Перегонка однократним (рівноважним) випаром

 

Вихідну рідку суміш подають у кип'ятильник 2, де вона нагрівається до визначеної кінцевої температури при фіксованому тиску; що утворилися і досягли стани рівноваги парова і рідка фази однократно розділяються в адіабатичному сепараторі 5. Парова фаза, пройшовши конденсатор 3, надходить у приймач 4, відкіля безупинно приділяється як дистилят. З низу сепаратора приділяється рідка фаза – залишок. Відношення кількості пар, що утворилися, при однократному випарі до кількості вихідної суміші називається часткою відгону.

Ця перегонка забезпечує велику частку відгону, чим з поступовим при однаковій температурі і тиску. Цю перевагу використовують у практиці перегонки нафти для досягнення максимального випару при обмеженою температурою нагрівання внаслідок розкладання (крекінгу) окремих компонентів нафти.

 

Багаторазовий випар (дворазове випарювання)

Полягає в послідовному повторенні процесу однократного випару при більш високих температурах (чи низьких тисках) стосовно залишку, отриманому від попереднього однократного випару рідкої суміші. Ці способи перегонки мають найбільше значення в здійсненні промислової переробки нафти на установках безупинної дії. Однак, вони не дають чіткого поділу суміші на складові компоненти