ВІЙСЬКОВО-ПРОМИСЛОВИЙ КОМПЛЕКС

Україна була і залишається відомим виробником військової техніки і зброї. На момент розпаду СРСР у ВПК України було задіяно 3 594 підприємства з 3 млн. зайнятих. Основу галузі складали 344 організації. До України відійшла приблизно 1/3 ВПК колишнього СРСР. Науковий потенціал нараховував 750 конструкторських бюро і науково-дослідних установ. Річний випуск продукції складав 21 млрд. 790 млн. карб. (1980 р.). У постачаннях зброї частка України складала 15%, Росії – 79%.

На підприємствах України вироблялося близько 50% військово-морського флоту, стартових ракет, танків, радіоелектронного устаткування.

Найбільше підприємство з виробництва танкової техніки – НПО ім. Малишева (Харків).

У будівництві ракет і супутників близько 140 підприємств, у тому числі Павлоградський механічний завод (ракети “СС-24”), ПО “Южмаш” (ракетоносії “Космос”, “Циклон”, “Зеніт”, “Океан”.

Найбільш перспективними є підприємства, що випускають авіаційні двигуни (попит на них на світових ринках постійно зростає). Популярні також модернізовані танки, що випускаються на Харківському заводі ім. Малишева. Крім того, до конкурентноспроможної продукції експертами відносяться датчики тиску і джерела харчування (НДІ «Ритм»), голівки самонаведення ракет класу «земля-повітря», аварійні радіобуї Севастопольського концерну «Мусон», радіолокаційні відповідачі, пасивні станції радіотехнічного контролю й ін.