Методична розробка № _10_ для студентів _4_ курсу _медичного_ ф-ту

ТЕМА: Смертність немовлят як ключовий показник здоровя населення. Розрахунок загальних і віково-статевих показників (рівнів і структури) смертності немовлят. Показники середньої тривалості очікуваного життя.

МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ: навчальна кімната кафедри

КІЛЬКІСТЬ ГОДИН: 2 години.

І. Актуальність теми:

Смертність немовлят – один із вікових показників смертності. Він характеризує частоту смерті дітей на першому році життя. Смертність немовлят виділяють із проблеми смертності внаслідок її соціального значення: вона є найважливішим ключовим показником здоров’я населення (ВООЗ); призводить до втрат населення і скорочення природнього приросту; економічні втрати в зв’язку з безповоротною загибеллю дитини; моральний негативний вплив на стан сім’ї, здоров’я батьків і близьких, стрес на все життя; рівень смертності немовлят вимірює політичний престиж країни, її рейтингове місце.

ІІ. Навчальні цілі заняття:

 

1) знати:

· методику визначення показників смертності дітей до 1-го року, перинатальної, ранньої неонатальної, неонатальної, постнатальної смертності немовлят;

· основні групи чинників, що впливають на формування рівнів смертності немовлят;

· провідні причини смертності в різні вікові періоди першого року життя;

· типи смертності немовлят А,В,С;

· методику визначення та оцінки показників середньої тривалості життя.

2) уміти:

· заповнювати основну облікову та звітну документацію щодо смертності дітей різних вікових груп;

· розрахувати показники рівнів і структури смертності немовлят та перинатальної смертності, аналізувати та оцінювати отримані дані.