Аналіз шляхів розповсюдження пожежі

Розповсюдження характеризується глибиною зон (порогової та смертельної) токсичного забруднення парою амiаку. Глибина розповсюдження залежить вiд продуктивностi джерела викиду та умов, в яких викид вiдбувасться (примiщення, зовнi примiщень, погоднi умови). Зовнi примiщень розповсюдження токсичноi хмари вiдбувається за напрямом вiтру у сигароподiбнiй формi. В примiщеннях розповсюдження хмари обмежусться обсягом примiщення, де стався викид.

Ймовiрним є виникнення та розвиток пожежi в наслiдок вибуху пари амiаку, але такий сценарiй є непрогнозованим та не залежить вiд наявностi небезпечно речовини на об’єктi.

Беручи до уваги малу ймовiрнiсть виникнення та розвитку аварiї по такому сценарiю, пожежа-розливу рiдкого амiаку не розглядається.

Потенцiйно небезпечнi об’єкти з небезпечними речовинами, видiлені для iдентифiкацi.

Аналiз структури АХУ ПП «Ренет» вказує, що вiдповiдно до ,,Порядку iдентифiкацiї і облiку об’єктiв пiдвищеної небезпеки” у складi АХУ, як потенцiйно небезпечнi виробничi об’єкти по адмiнiстративнiй (територiальнiй) ознацi можуть бути визначенi:

• компресорна зала;

• зовнішня площадка випарників (під навіс)

 

Iнших об’єктiв з наявнiстю небезпечних речовин, що пiдлягають iдентифiкацiї на територiї не виявлено.

Оскiльки вiдстань мiж дiльницями менш 500 м, територiя, на якiй вони розташованi, повинна розглядатися, як один об’єкт.

Перелiк об’єктiв пiдприсмства, що належать до об’єктiв пiдвищеної небезпеки наведенi в табл.2.6.

Таблиця 2.6.

Найменування потенцiйно небезпечного об’єкта, видiленого для iдентифiкацiї, його склад Мiсце розмiщення потенцiйно небезпечного обекта Найменування, маса, категорiя небезпечної чи речовини групи небезпечних речовин, що зберiгаються чи вiдпускаються на об’єктi Чи найменування категорiя небезпечної чи речовини групи небезпечних речовин, по яких проводилася iдентифiкацiя об’єкта Результати iдентифiкацiї (належить до обєктiв пiдвищеної небезпеки вiдповiдного класу, не належить до об’єктiв пiдвищеної небезпеки)
АХУ ПП «Ренет» (компресорна зала, площадка випарникiв) Житомирська обл., смт. Любар, нул. Ленiна 67 Амiак 1 т Амiак 1-я категорiя (горючi гази), 8-я категорiя (токсичнi речовини) Належить до об’сктiв пiдвищенсй небезпеки зультат iдентифiкацй наведений у п.2.4.)

Iнших потенцiйно небезпечних об’єктiв i об’єктiв пiдвищеноi небезпеки, крiм зазначених у табл.1, не встановлено.

Маса небезпечних речовин, що знаходяться на потенцiйно небезпечних обєктах, данi для розрахунку:

Категорiя небезпечної речовини.

- горючi (займистi) гази - 1 категорiя; - токсичнi речовини - 8 категорiя.

Норматив порогової маси (Снпм, т) для амiаку встановлений iндивiдуально:

- 1 клас 500 т; - 2клас 50т.

При розрахунках приймалося:

- щiльнiсть рiдкого амiаку 0,68 т/м3; - щiльнiсть пари амiаку 0,012 т/м3.

Розрахунок маси небезпечних речовин по технологічних стадіях ( табл..2.7.)

Примiтки: а) при розрахунках приймається щiльнiсть рiдкого амiаку 0,68 т/м?, газоподiбного 0,012 т/м? б) позастадiйне обладнання не розглядасться.

Кількість небезпечних речовин по дільницях АХУ та категоріях (табл..2.8.)