рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Товарна продукція.

Товарна продукція. - раздел Производство, Технологія переробки нафтопродуктів Товарна Продукція Нпз Являє Собою До Десятка Найменувань Нафтопродуктів. Асор...

Товарна продукція НПЗ являє собою до десятка найменувань нафтопродуктів. Асортимент залежить від схеми переробки нафти і глибини переробки. Найбільш традиційними продуктами , одержуваними на НПЗ є:

- бензини; дизельне паливо; гас; різні олії; зріджені чи газоподібні індивідуальні вуглеводні; ароматичні продукти(бензол, толуол, ксилол); мазути; гудрон; бітуми.

Товарні продукти одержують як шляхом виділення на окремих технологічних установках, так і змішанням окремих компонентів. Безпосередньо на технологічних установках одержують бензол, толуол, пропан, бутан. Методом змішання компонентів - бензини, мазути, окремі види олій. Товарна продукція заводу з окремих технологічних установок лив з вузлів змішання поступає резервуари товарно-сировинних баз (ТСБ) заводу. Тип резервуара залежить від властивостей продуктів, що надходять, і кліматичних умов, у яких розташовується завод. При виборі резервуара для збереження дотримують наступних рекомендацій:

- нафта(у сировинних парках)-резервуар з дахом, що плаває, чи понтоном.

- бензин(у товарних парках)-резервуар з понтоном чи дахом, що плаває.

- газ, Дт-резервуар із щитовою покрівлею під Р=2КПа.

- мазут, гудрон, олія-резервуар вертикальний сталевої з щитовою покрівлею під Р=200 Па.

- мазут - залізобетонний циліндричний резервуар.

- легкі фракції бензину, зріджені чи гази індивідуальні легкі вуглеводен -горизонтальні ємності по ОСТ-26-02-2080-84 чи кульові.

Звичайно для збереження товарної продукції використовують не менш трьох резервуарів. У перший резервуар продукт надходить, у другому він піддається аналізу, із третього резервуара продукт може подаватися на відвантаження. Час збереження продуктів у товарних резервуарах приймається по нормах технологічного проектування. Резервуари повинні бути розташовані на більш низькій оцінці стосовно іншої частини НПЗ і відділені від НПЗ протипожежним розривом. Товарна база зріджених газів розташовується на відстані не менш 500м від основної площадки. Продукт, що надходить у резервуарний парк, зберігається в резервуарах, що оснащені визначеним устаткуванням. З резервуарів товарні продукти откачивають насосом на ж/д естакаду. Насоси вибираються в залежності від необхідного часу наливу продукту в ж/д цистерни. Відповідно до норм воно не повино перевищувати 1,2-1,5ч для наливу в цистерни ж/д сполуки. Швидкість руху рідини в наливному стояку, опущеному в цистерну, не повинна бути більш 7м/с.Якщо ця величина більше, те можливо виникнення статичної електрики, утворення електричного розряду, що може бути причиною пожежі. Для різних по властивостях продуктам передбачають самостійні насоси. Число резервуарних насосів приймають по нормах технологічного проектування.

Близькі по властивостях продукти (бензин А-72 і А-76) можуть откачувать тими самими насосами і по одному трубопроводі, але при цьому варто передбачати зачищення трубопроводу. Зачистні насоси використовують також для спорожнювання трубопроводу перед ремонтом.

Світлі нафтопродукти(ДТ, бензин)-НПМ 2500-74.

Темні нафтопродукти: топковий мазут - нмп 2500-74, зріджені гази - Нк 560/335-120.

Зріджені гази - НК 560/335-120

Насоси можуть установлюватися як у закритому опалювальному приміщенні, так і під навісом у залежності від технічної характеристики насоса, властивостей продукту і кліматичних умов місця будівництва. Керування насосами здійснюють або з центрального диспетчерського пункту заводу, або з оператроних, що як правило, сблокировані з насосними. У резервуарів і насосів установлюють електрозадвижки, що як і самі насоси, мають дистанційне керування.

Товарна продукція заводу може відправлятися на далекі відстані по продуктопроводах. Для відвантаження продукції за допомогою нафтопроводів будуються спеціальні бази з високонапорними насосами. Потім нафтопродукти подаються по продуктопроводах на спеціальні роздавальні блоки для наливу їх в атомобільні чи цистерни на товарні бази при річкових чи морських причалах.

Налив продуктів у ж/д цистерни здійснюються на ж/д естакадах, що можуть бути однобічними чи двосторонніми, відкритими, закритими чи розташованими під навісом. У випадку наливу незначної кількості нафтопродуктів передбачаються окремі стояки.

Тип ж/д естакади і її довжина вибирається в залежності від кількості продуктів, що відвантажуються, і їхніх властивостей, вагової норми потяга, обумовлений станом і пропускною здатністю ж/д шляху. Як правило, на сучасних НПЗ споруджують двосторонні естакади довжиною 384м.Налив одного продукту здійснюється на обох сторін естакади. Усі ж/д естакади побудовані по індивідуальних проектах, тому що типові проекти відсутні. Налив олій і реактивних палив роблять на ж/д естакадах, що мають навіс. Звичайно в ТСБ включена також ж/д естакада для зливу технічно несправних цистерн. Вона розрахована на одночасний злив 2-3 цистерн.

Послідовність операцій наливу:

- відкривають кришки цистерн;

- опускають наливний пристрій (гнучкий чи шланг телескопічний пристрій) у горловину цистерн;

- відкривають засувки на трубопроводах наливу;

- по телефоні повідомляють оператору про можливість і небходності включення наливних насосів.

При досягненні визначеного рівня продукту в цистерні наливши автоматично припиняється за допомогою приладів обмеження наливу: пневматичний обмежник ПОУН-1 для світлих нафтопродуктів,ПОУН-2 універсальний.

Найбільш трудомісткими є операції по заправленню в цистерну і підйому наливних пристроїв. Використовують автоматизовані пункти наливу «КВАНТ»,АПНС-6,АПНС-115.

Їхнї переваги:

- досягається герметичність наливу;

- зменшується чисельність обслуговуючого персоналу;

- скорочується довжина трубопроводу;

- поліпшуються умови роботи обслуговуючого персоналу;

- всі операції(крім відкриття і закриття люків) автоматизуються.

Пункт наливу містить у собі:

- наливні спорудження;

- будинок операторної;

- маневрові пристрої;

- технологічні комунікації;

-ж/д шляхи.

Підготовлені під налив цистерни з відкритими люками в зчепах по 12 штук за допомогою маневрових пристроїв переміщаються уздовж ж/д шляхи. Керування здійснюється з операторной. Після досягнення цистерною пункту наливу оператор з поміччю гідропровідних механізмів заправляє в горловину наливний стояк. Герметизированна кришка щільно закриває горловину і з'єднує газовий простір цистерни з газосбірної мережею заводу. Компонування і конструкція посад наливу дозволяє наповняти ж/д потяга, що складаються з цистерн різної вантажопідйомності(50,60,90 і 120т).Налив зріджених чи газів індивідуальних легких вуглеводнів виробляється в спеціальні герметичні цистерни.

Зріджені гази являють собою киплячі при температурі перекачування продукти, тому особливе значення при їхньому транспортуванні має забезпечення герметичності.

Цистерни,що надходять під налив, попередньо проходять ретельний зовнішній огляд, у ході якого перевіряють справність запірної і запобіжної арматури, наявність надлишкового тиску в цистерні. Ці операції проводяться на спеціальній естакаді.

Для забезпечення бескавитаційної роботи насосів, резервуари зі зрідженим газом споруджуються на опорах висотою 6м, що забезпечує створення необхідного підпору на прийомі насоса при відсутності компресора. У кожнім конкретному випадку висота розташованих ємностей розрахована і залежить від технічної характеристики насоса і фізико-хімічних властивостей продукту.

Затока кожного продукту виробляється по самостійному колекторі після сполуки патрубка з засувкою і гнучким шлангом з цистерною. При наливі цистерна з'єднується зрівняльною лінією з газовим простором резервуара, тим самим зрівнюється тиск у цистерні й у резервуарі, запобігаючи втрати продукту. Естакади обладнаються також колекторами інертного газу, пари і лінією скидання газу на смолоскип. Час наливу всіх цистерн ,поставлених під одночасний налив, не повинне перевищувати 6 годин.

Контрольні питання до лекції:

1.Що включає в собі:

а)резевуарне господарство НПЗ

б)сировинний парк

в)товарний парк

2.Які речовини належатьдо товарних продуктів НПЗ ?

3.Яка послідовність операцій наливу резервуарів ?

 

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Технологія переробки нафтопродуктів

Одеський національний політехнічний університет.. Кафедра нафтогазового та хімічного машинобудування..

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Товарна продукція.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Найважливіші фізико-хімічні властивості нафти.
  Нафта являє собою грузлу маслянисту рідину з характерним запахом. Колір залежить від розчинених у ній смол – від чорного, буро-зеленого, жовто-зеленого до безбарвного. Багато видів

Класифікація нафти.
1) По вмісту сіри: I - малосерниста vS = 0,5 %; II - сірчиста vS = 0,51 ¸ 2 %; III - високосірчиста vS > 2 %. 2) У зале

Теплові властивості нафти.
Теплове розширення і теплоємність – властивість нафтопродуктів при їхньому нагріванні й охолодженні. При нагріванні нафтопродукту збільшується його обсяг – теплове розширення, яких необхідно врахов

Методи видобутку нафти.
I. Фонтанний – нафта природно фонтанує через шпару, витісняючи з покладу пластовим тиском. II. Механічний: a)компресорний – підйом нафти енергією стиснутого газу (газліфтний підйо

Витрати паливної енергії на злив нафтопродуктів.
При зливанні нафтопродуктів теплова енергія, затрачувана на розігрів нафтопродуктів у залізничних цистернах, у зливальних колекторах, у резервуарах, підогрів оліє- і мазутопроводів і т.д.

План лекції
2.1.Властивості та асортимент моторних палив 2.2.Класифікація,характеристики і методи оцінки мастил 2.3.Характеристика реактивного палива 2.4.Характеристика дизельного па

Сполука, властивості й асортимент моторних палив.
Моторні палива – це світлі нафтопродукти, застосовувані для спалювання в двигунах. Загальним для усіх є висока теплота згоряння. Підрозділяються на: · карбюраторні · дизе

Класифікація, характеристики і методи оцінки мастил.
Мастильні матеріали, що знаходяться при звичайній температурі в рідкому стані називаються оліями. Існують наступні групи: по призначенню: 1) індустріальн

Первинна перегонка нафти.
До первинної перегонки належать процеси: · атмосферна перегонка нафти; · вакуумна перегонка мазуту. Їхнє призначення складається в поділі нафти на фракції, для наступної

Перегонка з дефлегмацією
Заснована на частковій конденсації пар, що утворилися при перегонці, і поверненні конденсату (флегми) назустріч потоку пари. Завдяки цьому однократному й однобічний массообмінну між зустрічними пот

Продукти первинної перегонки нафти.
· Вуглеводний газ – С3Н8+С4Н10 (виходить як у рідкому, так і в газоподібному стані). Використовують як сировину газофракціонірующих уста

Вибір технологічної схеми і режиму.
Вибір технологічної схеми і режиму перегонки залежить від якості нафти. · Перегонку нафти з невеликою кількістю розчинених газів (0,5 ¸ 1,2 % по бутан включно), відносно невисоким зм

Термічний крекінг. Висбрекинг.
Термокрекинг і коксування – процес перетворення нафтової сировини під дією високих температур у газоподібні, рідкі і тверді продукти. Кількісна і якісна сполука кінцевих продуктів визначається влас

Коксування
Коксування, це один з різновидів термічних процесів, йому характерні ті ж хімічні перетворення, що відбуваються при термічному крекінгу. Важливе місце здобувають питання одержання коксу з заданими

Перегонка однократним (рівноважним) випаром
  Вихідну рідку суміш подають у кип'ятильник 2, де вона нагрівається до визначеної кінцевої температури при фіксован

Перегонка з водяною парою й у вакуумі
Нафтові суміші термічно нестійкі. Серед вхідних у їхню сполуку компонентів менш стійки до нагрівання сірчисті й асфальтосмолисті сполуки. Парафінові вуглеводні термічно менш стійкі, чим нафтени. Ос

Основні апарати процесів первинної перегонки нафти
План лекції 6.1.Ректифікаційні колони 6.2.Теплообмінні апарати 6.3.Трубчасті печі 6.4.Апарати, що зменшують тиск   Устаткування першої гру

Термокаталітичні процеси.
1. Каталітичний крекінг – процес каталітичного деструктивного перетворення різноманітних нафтових фракцій у моторні палива, сировину для нафтохімії й алкіліровання, виробництва тех

Коксування
Коксування, це один з різновидів термічних процесів, йому характерні ті ж хімічні перетворення, що відбуваються при термічному крекінгу. Важливе місце здобувають питання одержання коксу з заданими

Особливості апаратного оформлення типових термічних та термокаталітичних процесів
План лекції 9.1.Загальні принципи устаткування реакторів 9.2.Основні параметри роботи термокаталітичних реакторів та резервуарів 9.3.Погонорозподільна апаратура

Характеристика каталізаторів процесу
Алюмосилікатні каталізатори ( як природні так і синтетичні) є високо пористими речовинами із питомою поверхнею від 100 до 600м2/г. Спочатку у якості каталізаторів використовували природн

Регенерація каталізатора
Із збільшенням часу контакту сировини із каталізатором активність каталізатора зменшується , тому що його поверхня покривається смолою та коксовими відкладеннями. Склад відкладень коксу при углубле

Основи механізму, хімізму та кінетики каталітичного крекінгу
Хімічний склад продуктів каталітичного крекінгу має характерні особливості: - бензин містить багато ізопарафінів та ароматичних вуглеводнів; - газ виходить «важкий», із високою ко

Каталітичний риформінг
План лекції 11.1.Загальна характеристика процесу 11.2.Каталізатори процесу та їх регенерація 11.3.Гідроочищення дистилятних фракцій 11.4.Апаратне оформлення проц

Гідроочищення дистиллятних фракцій
Призначення: поліпшення якості дистилятів шляхом видалення S, N2, Н2О, смолистих сполук, неоранічних вуглеводнів у середовищі Н2 на каталізаторі.

Каталітичний крекінг та каталітична ізомеризація легких н—парафінів
План лекції 12.1.Загальна характеристика процесу каталітичного крекінгу 12.2.Загальна характеристика процесу каталітичної ізомеризації 12.3.Апаратне оформлення процесів к

Деасфальтизація пропаном.
Призначення процесу: деасфальтизація залишкової сировини (гудрону) призначена для видалення асфальтсмолистих речовин і поліциклічних ароматичних вуглеводнів з метою підготовки сировини до очищення

Загальна характеристика термічних процесів переробки нафти
План лекції 13.1.Основні умови проведення процесу 13.2.Процес термічного крекінгу під тиском 13.3.Коксування важкої нафтової сировини 13.4.Піроліз нафтової сиров

Технологічний опис і режим роботи установки
  У промисловій практиці застосовують наступні різновиди термічного крекінгу : глибокий крекінг дистилятної сировини, легкий крекінг гудронів і мазуту (висбрекінг), термічний риформін

Вісбрекінг.
  Вісбрекінг проводять за менш тяжких умов, чим термокрекінг, унаслідок того, що по - перше, перероблять важче, отже, сировина, що легше крекінгується; по - друге, глибина крекінгу, щ

Термічний риформінг
  Термічний риформінг є особливим виглядом крекінг-процесу, у котрого є метою перетворення низькооктанового лігроїну на високооктанові бензини. Підвищуючи октанове число бензинів, цей

Піроліз
  Піроліз - перетворення органічних сполук в результаті деструкції їх під дією високої температури. Зазвичай термін використовують у вужчому сенсі і визначають піроліз як високотемпер

Коксування.
  Коксування нафтової сировини - його глибокий термічний крекінг, при 450-540 °С з метою здобуття нафтового коксу, а також вуглеводневих газів, бензинів і керосино-газойлевых фракцій.

Реакційне обладнання термічного крекінгу
План лекції 14.1.Реакційні змійовики та камери установок термічного крекінгу під тиском 14.2.Реакційні апарати установок коксування важких нафтових залишків 14.3.Печі та

Фізико-хімічні основи процесу
Напрямок термічного крекінгу залежить від природи вуглеводневої сировини, її молекулярної маси та умов проведення процесу. Термічний крекінг протікає в основному по радикально-ланцюговому механізму

Термічний крекінг
Термічний крекінг для виробництва бензину може бути визначений як ряд реакцій розкладу і конденсації, які мають місце при високих температурах. Реакції розкладу є звичайно ендотермічними, а реакції

Залежність крекінг - процесу від температури
Подібно до того, як було спростовано уявлення про вплив фазового стану на крекінг - процес, при подальшій роботі було вияснено, що й інші параметри, ніби-то незалежні, є скоріше інтенсивними, ніж е

Хакактеристика продуктів термічного крекінг - процесу
Взагалі в процесах крекінгу, що відбуваються при високому тиску ( від 14 до 70 ати ), утворюються доволі насичені бензини з низьким вмістом диолефінів, здатні легко піддаватись обробці, даючи товар

Загальнозаводське господарство
- сировинні, товарні і проміжні резервуари; - пристрій для прийому сировини і наливу товарних продуктів; - система технологічних трубопроводів з н

Охорона навколишнього середовища
План лекції 17.1.Нормування атмосферних забруднень та вмісту шкідливих речовин у зовнішньому середовищі 17.2.Запобігання забруднення повітря сполуками сірки 17.3.Устаткув

Відходи НПЗ
1. Викиди в атмосферне повітря. Самим великим джерелом забруднення атмосферного повітря є заводські резервуари для нафти і нафтопродуктів. Викид здійснюється через спеціальні дихаль

Очищення технологічних потоків НПЗ
План лекції 18.1.Споруди очищення стичної води НПЗ 18.2.Сушіння заводських газів 18.3.Абсорбенти та їх регенерація   На сучасних НПЗ Н2О

Методи очищення Н2О
1) коагуляція, відстоювання у відстійниках, фільтрація в напірних відкритих піщаних фільтрах; 2) хлорування, озонування; 3) підкислення, подщелачивание, фосфатування (підтримуванн

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги