Санітарно-гігієнічні вимоги та вимоги безпеки до організації процесу

1.Вимоги техніки безпеки при зберіганні і транспортуванні визначаються тим, що пара спирту і супровідних домішок, яка в тій або іншій кількості міститься в повітрі, шкідлива для обслуговуючого персоналу і в певному співвідношенні утворює з повітрям вибухонебезпечну суміш. Спирт та його домішки являють собою велику небезпеку в пожежному відношенні через їх легкозаймистість.

2.Будівництво приміщення спиртосховища, а також розміщення устаткування необхідно здійснювати при строгому дотриманні існуючих норм та правил пожежної безпеки для будівель, що належать до категорії А. Приміщення повинно бути забезпечене всім необхідним інвентарем для гасіння пожежі.

3.Освітленість приміщення при штучному світлі повинна бути не менше 30 лк. У цеху обов'язково установлюється аварійне електроосвітлення. Вся електропроводка виконується з особливою пильністю, при дотриманні правил вибухонебезпеки і повинна бути в повній справності. Для переносного освітлення дозволяється застосовувати лише кишенькові ліхтарі з напругою 2,0-3,5 в.

4.Забороняється застосовувати відкритий вогонь, проводити ковальські та слюсарні роботи з ударами сталі об сталь або металу, об бетон і каміння, здійснювати роботи з нагрітими металевими предметами, з устаткуванням, яке може дати електричну іскру.

5. У спиртосховищі забороняється палити, закривати вихідні двері на замок або за допомогою будь-якого іншого запірного пристрою.

6.Працівники зобов'язані дотримуватись чистоти і порядку перед та по завершенні роботи, прибирати робоче місце.


11. Виробництво зрідженого діоксиду вуглецю.

Характеристика сировини та супутніх матеріалів.

Сировиною для виробництва вуглекислоти є сусло, що бродить, тобто бражка.

Бульбашки діоксиду вуглецю, що проходять через шар бражки, насичуються парами спирту, кількість якого тим більше, чим вища міцність бражки та її температура. Втрати спирту при його випаровуванні (при t =30°С) становить у середньому 0,74 %.

Найбільш ефективним способом вловлювання спирту з газів бродіння є абсорбція його водою у спеціальних уловлювачах. Усі уловлювачі працюють за принципом протитечії і діоксид вуглецю надходить знизу, а вода - зверху. У тарілчаних і насадкових спиртоуловлювачах подачу води регулюють так, щоб вміст спирту у водно-спиртовій рідині, яка виходить із спиртоуловлювача, був 1,5-1,7 об, %.

Склад домішок у діоксиді вуглецю залежить від температури і міцності бражки. При їх підвищенні і перемішуванні бражки вміст етилового спирту і летких домішок збільшується. Груповий вміст домішок наведено в таблиці №1. Концентрація речовин у газах бродіння зернової сировини

Речовини Переробка зерна
об. % мг/л
спирти 0,3
альдегіди 0,05 Менше 1
Органічні сполуки 0,02...0,04 0,5...1,0
Складні ефіри 0,01 Менше 0,5

 

 

Отже, кількість їх не перевищує 0,6% Якісний склад продуктів бродіння:

- Альдегіди

- Спирти

- Естери

- Кислоти

Іншікомпоненти