рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Метод точки роси.

Метод точки роси. - Конспект Лекций, раздел Промышленность, Автоматизация систем теплогазоснабжения и вентиляции Цей Метод Передбачає Охолодження Досліджуваного Газу До Настання Насичення. Т...

Цей метод передбачає охолодження досліджуваного газу до настання насичення. Тобто до точки роси. Методом точки роси можна вимірювати вологість газів при будь-яких тисках.

При незмінному тиску точка роси не залежить від температури досліджуваного газу. Для визначення моменту наступлення точки роси звично використовують охолоджуване металічне дзеркало, температуру котрого вимірюють в момент випадання конденсату на ньому і фіксують як точку роси.

В автоматичних приладах появу точки роси на дзеркальній поверхні визначають по ослабленню світлового потоку, відбитого від дзеркала, що сприймається фотоприймачем.

Дзеркало охолоджується при допомозі напівпровідникової термоелектричної батареї 4 – при проходженні струму один спай нагрівається, інший охолоджується. Вимірювання здійснюються циклічно.

Поява конденсату на відбиваючій поверхні дзеркала 5 приведе до розсіювання світлового потоку, а відповідно і до зменшення освітленості фотоелементу 8. Провідність фотоелементу при цьому зменшиться на що моментально відреагує підсилювач 9,який подасть напругу на обмотку реле К.

Реле К своїм контактом К1 відключає охолодження дзеркала і включає лампу HL (вимірювання). Так як оточуюча температура вища температури дзеркала, конденсат з поверхні дзеркала швидко випарюється; реле знову включає в роботу холодильник.

Переваги методу- порівняно висока точність вимірювання, можливість вимірювати вологість повітря і різних газів при низьких температурах (до-1600С) і високих тисках.

 
 

 

 


1-лампа; 2-лінза; 3-електровентилятор; 4-термоелектрична батарея;

5-металічне дзеркало; 6-термопара; 7-показуючий прилад; 8-фотоелемент;

9-підсилювач.

Недолік - складність конструкції та додаткові похибки від забруднення дзеркала.

 

3.5. Інші методи вимірювання вологості.

Серед давачів вологості повітря, побудованих на гігроскопічному методі вимірювання найбільшого поширення дістали волосяні. В таких давачах чутливим елементом служить обезжирена людська волосина, котра здатна змінювати свою довжину при зміні відносної вологості оточуючого повітря. До переваг таких давачів слід віднести високу чутливість, достатню надійність в роботі і невисоку інерційність.

Конденсаційний метод базується на охолодженні досліджуваного газу в холодильнику до повної конденсації в ньому вологи. Кількість вологи в газі визначається об’ємом води, що виділилась в холодильнику.

Спектрометричний метод використовує залежність поглинання випромінювань від вологості досліджуваного газу. При цьому застосовують інфрачервоне, ультрафіолетове і радіоізотопне випромінювання.

Метод теплопровідності базується на різниці між теплопровідністю сухого і вологого газу.

Вимірювання та контроль хімічного складу та фізичних

властивостей газів.

На виробництві часто доводиться визначати вміст контрольованих компонентів в газових сумішах технологічних процесів в оточуючому повітряному середовищі у виробничих місцях. Дія автоматичних газоаналітичних приладів ґрунтується на різних фізичних властивостях газів, таких як і густина, в’язкість, електропровідність, магнітні властивості.

 

3.6. Термомагнітні газоаналізатори О2

       
   
Їх дія грунтується на парамагнітних властивостях кисню, який володіє найбільш магнітним сприйняттям, порівняно з іншими газами, що входять в газову суміш. Зі всіх газів кисень має максимальне магнітне сприйняття, яке в 60 разів більше ніж у повітря. Найбільше поширення отримали термомагнітні газоаналізатори (ГА), в котрих вимірюється не сама магнітна сприятливість газів, а її зменшення при збільшенні температури газу. Перетворювач такого типу використаний у вигляді кільцевої камери 1, з перемичкою з немагнітного матеріалу, один з кінців котрої розміщений між полюсами постійного магніту.
 
 


Зверху на перемичку намотана нагрівальна магнітна спіраль, що складається з двох секцій R1 та R2, що проходять через них до певної температури. Аналізований компонент поступає в кільцеву камеру знизу, і розділюючись на два потоки проходить до верхнього вихідного отвору. Якщо в газі немає кисню, то ці потоки однакові і перемичці руху газу немає. При появі в газі кисню він втягується магнітним полем в перемичку і попадає в зону високої температури, створену нагрівами, де кисень нагрівається і втрачає парамагнітні властивості і виштовхується свіжими холодними порціями кисню. В перемичці виникає термомагнітна конвекція, швидкість якої залежить від концентрації кисню в аналізованому газі. Ця швидкість вимірюється по степені охолодження нагрівального елементу потоком газу в перемичці. Секція R1 омивається більш холодним киснем ніж R2, в результаті цього неоднаково змінюється опір R1 та R2. Ці опори включені в схему не зрівноваженого моста.

Таким чином, напруга у вимірювальній діагоналі пропорційна швидкості термомагнітної конвекції, тобто пропорційна швидкості магнітної конвекції і концентрації тиску в досліджуваному газі.

Точність такого ГА залежить від стабільності витрати газу і його температури. Діапазон вимірювання 0-4, 0-40%.

3.7. Термокондуктометричний метод аналізу.

Базується на використанні відмінностей теплопровідності окремих компонентів газових сумішей.

В термокондуктометричних ГА теплопровідність контролюється по зміні умов тепловіддачі нагрітої струмом металічної нитки., котрі залежать від теплопровідності оточуючого її газу.

Вимірювальна схема являє собою не зрівноважений міст, плечі котрого створені чотирма однаковими нагрівальними елементами ( нитками) R1 - R4. Температура ниток регулюється зміною сили струму, для чого використовується змінний опір R.

Два елементи R1 та R3 розміщені в вимірювальних камерах 1 первинного перетворювача, через котрі проходить аналізований газ, елементи R2 та R4 повітрям. Всі капіляри об’єднані в монолітному металічному корпусі давача і мають завдяки цьому однакову температуру.

 

       
 
   
Якщо провідність аналізованого газу відмінна від теплопровідності повітря, то умови теплопередачі для елементів R1 - R3 , R2 - R4 різні, а відповідно різні їх опори. Напруга в діагоналі моста ав тим більша, чим більша різниця теплопровідності повітря і компонента що визначається. Таким чином шкалу мілівольтметра можна градуювати безпосередньо в одиницях концентрації. Термокондуктометричний метод аналізу являється невибірковим, так як теплопровідність газової суміші залежать від теплопровідності всіх її компонентів. Другим джерелом похибок термокондуктометричних газоаналізаторів є зміна температур газу.
 

 

 


 

Застосовують термокондуктометричні газоаналізатори для вимірювання концентрацій Н2, СО2, SО2, NH3. Їх похибка не перевищує 1,5-2,5%.

 

Їх дія грунтується на властивості газів поглинати інфрачервоні промені. Ці промені поглинають всі гази, молекули яких складаються не менше ніж з двох різних атомів. В отико-акустичних газоаналізаторах неперервний потік інфрачервонго випромінювання, проходячи через шар газової суміші, що аналізується, тратить в ній частину енергії, пропорційну вмісту аналізованої компоненти. Залишок енергії надходить надходить в приймач-претворювач.
3.8. Оптико абсорбційні газоаналізатори.

 
 

 


У ролі цих приймачів найчастіше використовують оптико-акустичні перетворювачі, дія яких ґрунтується на здатності газів поглинати інфрачервоні промені. При опромінюванні газу потоком інфрачервоних променів тиск газу в замкненому об’ємі зростає. Це пояснюється тим, що при поглинанні молекули газу квантів радіації їх енергія переходить в енергію теплового руху, тобто підвищується температура газу, а це підвищення викликає збільшення тиску.

Якщо досліджуваний газ в замкненому об’ємі опромінювати переривистим (зі звуковою частотою) потоком енергії в інфрачервоній області, він буде періодично нагріватись і охолоджуватись і в ньому виникнуть коливання тиску з цією ж частотою. Коливання сприймаються чутливими елементом-мембраною, котра є одною з обкладок конденсаторного мікрофону 2, з’єднаного вимірювальною схемою. В якості джерела інфрачервоного випромінювання використовується нагріта до 700-800оС хромонікелева дротина 1. Використовуються для визначення концентрації СО, СО2, СН4, в різних газових сумішах.

3.9. Термохімічні газоаналізатори .

 
 


Схема газоаналізатора - не зрівноважений міст постійного або змінного струму. R1 - робоча камера, R2 - порівняльна камера, ідентична робочі, але заповнена зразковою сумішшю, R2, R4 - постійні резистори з манганіту, R5 -опір настроювання нуля.

Рівняння теплового балансу при згорянні газу:

 

- коефіцієнт, що характеризує повноту реакції;

а - число молів реагуючого компонента;

 

Моль - це кількість речовини, яка містить стільки не структурних елементів скільки атомів міститься у вуглецю-12 , масою 12 г .(Структурні елементи - атоми, молекули, іони, електрони та інші частинки);

 

q - питома теплота горіння;

- коефіцієнт втрат тепла в оточуюче середовище;

- питомий вміст продуктів реакції;

- підвищення температури платинової нитки;

 

Зміна електричного опору платинової нитки в робочій камері при підвищенні температури від згоряння аналізованої компоненти приводить до порушення рівноваги вимірювального моста. Сила струму I пропорційна вмісту аналізованої компоненти в газовій суміші.

Використовується для аналізу 80 горючих речовин, основний недолік - «отримання» каталізатора з’єднання Cl2, HCl, H2S, SO2, фосфору, миш’яку.

На такому принципі базується також індикатори і аналізатори довибухових концентрацій горючих газів і парів у повітрі.

 

3.10.Іонізаційно-полум’яний метод вимірювання концентрацій горючих газів.

Іонізаційний метод дослідження концентрації газів заснований на іонізації речовини, що аналізується і вимірюванні іонного струму, котре є пропорційним концентрації компоненти, що визначається.

Іонізація - полум’яний метод, що ґрунтується на іонізації молекул досліджуваної речовини у водневому полум’ї .

Чистий водень, згораючи у повітрі, майже не утворює іонів, тому водневе полум’я має дуже великий опір 1012 - 1014 Ом. Якщо разом з воднем у перетворювач надходять досліджуваний горючий газ і опір між електродами різко зменшується. Внаслідок цього збільшується струм I і спадок Uвих=I Rн напруги на резисторі Rн яка подається на самопишучий прилад.

Метод дозволяє виявити мікро концентрації органічних з’єднань, що надходять у перетворювач із швидкістю 10-12 - 10-14 г/с. Чутливість аналізаторів складає 104 -105 (В с)/м2 Постійна часу 1 мс. Робоча температура T <= 400 oC

 
 

 


 

 

 

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Автоматизация систем теплогазоснабжения и вентиляции

Конспект лекций. Дисциплины «Автоматизация систем теплогазоснабжения и вентиляции»...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Метод точки роси.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”   Кафедра “Автоматизації теплових і хімічних процесів”   КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ Дисципліни

Основні положення ГОСТ 21.404-85
1.Умовні позначення. №п/п Позначення Назва

СИСТЕМИ АВТОМАТИЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ.
  2.1. Схеми автоматичної сигналізації, захисту і блокування. 2.2. Системи автоматичного керування. 2.3. Системи автоматичного регулювання. 2.4. Програмне р

Особливості вимірювання вологості.
Щоб оцінити вологість газів можна використати декілька фізичних величин: Абсолютна вологість Wa=mв/V, [Wa]=г/м3 що визначається масою в

Сорбційно-кондуктометричний метод вимірювання вологості.
Ґрунтується на зміні електропровідності електролітів, в якості яких використовуються вологочутливі солі або кислоти, за рахунок поглинання вологи з оточуючого середовища. Вимірювальні перетворювачі

Психрометричний метод вимірювання вологості.
Психрометр має два однакових термометри, в одного з них (мокрого) теплосприймаюча частина весь час залишається вологою, контактує з гігроскопічним тілом, що всмоктує вологу з посудини. При

Вимірювання кількості тепла.
Вимірювання витрати і кількості тепла, що отримують споживачі від мережної води ТЕЦ і котелень, є не тільки комерційним параметром, але й відіграє важливу роль для об’єктивного контролю і автоматиз

Будова та принцип роботи теплових лічильників.
  Для реалізації алгоритму обліку тепла, тепломір повинен складатись з давачів температур теплоносія в подаючому і зворотному трубопроводах і також витратомірів теплоносія в подаючому

МІКРОПРОЦЕСОРНІ КОНТРОЛЕРИ
4.1. Мікропроцесорні контролери “Реміконт” 4.2. Технічна реалізація цифрових АСР. 4.3. Супервізорний принцип регулювання.   4.1. Мікропроцесорні контролери

Регулюючi прилади "ПРОТАР-110".
Регулюючі прилади "ПРОТАР-110" є представниками регулюючої апаратури нового покоління, побудованої на базi мікропроцесорної техніки. Принциповою вiдмiннiстю апаратури даного класу вiд її

Функцiї, якi не потребують програмування структури.
· гальванiчне вiдокремлення чотирьох аналогових сигналiв (Xa,Xb,Xc,Xd), два iнших аналогових сигнали ( Xe i Xh ) вводяться без гальванiчного вiдокремлення; · гальванiчне вiдокремлення двох

ВИКОНАВЧІ МЕХАНІЗМИ ТА РЕГУЛЮЮЧІ ОРГАНИ СИСТЕМ АВТОМАТИКИ
5.1. Призначення виконавчих механізмів та їх класифікація. 5.2. Електромагнітні виконавчі механізми. 5.3. Електромоторні виконавчі механізми. 5.4. Схеми керування і сигна

Поршневі виконавчі механізми.
   

АВТОМАТИЗАЦІЯ СИСТЕМ ГАЗОПОСТАЧАННЯ.
6.1. Автоматичне регулювання тиску і витрати газу. 6.2. Автоматизація ГРС (ГРП). 6.3. Автоматизація об’єктів зберігання та розподілу рідких газів.   Автомат

Автоматизація об’єктів зберігання та розподілу рідких газів.
В газових господарствах що займаються отриманням, зберіганням і розподілом зріджених газів можуть здійснюватись наступні операції: зливання газів з балонів, транспортування газу (по трубопроводах а

АВТОМАТИЗАЦІЯ СИСТЕМ КОНДИЦІЮВАННЯ ПОВІТРЯ.
9.1. Технологічні основи систем кондиціювання повітря. 9.2. Автоматизація систем кондиціювання повітря. 9.3. Принципи і методи регулювання вологості в СКП. 9.4. Управлінн

Телемеханіка. Основні поняття.
Телемеханіка охоплює теорію і технічні засоби перетворення і передачі на відстань інформації для керування виробничими процесами. На телемеханічні підсистеми покладена функція контролю за основними

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги