислення координат пунктів геодезичної основи (в залежності від методу створення);

2. Використовуючи геодезичну основу як вихідну, обчислюють координати кутів поворотів меж. Координати обчислюють із двох незалежних визначень з оцінкою точності.

Всі обчислення проводять в “дві руки” з послідую­чою їх перевіркою. По координатах кутів поворотів меж обчислюються периметр, площа землекористування, дирекційні кути (румби) і довжини сторін між кутами поворотів. Дирекційні кути (румби) і довжини сторін обчислюють по формулах оберненої геодезичної задачі:

Площу обчислюють по формулі:

(1.4)

 

де і - координати кутів поворотів меж.

Периметр є сума довжин сторін між кутами поворотів меж.

Для обчислення координат пунктів геодезичної основи кутів поворотів меж, дирекційних кутів (румбів) і довжин сторін між кутами поворотів меж площ і периметрів доцільно використовувати персональні комп’ютери і рекомендується використовувати програмне забезпечення “ІНВЕНТ-ГРАД”.

Відносна помилка визначення площі земельної ділянки не повинна перевищувати 1/1000. Для виконання приблизної оцінки точності визначення площі можна використати формулу:

 

. (1.5)

 

де: - середня квадратична похибка визначення площі; п - кількість кутів поворотів меж по контуруділянки; - гранична середня квадратична похибкавизначеннякоординат кутів поворотів меж, рівна 0,10м; - координати наступного і поперед­нього кута повороту меж по відношенню до фіксованої точкиі.

Обчисленні по координатах і виміряні в натурі відстані між суміжними кутами поворотів меж не повинні різнитися більше ніж на 0,15 м. Так як середня квадратична похибка визначення координат кута повороту є 0,10 м, то .

План зовнішніх меж землекористувань складається на аркушах стандартних розмірів і викреслюється тушшю в умовних знаках. Масштаб плану вибирається в залежності від розміру землекористувань.

На плані зовнішніх меж показують: всі кути поворотів меж землекористування з відповідними номерами; дирекційні кути (румби) і довжини сторін між кутами по­воротів меж; дається опис меж. Кадастровий план землекористувань (землеволодінь) населеного пункту складається в процесі виконання робітпо окремих землекористуваннях, а оформляється і передається замов­нику по закінченню всіх етапів робіт з інвентаризації земель.

Землекористування (землеволодіння) по координатам кутів поворотів меж наносяться на каркасний топографічний план. Кожна земельна ділянка підписується по формі:

790231 - код землекористування (розробляється головними управліннями архітектури і містобудівництва); 2,32 - площа землекористування в га.

Масштаб каркасного плану (основи кадастрового плану землекористувань) залежить від таких конкретних умов: наявності топографо-геодезичних матеріалівна населений пункт; площі населеного пункту; характеру забудови (площі окремих ділянок).

Для селиш імалих міст рекомендується масштаб 1:1000 –1:5000, а для середніх і великих міст – 1:2000 – 1:10000.

В пояснювальній записці з інвентаризації земель відображається: методика виконання робіт, вказуються характе­ристики і точність геодезичної основи, площа ділянки і точність її визначення.

Після завершення польових і камеральних робіт з інвентаризації земель населеного пункту складається технічний звіт,який формується в такій послідовності: титульний лист;зміст звіту; пояснювальна записка; копія чи виписка із рішення Ради народних: депутатів про виконання робіт або копія заявки на виконання робіт; схема розміщення ділянки інвентаризації на топографічній карті (плані); копії планів відводів, копії рішень про відвід земель­ної ділянки або копії планів землекористування останньої інвентаризації; акт встановлення і узгодження зовнішніх меж землеко­ристування; план встановлених меж; опис межземлекористування; характеристика земельної ділянки; картки закладки межових знаків;акти перевірки і приймання польових і камеральних робіт.

Матеріали польових вимірів, схеми геодезичних прив’язок матеріали обчислення координат кутів поворотів меж, площ і периметрів земельних ділянок, каталоги координат кутів меж землекористувань систематизуються і зберігаються в організації, яка виконала роботи.

Технічний звіт з інвентаризації земель населеного пункту включає всі дані необхідні для підготовки державних актів на право користування землею, які оформляються і видаються землекористувачам відповідними Радами народних депутатів.