Секторах період

Рис. 3. Основні напрямки використання даних переписів населення

Слід зазначити, що переписи населення, як правило, проводяться одночасно (або майже одночасно) з переписами житлового фонду. Це обумовлено, насамперед, тим, що при проведенні переписів населення та житлового фонду в рамках одного статистичного заходу або різних, але належним чином скоординованих заходів, отримана інформація має набагато більшу цінність, оскільки основні характеристики обох переписів взаємопов’язані. Інформацію, отриману на основі результатів переписів житлового фонду, можна аналізувати разом з інформацією про демографічне та соціально-економічне становище мешканців і, аналогічним чином, демографічні характеристики населення можна аналізувати разом з даними про житлові умови.

Результати переписів житлового фонду використовуються в державному секторі для створення базової житлової статистики та розробки політики і програм в галузі житлового будівництва, а в приватному секторі – для планування розміщення промислових об’єктів, підприємств роздрібної торгівлі та побутового обслуговування, а також для розвитку житлового будівництва на комерційній основі.

Дані переписів необхідні для оцінки та аналізу соціально-економічних і демографічних умов в країні, а також для розробки обґрунтованих політики і програм, спрямованих на підвищення добробуту, як населення країни в цілому, так і окремих його верств. Переписи населення і житлового фонду роблять важливий внесок у загальний процес планування та управління національним розвитком, забезпечуючи зіставлення основних статистичних даних в цілому по країні та по адміністративних одиницях, які входять до її складу. Наявність інформації на нижчих рівнях адміністративного поділу має важливе значення для управління програмами та для їхньої оцінки в таких галузях, як освіта і грамотність, зайнятість і людські ресурси, рівень життя, охорона репродуктивного здоров’я і планування розмірів сім’ї, житлове будівництво і навколишнє середовище, охорона здоров’я матері та дитини, розвиток сільських районів, планування розвитку транспорту і доріг, урбанізація та соціальне забезпечення тощо. Переписи населення та житлового фонду є також унікальними джерелами даних для розрахунку відповідних соціальних показників, необхідних для контролю за впливом державної політики або тієї чи іншої програми.

Цінність даних переписів значно зростає, коли вони входять у комплексну програму, що включає стратегічні заходи по зведенню воєдино і поширенню статистичних даних із різних джерел: переписів населення і житлового фонду, сільськогосподарських переписів, вибіркових обстежень населення тощо.