рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ВИКОНАВЧІ МЕХАНІЗМИ ТА РЕГУЛЮЮЧІ ОРГАНИ СИСТЕМ АВТОМАТИКИ

ВИКОНАВЧІ МЕХАНІЗМИ ТА РЕГУЛЮЮЧІ ОРГАНИ СИСТЕМ АВТОМАТИКИ - Конспект Лекций, раздел Промышленность, Автоматизация систем теплогазоснабжения и вентиляции 5.1. Призначення Виконавчих Механізмів Та Їх Класифікація. 5.2. Елек...

5.1. Призначення виконавчих механізмів та їх класифікація.

5.2. Електромагнітні виконавчі механізми.

5.3. Електромоторні виконавчі механізми.

5.4. Схеми керування і сигналізації положення виконавчих механізмів.

5.6. Гідравлічні і пневматичні виконавчі механізми.

 

 

5.1.Призначення виконавчих механізмів та їх класифікація.

Виконавчі механізми отримують сигнал від підсилювача і формують зусилля для приводу в дію регулюючого органу.

Базовий принцип класифікації виконавчих механізмів-вид енергоносія, в залежності від котрого вони діляться на гідравлічні, пневматичні, електричні і комбіновані.

По характеру переміщення регулюючого органу бувають безперервної і дискретної дії (відкрито-закрито), а також поступального і обертового руху.

Основні характеристики виконавчих механізмів:

n коефіцієнт підсилення по потужності;

n швидкість (постійна або регульована );

n зусилля переміщення на виході.

Вимоги до виконавчих механізмів:

n лінійне (кутове) переміщення узгоджується з переміщенням регулюючого органу;

n статична характеристика повинна бути лінійною (якщо можлива така реалізація);

n виконавчий механізм повинен бути реверсивним;

n потужність виконавчого механізму повинна забезпечувати задану швидкість на всіх режимах роботи.

5.2.Електромагнітні виконавчі механізми.

В АСР позиційної дії широке застосування дістали електромагнітні приводи, котрі перетворюють енергію електричного струму в поступальний рух робочого органу. Такі приводи, їх ще називають соленоїдними, представляють собою прямо ходовий магніт з якорем, котрий втягується.

Електромагнітні виконавчі механізми є прості і надійні. По виду руху діляться на електромагніти з поступальним рухом і електромагнітні муфти з обертовим рухом.

За характером руху осердя і з’єднаного з регулюючого органу електромагнітні виконавчі механізми діляться на тягнучі, штовхаючі , поворотні, утримуючі, реверсивні.

По кількості позицій вихідного силового елементу (регулюючого органу) розрізняють одно, двох і трьох позиційні електромагнітні виконавчі механізми.

В даний час широкого поширення дістали електромагнітні приводи серії ЕВ, призначені для керування різними засувками, вентилями, клапанами.

Електромагнітні приводи серії ЕВ3, розраховані на короткочасний режим роботи , а серії ЕВ1 і ЕВ2 на довготривалу присутність струму в їх обмотці.

 
 


1-Повертаюча пружина;

2-Котушка;

3-Рухоме осердя;

4-Шток.

 

При допомозі рухомого осердя енергія магнітного поля перетворюється в механічну і через шток передається запираючому елементу. Переміщення осердя, при котрому проходить рух запираючого елементу, називається робочим ходом d.

 

5.3.Однооборотні виконавчі механізми.

До однооборотних виконавчих механізмів відносяться механізми, у котрих кут повороту вихідного валу не перевищує 360*. Вони застосовуються для різноманітних регулюючих органів в системах дистанційного і автоматичного керування. Однооборотні виконавчі механізми виготовляються з релейно-контактним і безконтактним керуванням. До них відносяться колонки дистанційного керування типу КДУ, виконавчі механізми типу ИМ-2/120, ИМТ, МЭК, МЭО і т.п.

Характерною особливістю безконтактних виконавчих механізмів типу МЕО є висока швидкодія, можливість роботи в стопорному режимі, відсутність обмежень по частоті і часі включень.

5.4.Багатообертові виконавчі механізми.

Для керування багатообертовими відсічними і регулюючими органами широке застосування дістали виконавчі механізми, що складаються з електродвигуна, понижуючого механічного редуктора і ряду додаткових пристроїв. На рис.2 приведена структурна схема приводу керованої арматури, де:

1.Регулюючий орган-робочий орган.

2.Електродвигун-джерело руху.

3.Силовий обмежуючий пристрій призначений для попередження поломки або перевантаження арматури.

4.Редуктор-служить для перетворення виду і швидкості руху вихідного елементу двигуна у відповідності з призначенням керованої арматури.

5.Пристрій відключення маховика дублера-використовується при налагоджувальних роботах, а також при відсутності енергії для двигуна, або виході його з ладу.

6.Фіксуючий пристрій-для збереження положення робочого органу і арматури в положенні на момент зупинки.

7.Блок шляхових вимикачів-для сигналізації положення робочого органу, відключення двигуна від джерела енергії, блокування приводу з роботою інших механізмів.

8.Місцевий вказівник положення затвору арматури-для місцевого показування ступеню відкриття арматури в будь-який момент часу.

 

 

 
 

 

 


9.Давачі положення затвора арматури - для дистанційного показування ступеню відкриття арматури в даний момент часу.

10.Маховик ручного дублера.

11.Перемикач ручного дублера-для запобігання травмування персоналу під-час ручного керування.

12.Пульт керування.

13.Тормозний, або демпферуючий пристрій-для виключення впливу на арматуру інерції рухомих деталей.

1-1.Коло зв’язку з муфтою.

2-2.Коло шляхових вимикачів.

3-3.Коло давача положення затвора.

4-4.Коло керуючого сигналу.

5-5.Коло живлення пульта керування.

 

5.5.Схеми керування і сигналізації положення

виконавчих механізмів.

При дистанційному або автоматичному керуванні запорними і регулюючими органами важливо забезпечити наступні вимоги:

- Схема керування повинна забезпечити захист від перевантажень і коротких замикань в силових колах електроприводу.

- Забезпечувати неможливість одночасної подачі командних імпульсів від пристроїв дистанційного і автоматичного керування і блокувати можливість подачі живлення на одну з котушок реверсивного магнітного пускача при протіканні струму через іншу.

- Виключати можливість одночасного керування одним пристроєм з різних пультів.

- Забезпечувати можливість зупинки в будь-якому проміжному стані, і сприйняття подальшої команди на закриття чи відкриття.

- Нормальна зупинка виконавчого механізму в положенні повного відкриття чи закриття повинна здійснюватись кінцевими вимикачами, котрі розривають коло живлення відповідної котушки реверсивного пускача.

- Схема керування підсічним органом повинна забезпечити можливість дистанційного керування зі щита або з місця, і автоматичного керування по команді від пристрою блокування чи регулювання.

- Схема керування регулюючим органом повинна забезпечити його рух тільки під час дії імпульсу дистанційного або автоматичного керування.

 


Розглянемо принцип роботи схеми дистанційного керування електроприводами, де:

ЕД- двигун;

К1,К2-магнітні пускачі;

F1-автоматичний вимикач;

F2-запобіжник;

S7-кнопка стоп;

S1,S2,S5,S6-шляхові вимикачі;

S3,S4-вимикачі муфти;

S8,S9-кнопки «відкрито», «закрито»;

HL1,HL2,HL3-сигнальні лампи.

На рис.1 показана повна і універсальна схема керування і сигналізації положення виконавчого механізму з примусовим ущільненням запірного органу при закриванні. Схема передбачає можливість дистанційного керування зі щита, та забезпечує автоматичне керування при дії пристроїв блокування або регулювання та інших систем автоматики.

Сигнал на відкриття або закриття , що поступає від пристроїв автоматики, може бути не тільки імпульсним але й довготривалим. Відключення електродвигуна при заклинюванні запірного органу в проміжному стані проходить за рахунок теплового розмикача автоматичного вимикача, встановленого в силових колах живлення. В тих випадках, коли муфта граничного моменту використовується не для примусового ущільнення запірного органу, а для захисту електродвигуна при заїданні в проміжному стані, дія пристроїв автоматики повинна мати характер короткочасних імпульсів.

Для припинення дії помилково поданої команди, а також для короткотривалої зупинки запірного органу в проміжному стані передбачено взаємоблокування реле

5.6.Гідравлічні і пневматичні виконавчі механізми.

Гідравлічні і пневматичні виконавчі механізми перетворюють енергію робочого середовища, що знаходиться під тиском, в механічну енергію поступального або обертового руху.

В якості робочого середовища в гідродвигунах найчастіше використовується мінеральне масло, що зберігає свої властивості при дії на нього високого тиску. В пневмодвигунах робочим середовищем служить стиснуте повітря.

В пристроях автоматичного керування гідро і пневмодвигуни використовують значно рідше, ніж електродвигуни, але в ряді випадків вони є єдино допустимим технічним рішенням.

Розрізняють дві основні різновидності гідро і пневмодвигунів: з поступальним рухом (мембранні і поршневі) і з обертовим рухом (шестеренчасті, лопатеві, плунжерні і турбінні).

 

Мембранні виконавчі механізми.

 

В мембранному виконавчому механізмі переміщення вихідного штоку 4 здійснюється силою, що створюється тиском робочого середовища на мембрану 2. При цьому повертаюча пружина 3 стискається. Чим більший діаметр мембрани, тим більше зусилля може бути передане на регулюючий орган. Порожнина під мембраною з’єднана з атмосферою. При знятті тиску мембрана, а відповідно шток повертаються повертаючою пружиною в попередній стан. Диски 1 забезпечують жорсткість мембрани, виготовленої з прорезиненої тканини.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Автоматизация систем теплогазоснабжения и вентиляции

Конспект лекций. Дисциплины «Автоматизация систем теплогазоснабжения и вентиляции»...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ВИКОНАВЧІ МЕХАНІЗМИ ТА РЕГУЛЮЮЧІ ОРГАНИ СИСТЕМ АВТОМАТИКИ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”   Кафедра “Автоматизації теплових і хімічних процесів”   КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ Дисципліни

Основні положення ГОСТ 21.404-85
1.Умовні позначення. №п/п Позначення Назва

СИСТЕМИ АВТОМАТИЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ.
  2.1. Схеми автоматичної сигналізації, захисту і блокування. 2.2. Системи автоматичного керування. 2.3. Системи автоматичного регулювання. 2.4. Програмне р

Особливості вимірювання вологості.
Щоб оцінити вологість газів можна використати декілька фізичних величин: Абсолютна вологість Wa=mв/V, [Wa]=г/м3 що визначається масою в

Сорбційно-кондуктометричний метод вимірювання вологості.
Ґрунтується на зміні електропровідності електролітів, в якості яких використовуються вологочутливі солі або кислоти, за рахунок поглинання вологи з оточуючого середовища. Вимірювальні перетворювачі

Психрометричний метод вимірювання вологості.
Психрометр має два однакових термометри, в одного з них (мокрого) теплосприймаюча частина весь час залишається вологою, контактує з гігроскопічним тілом, що всмоктує вологу з посудини. При

Метод точки роси.
Цей метод передбачає охолодження досліджуваного газу до настання насичення. Тобто до точки роси. Методом точки роси можна вимірювати вологість газів при будь-яких тисках. При незмінному ти

Вимірювання кількості тепла.
Вимірювання витрати і кількості тепла, що отримують споживачі від мережної води ТЕЦ і котелень, є не тільки комерційним параметром, але й відіграє важливу роль для об’єктивного контролю і автоматиз

Будова та принцип роботи теплових лічильників.
  Для реалізації алгоритму обліку тепла, тепломір повинен складатись з давачів температур теплоносія в подаючому і зворотному трубопроводах і також витратомірів теплоносія в подаючому

МІКРОПРОЦЕСОРНІ КОНТРОЛЕРИ
4.1. Мікропроцесорні контролери “Реміконт” 4.2. Технічна реалізація цифрових АСР. 4.3. Супервізорний принцип регулювання.   4.1. Мікропроцесорні контролери

Регулюючi прилади "ПРОТАР-110".
Регулюючі прилади "ПРОТАР-110" є представниками регулюючої апаратури нового покоління, побудованої на базi мікропроцесорної техніки. Принциповою вiдмiннiстю апаратури даного класу вiд її

Функцiї, якi не потребують програмування структури.
· гальванiчне вiдокремлення чотирьох аналогових сигналiв (Xa,Xb,Xc,Xd), два iнших аналогових сигнали ( Xe i Xh ) вводяться без гальванiчного вiдокремлення; · гальванiчне вiдокремлення двох

Поршневі виконавчі механізми.
   

АВТОМАТИЗАЦІЯ СИСТЕМ ГАЗОПОСТАЧАННЯ.
6.1. Автоматичне регулювання тиску і витрати газу. 6.2. Автоматизація ГРС (ГРП). 6.3. Автоматизація об’єктів зберігання та розподілу рідких газів.   Автомат

Автоматизація об’єктів зберігання та розподілу рідких газів.
В газових господарствах що займаються отриманням, зберіганням і розподілом зріджених газів можуть здійснюватись наступні операції: зливання газів з балонів, транспортування газу (по трубопроводах а

АВТОМАТИЗАЦІЯ СИСТЕМ КОНДИЦІЮВАННЯ ПОВІТРЯ.
9.1. Технологічні основи систем кондиціювання повітря. 9.2. Автоматизація систем кондиціювання повітря. 9.3. Принципи і методи регулювання вологості в СКП. 9.4. Управлінн

Телемеханіка. Основні поняття.
Телемеханіка охоплює теорію і технічні засоби перетворення і передачі на відстань інформації для керування виробничими процесами. На телемеханічні підсистеми покладена функція контролю за основними

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги