ДОМІШОК НА ГРП

Для очищення газу від механічних домішок і запобігання забруднення імпульсних трубок, дросельних отворів, зношення запірних і дросельних органів арматури установлюють фільтри. Залежно від типу регуляторів і робочого тиску газу на ГРП застосовують різні конструкції фільтрів.

Сітчасті фільтри типу ФС (кутові сітчасті фільтри) застосовують у шафових ГРП (рисунок 10.2).

Зазначений фільтр має чавунний корпус, всередині якого знаходиться стакан, обтягнутий металевою сіткою. Принцип дії фільтра базується на різкій зміні напряму руху газу і фільтруючій дії металевої сітки. Максимально допустимий перепад на фільтрі не повинен перевищувати 5 кПа у забрудненому фільтрі, у чистому фільтрі втрати тиску становлять 2 - 2,5 кПа.

Фільтри касетні волосяні типу ФВ призначені для використання в стаціонарних і шафових ГРП із витратою газу до 9000 м3/год при вхідному тиску Рвх - 1,2 МПа.

Фільтр складається з корпусу, кришки і касети. Обойма касети по обидва боки обтягнута металічною сіткою, що затримує великі частинки механічних домішок (рисунок 10.3). Дрібні частинки осідають усередині касети на пресованому волокні, просоченому вісциновим маслом (суміш 60 % циліндрового і 40 % солярового масла).

Касета фільтра чинить опір потокові газу, що спричинює перепад тисків до фільтра і після нього. Розрахунковий перепад тиску на чистому фільтрі не більше 5 кПа, максимальний Ртах ≤ 10 кПа. Зростання перепаду тиску газу у фільтрі понад 10 кПа не допускається, оскільки це може викликати винесення волокна з касети.

Щоб зменшити перепади тиску на касетах фільтра їх необхідно періодично очищати поза приміщенням ГРП. При цьому внутрішню порожнину фільтра слід протирати ганчіркою, змоченою в гасі.

Фільтри касетні зварні типу ФГ призначені для стаціонарних ГРП із витратою газу до 100 тис. м3/год, обладнаних регуляторами типу РДУК2.


Номенклатура фільтрів: ФГ 7-50-0,6; ФГ 9-50-1,2; ФГ 15-100-0,6;

ФГ 19-100-1,2; ФГ 36-200-0,6; ФГ 46-200-1,2; ФГ 800-300-0,6; ФГ 100-300-1,2 (перша цифра - пропускна здатність у тис. м3/год, друга - діаметр у мм, третя - тиск у МПа).

Фільтр складається зі зварного корпусу з приєднувальними патрубками для входу і виходу газу, кришки і заглушки. Зі сторони входу газу всередині корпусу приварений металевий лист, що захищає сітку від прямого попадання твердих частинок. Тверді частинки, що надходять із газом, ударяються у металевий лист, збираються в нижній частині фільтра, звідки їх періодично видаляють через люк (рисунок 10.4).

Усередині корпусу фільтра є сітчаста касета, заповнена капроновою ниткою. Наявні у потоці газу тверді частинки фільтруються у касеті, яка в міру необхідності очищається. Для очищення і промивання касети верхню кришку фільтра можна знімати. Перевага таких фільтрів - висока якість очищення газу. Недолік - швидке забруднення касети. Для вимірювання перепаду тиску на касеті фільтра використовують диференціальні манометри, що приєднуються до спеціальних штуцерів.


 

1 - корпус, 2 - сітка, З - ковпак, 4 – каркас

дротяний, 5 - штуцери

Рисунок 10.2 - Фільтр сітчастий ФС-25, ФС-40 (а) і ФС-50 (б)

1 - корпус, 2 - касета, 3 - кришка, 4 - решітка, 5 - штуцер