ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА до курсової роботи з дисципліни: «Котельні установки і водопідготовка» на тему: «Розрахунок продуктивності котла»

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
«Харківський коледж будівництва, архітектури та дизайну»

 

Спеціальність: 5.05060103
«Монтаж і обслуговування
теплотехнічного устаткування і
систем теплопостачання»

 

 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до курсової роботи
з дисципліни: «Котельні установки і водопідготовка»
на тему: «Розрахунок продуктивності котла»

 

 

Виконав: студент гр. Т-11
Данилова А.С.
Перевірив: викладач
Фаріна Г.М.

 

 

Харків 2012

ЗМIСТ

ВСТУП........................................................................................................................4

1.ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА

1.1.Вихiднi данi...........................................................................................................6

2.РОЗРАХУНКОВА ЧАСТИНА

2.1.Тепловий баланс...................................................................................................7

2.2.Пiдбiр котла..........................................................................................................8

3.ТЕПЛОТЕХНIЧНА ЧАСТИНА

3.1.Опис котла...................................................................9

3.2.Опис заданого вузла котла.........................................10

ВИСНОВОК

СПИСОК ВИКОРИСТАНОI ЛIТЕРАТУРИ

Додаток

 

 

Вступ

Котельня (котельна установка) — система життєзабезпечення будівлі або групи будівель, джерело енергії для систем опалення, паропостачання, гарячого водопостачання, вентиляції, теплої підлоги та інших інженерних систем в будівлях, а також для технологічних потреб.

Представляє собою розташовану в одному технічному приміщенні установку, яка складається з котла і допоміжного обладнання (тягодуттьові машини, механізми і пристрої управління, димова труба тощо), для отримання водяної пари або гарячої води за рахунок теплоти палива, що спалюється. Основним пристроєм котельні є паровий, жаротрубний та/або водогрійний котел, в якому нагрівання відбувається робочої рідини (теплоносія, як правило води або пари).

Котельні використовуються при централізованому тепло- і паропостачанні або при місцевому, якщо ця котельня локального значення (у межах приватного будинку, кварталу). Котельні з'єднуються зі споживачами за допомогою теплотраси та паропроводів. Теплові мережі ділять на магістральні, квартальні та місцеві.

Котельні можуть працювати на твердому (вугілля), рідкому (мазут, дизпаливо) або газоподібному паливі (природний газ). Димові гази, що утворюються при роботі котлів, відводяться за допомогою димової труби.

У тепловому господарстві країни знаходиться понад 100 тис. котелень різного призначення. Переважна більшість із них — це дрібні промислові чи опалювальні автономні котельні. Стан обладнання більшості з них незадовільний, потребує реконструкції та заміни. Основним паливом для котелень є природний газ — 52 — 58% (мазут — 12 — 15%, вугілля — 27 — 36%).

 

 

Котельна установка являє собою комплекс пристроїв, розміщених в спеціальних приміщеннях і службовців для перетворення хімічної енергії палива в теплову енергію пари або гарячої води. Основні елементи котельної установки - котел, топковий пристрій (топка), живильні і тягодуттьові пристрої.

Котел - теплообмінний пристрій, в якому тепло від гарячих продуктів горіння палива передається воді. В результаті цього в парових котлах вода перетворюється в пар, а в водогрійних котлах нагрівається до необхідної температури.

Топковий пристрій служить для спалювання палива і перетворення його хімічної енергії в тепло гарячих газів

Живильні пристрої (насоси, інжектори) призначені для подачі води в котел.
Тягодуттьовий пристрій складається з дуттьових вентиляторів, системи газовоздуховодів, димососів і димової труби, за допомогою яких забезпечуються подача необхідної кількості повітря в топку і рух продуктів згоряння у газоходах котла, а також викид їх в атмосферу. Продукти згоряння, переміщаючись по газоходам і стикаючись з поверхнею нагріву, передають тепло воді. Для забезпечення більш економічної роботи сучасні котельні установки мають допоміжні елементи: водяний економайзер і повітряпідігрівач, службовці відповідно для підігріву води і повітря; пристрої для подачі палива та видалення золи, для очищення димових газів і живильної води; прилади контролю й засоби автоматизації, що забезпечують нормальну і безперебійну роботу всіх ланок котельні.

Залежно від того, для якої мети використовується теплова енергія, котельні підрозділяються на енергетичні, опалювально-виробничі і опалювальні.

 

Енергетичні котельні забезпечують паром паросилові установки, що виробляють електроенергію, і зазвичай входять в комплекс електричної станції.

Опалювально-виробничі котельні споруджуються на промислових підприємствах і забезпечують тепловою енергією системи опалення та вентиляції, гарячого водопостачання будинків і технологічні процеси виробництва.

Опалювальні котельні призначаються для тих же цілей, але обслуговують житлові та громадські будівлі. Вони діляться на окремо стоячі, заблоковані, тобто примикають до інших будівель, і вбудовані в будівлі. Останнім часом все частіше будують окремо стоячі укрупнені котельні з розрахунком на обслуговування групи будівель, житлового кварталу, мікрорайону.

За вданням моєї курсової роботи є:

1.Правильно розрахувати тепловий баланс

2.Пiдiбрати за тепловим балансом тип котла.

3.Накреслити, у графiчнiй частинi, пiдiбраний котел

 

Загальна частина

Вихiднi даннi

Розрахувати кiлькiсть теплоносiя з параметрами: температура кипiння tкип=262,70С, якiй можна отримати при згораннi 2000 м3/год шибелинського газу, ККД котла 92%.

 

 

Розрахункова частина

Тепловий баланс

У технiцi тепловий баланс використовується для аналiзу теплових процесiв, здiйснюваний в парових котлах, печах та теплових двигунах. Тепловий баланс складаеться в одиницях енергiї(Дж, кДЖ) або у вiдсотках(%)… Тепловий баланс розраховується на основi фiзичних теплот(ентальпiї), що бере участь у процесi речовин та тепло,…

Пiдбiр котла

 

Розрахувавши потужність котла, я підібра ла котел, що найбільш оптимально мені підходив. Ним став вертикально водотрубний котел ДЕ-25-14ГМ,тому що він найбільш підходить за КПД та за потужністю.

 

 

Теплотехнiчна частина

Опис котла

Камера згоряння котлів розміщується збоку від конвективного пучка, обладнаного вертикальними трубами, развальцованних у верхньому і нижньому… У водяному просторі верхнього барабана знаходяться живильна труба і труба для…  

Вузел котла

Газова горэлка

Газомазутних пальник ГМ-16, призначена для роздільного спалювання рідкого і газоподібного палива і застосовуються на котлах типу Е (ДЕ). Пальник ГМ-16 газомазутних, де цифра позначає номінальну теплову потужність… Основним вузлам газомазутних пальники ГМ - 16 є: форсуночного вузол, газова частина і воздухонаправляющее пристрій. …

Висновок

    Список використанної літератури