НИЗЬКОГО ТИСКУ

 

До мереж газопостачання низького тиску відносять газопроводи, в яких надлишковий тиск не перевищує 5000 Па. Для елементів систем газопостачання житлового сектора населених пунктів надлишковий тиск не перевищує 3000 Па. Тому максимальний абсолютний тиск в зазначених мережах газопостачання становить

Ртах = 101325+3000=104325 Па

Це значення тиску газу дуже мало відрізняється від атмосферного тиску, що визначає особливості розрахунку та експлуатації мереж газопостачання низького тиску.

Мережі газопостачання низького тиску характеризуються невеликими втратами тиску по довжині, а отже, і незначними змінами густини газу. Тому при гідравлічному розрахунку мереж газопостачання низького тиску на відміну від газопроводів високого і середнього тиску густину газу можна вважати постійною величиною, рівною середньому значенню для умов транспортування.

Із рівняння нерозривності потоку газу випливає, що при відсутності шляхового відбору газу в мережах газопостачання низького тиску об'ємна витрата газу може бути прийнята сталою величиною:

 

із формули М = ρ = соnst при ρ = соnst маємо Q = соnst.

 

Звідси випливає, що з точки зору гідродинаміки режими роботи газопроводів низького тиску мають гідродинамічні аналогії з трубопроводами для перекачування нафти і нафтопродуктів.

 

Узагальнена формула для гідравлічного розрахунку

мереж газопостачання низького тиску

Зовнішні мережі низького тиску (вуличні, внутрішньоква-ртальні, дворові газопроводи) - це складна система газопроводів, яка подає газ значній кількості споживачів, наприклад, житловим будинкам. Витрати газу споживачами приблизно однакові, споживачі розміщені на приблизно однакових відстанях. При виконанні зазначених трьох умов для розрахунку мереж газопостачання низького тиску може бути використана математична модель газопроводу з рівномірним і безперервним відбором газу по довжині.

Розрахункова схема газопроводу низького тиску за наявності шляхового відбору газу наведена на рисунку 5.1.