рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ДО ВИКОНАННЯ КУРСОВОГО АРХІТЕКТУРНО-КОНСТРУКТИВНОГО ПРОЕКТУ ЖИТЛОВОГО БУДИНКУ СЕРЕДНЬОЇ ПОВЕРХОВОСТІ

ДО ВИКОНАННЯ КУРСОВОГО АРХІТЕКТУРНО-КОНСТРУКТИВНОГО ПРОЕКТУ ЖИТЛОВОГО БУДИНКУ СЕРЕДНЬОЇ ПОВЕРХОВОСТІ - раздел Строительство, Міністерство Освіти І Науки України   Харківський Держ...

Міністерство освіти і науки України

 

ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ

УНІВЕРСИТЕТ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ

 

Спеціальність 6.092100

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ТА ЗАВДАННЯ

ДО ВИКОНАННЯ КУРСОВОГО АРХІТЕКТУРНО-КОНСТРУКТИВНОГО ПРОЕКТУ ЖИТЛОВОГО БУДИНКУ СЕРЕДНЬОЇ ПОВЕРХОВОСТІ

 

 

Затверджено на засіданні кафедри

архітектурних конструкцій.

Протокол № 1 від 28 серпня 2009

 

Харків 2009

 

Методичні вказівки та завдання до виконання курсового архітектурно-конструктивного проекту житлового будинку середньої поверховості для студентів спеціальності 6.092100 – «Промислове й цивільне будівництво» і «Гідротехнічне будівництво» / Укладачі: Е.Л. Янтовська, К.Х. Маліков, Н.Е. Поляк, В.В. Дементьєв – Харків, ХДТУБА, 2010 – 99 с.

 

 

Рецензент В.А. Хренов

 

 

Кафедра архітектурних конструкцій

 

 

 

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

1.1 МЕТА Й ЗАВДАННЯ КУРСОВОГО ПРОЕКТУ Дійсне видання призначене для студентів спеціальності 6.060101.– «Промислове й… Мета даного курсового проекту:

Складання шифру студента

Шифр студента складається із цифри, що відповідає порядковому номеру студента в списку групи й шести літер українського алфавіту у вигляді трьох пар… Приклад. Студентка Остапенко Юлія Володимирівна в списку групи 24. повинна… Прийнятий принцип шифровки відрізняється легкою доступністю для студентів і забезпечує досить велику кількість…

Порядок підбору схеми плану

Умовні позначки на планах будинку: СК – спільна кімната; СП – спальня;

Порядок підбору поверховості будинку, кількості секцій та висоти поверхів

  Перша літера шифру А, Б, В, Г, Д, Е, Є, Ж, З, И, І, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Щ,…

Порядок підбору варіанта конструкції фундаментів

  Друга літера шифру А, Б, В, Г, Д, Е, Є, Ж, З, И, І, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Щ,…

Порядок підбору варіанта конструкції стін

Стіна виконується з утеплювачем. У якості утеплювача можна прийняти: жорсткі мінераловатні плити, пенополістірол, пенопласт, керамзіт та…   Третя літера шифру А, Б, В, Г, Д, Е, Є, Ж, З, И, …

Порядок підбору варіанта конструкції перекриттів

Варіант конструкції перекриттів обирається за принципом:

- якщо будинок зі стінами з цегли або крупних стінових блоків, то перекриття – зі збірних залізобетонних багатопустотних плит;

- якщо будинок зі стінами з крупних стінових панелей, то перекриття – зі збірних залізобетонних плоских суцільних плит розміром «на кімнату».

Порядок підбору варіанта конструкції сходів

Варіант конструкції сходів для всіх студентів однак. Сходи зі збірних залізобетонних сходових площадок і збірних залізобетонних сходових маршів.

 

Порядок підбору конструктивного рішення покриття

Усі будинки, що проектуються мають горище. Як несучі елементи покриття можуть бути використані нахильні дерев’яні крокви… Стіни горища виконуються аналогічно до конструктивного рішення стін будинку.

Порядок підбору варіанта місця будівництва

  П’ята літера шифру   Місце будівництва П’ята літера шифру   Місце будівництва А …

Порядок підбору варіанта конструкції покрівлі

  Студенти, у яких за завданням несучі елементи покриття ребристі залізобетонні…  

Порядок підбору типу перегородок

Варіанти перегородок студенти обирають за наступним принципом:

- у будинках зі стінами з цегляної кладки – цегляні перегородки;

- у будинках зі стінами з крупних стінових блоків – перегородки крупно-панельні гіпсобетонні;

- у будинках зі стінами з крупних стінових панелей – збірні залізобетонні крупнопанельні перегородки.

 

Порядок підбору типу вікон та дверей

Для заповнення дверних і віконних прорізів можуть бути прийняті дерев’яні віконні та дверні балконні блоки з двійним, потрійним заскленням або склопакетами. Вхідні зовнішні двері з дерев’яних дверних блоків з заскленими або глухими полотнами.

Внутрішні двері з дерев’яних дверних блоків із заскленими або глухими полотнами.

 

Порядок підбору типу балконів, лоджій і козирків

Лоджії проектують зі збірних залізобетонних багатопустотних плит лоджій (для будинків зі стінами з цегляної кладки, крупних стінових блоків та з…   1.3 СКЛАД КУРСОВОГО ПРОЕКТУ

Фундаменти

Стрічкові фундаменти розташовують безперервною стрічкою під несучими стінами будинку й можуть виконуватися як у збірному, так і в монолітному… Збірні і фундаменти складаються із залізобетонних плит фундаментів і бетонних… Монолітні бетонні фундаменти зводять у траншеях або щитовій опалубці. Найменша ширина бетонних фундаментів 300мм. У…

Стіни

У житловому будівництві стіни виконують дві функції: несуча і конструкція, що обгороджує.

Конструкція, що обгороджує, у зв'язку з напрямком на теплозаощадження енергоресурсів придбала вирішальне значення. Опір теплопередачі за ДБН В.2.6-31:2006 [4.5] визначається виходячи із санітарно-гігієнічних і комфортних умов, а також з умов енергозбережень.

 

Таблиця 2.1 – Елементи збірних залізобетонних фундаментів

У даному курсовому проекті пропонується виконання стін з кам'яної кладки, великих стінових блоків або великих стінових панелей.

Стіни з кам'яної кладки.

Розрізняють наступні типи кам'яних стін ефективної кладки:

- колодязна цегельна кладка із плитним утеплювачем і повітряним прошарком;

- колодязна цегельна кладка з монолітним легкобетонним або засипаним утеплювачем;

- цегляно-бетонна кладка.

Для стін з кам'яної кладки в даному проекті пропонується силікатна або

керамічна цегла з ефективними утеплювачами.

Стіни з великих стінових блоків.

Великий блок як елемент кладки має самостійну стійкість. У зовнішніх стінах з великих легкобетонних блоків, наведених у таблиці 2.2, типорозміри основних елементів кладки призначені виходячи із дворядної розрізки в межах поверху висотою 3,0, 3,3м.

За місцем розташування блоки поділяють: для зовнішніх і внутрішніх стін.

За призначенням у стіні блоки поділяють на: простінкові, підвіконні, перемичні, поясні, парапетні, підкарнизні, цокольні, рядові.

Блоки поділяють на наступні основні типи:

зовнішні:

1БН – простінкові, рядові;

1БНЛ – блок лоджії простінкові;

2БН – підвіконні;

3БН – перемичні;

4БН – поясні;

5БН – парапетні;

6БН – під карнизні;

7БН – цокольні;

внутрішні:

БВ – простінкові, рядові, блоки сходової клітки,

БВП – перемичні й поясні.

Позначення типів зовнішніх блоків, що є кутовими в стінах, варто доповнити прописною буквою У, у лоджії – буквою Л. Наприклад, 1БНУ – блок зовнішній простінковий кутовий.

Великоблочна кладка зовнішніх стін здійснюється з перев'язкою швів між простінковими й поясними (у тому числі перемичними) блоками.

Стики між блоками герметизуються й утеплюються. Віконні й дверні коробки кріпляться до дерев'яних пробок, закладеними у простінкові блоки.

Стіни з великих стінових панелей.

Панелі зовнішніх стін з конструктивно-ізоляційних легких бетонів, виконуються із заповненням з керамзиту, перліту, жужільної пемзи.

У курсовому проекті пропонується однорядна розрізка стін на панелі розміром на кімнату. Схеми крупних стінових панелей та їх розміри наведені у таблиці 2.3.

Панелі класифікують за наступними ознаками, що характеризують їхні типи: призначенням в будинку; конструктивним рішенням; числом основних шарів.

За призначенням в будинку панелі поділяють для: надземних поверхів; цокольного поверху або технічного підпілля; горища.

Типи панелей:

- для надземних поверхів: НС;

- для цокольного поверху або технічного підпілля: НЦ;

- для горища: НЧ.

Розміри панелей призначаються залежно від відстані між вертикальними й горизонтальними елементами несучого кістяка будинку.

Таблиця 2.2 – Крупні стінові блоки

Продовження таблиці 2.2

Таблиця 2.3 – Крупні стінові панелі

 

 

Перекриття

Для створення твердого єдиного горизонтального диска перекриття, залізобетонні плити з'єднують між собою й зовнішніми стінами за допомогою круглих… Таблиця 2.4 – Збірні залізобетонні плити перекриття

Покриття

Скатні дахи Несучі конструкції скатного даху вирішені у вигляді наслонних кроквяних ніг з… У проекті запропоновані різні конструктивні варіанти рішень скатних покрівель:

Балкони і лоджії

Лоджія від балкона відрізняється наявністю бічних стін. Плити лоджій опираються аналогічно до плит перекриттів. Тому для лоджій можуть бути…

Сходи

У проекті використаються сходи із крупнорозмірних елементів – збірних залізобетонних сходових маршів і площадок. Сходи двомаршові. Найменша ширина маршу 1050мм. Кількість сходинок у марші не менш 3 і не більше 16. Найпоширеніші розміри сходинок 150х300мм.

Сходові площадки розміщаються в рівні поверхів і між ними. Ширина поверхових сходових площадок не менш ніж 1200мм та не менш ширини маршу, а міжповерхових – не менш ширини маршу.

Висота огороджень маршу 850-900мм. Огородження (поруччя) улаштовуються зі сталевих ланок, що приварюються до заставних елементів у бічній площині маршу.

Перегородки

Перегородки це внутрішнє не несучі конструкції, що обгороджують. Основна вимога, яка пред'являється до перегородок, – їхня звукоізолююча здатність.

Залежно від конструктивного рішення, перегородки можуть бути виконані з дрібноштучних матеріалів та з великих гіпсобетонних блоків або збірних залізобетонних панелей.

Санітарні вузли

Приміщення санітарних вузлів на монтажі будинку обладнаються з перегородок і дверних полотен з наступною установкою санітарно-технічних приладів або встановлюються на перекриття у вигляді санітарно-технічних кабін з повністю вмонтованим устаткуванням.

Уніфіковані санітарно-технічні кабіни за планувальними ознаками можуть бути сполученими або роздільні. Повинні мати вентиляційні канали.

Підлоги

Підлоги складаються з: - покриття – верхнього шару, що сприймає зовнішні впливи; - підстильного шару, що розосереджує навантаження й забезпечує тепло-, влаго- та звукоізоляцію;

Вікна й двері

Двері бувають однопільні, двопільні й полуторні – з двома полотнами нерівної ширини. Заповнення дверного прорізу складається з дверної коробки й… Типи та габаритні розміри дерев’яних вікон, балконних дверей, зовнішніх та…  

РОЗРОБКА І ОФОРМЛЕННЯ АРХІТЕКТУРНО-КОНСТРУКТИВНИХ КРЕСЛЕНЬ

Роботу над проектом рекомендується почати з розробки ескізів планів поверхів, фундаментів, перекриттів монтажних планів, розрізу, та наприкінці… Графічне оформлення: зображень, виконання написів, розмірів позначення… Масштаби на кресленнях не вказують.

Методика розробки та склад креслення плану

План поверху виконують у вигляді горизонтальної проекції на рівні 900 – 1000мм від поверхні підлоги. Креслення плану починають з нанесення координаційних осей, які організують… Маркування координаційних осей по довгій стороні будинку виконується зліва направо арабськими цифрами, а по короткій…

Методика розробки та склад креслення фундаменту

На планах фундаментів показують: - координаційні осі будинку та відстані між ними і крайніми осями; - до координаційних осей прив’язують товщину стін підвалу або ширину фундаментних стінових блоків, ширину підошви…

Методика розробки та склад проекцій кладочного або монтажного плану типового поверху

Розробляють проекцію аналогічно до архітектурного плану першого поверху. На кладковому або монтажному плані необхідно показати: - координаційні осі;

Методика розробки та склад проекцій монтажного

Плану перекриття

На плані перекриття наносять: - координаційні осі будинку та відстані між ними і крайніми осями; - стіни будинку (тонкою лінією)з прив’язкою до координаційних осей;

Методика розробки та склад проекцій монтажного

Плану покриття або крокв

На плані покриття наносять: - координаційні осі будинку та відстані між ними і крайніми осями; - стіни будинку (тонкою лінією)з прив’язкою до координаційних осей;

Склад проекцій плану покрівлі

- крайні координаційні осі та відстань між ними, координаційні осі, що проходять біля вентиляційних каналів та елементів, що виступають над… - розжолобки, зовнішні водоприймальні лійки, парапети, парапетні плити та їх… - величину ухилів покрівлі.

Методика розробки та склад проекцій розрізу

На розрізах повинне бути виявлено конструктивне рішення будинку та його елементів. Положення уявної вертикальної січної площини вибирають з таким… На проекції показують тільки ті елементи, які знаходяться в січній площині або… На розрізах наносять:

Методика розробки та склад проекцій фасаду

На фасаді показують: - балкони, лоджії з елементами огороджень, елементи входів, вимощення,… - віконні та дверні прорізи викреслюють з віконними та дверними блоками;

Методика розробки та склад схеми розташування збірних залізобетонних елементів фасаду

Креслення схеми розташування збірних залізобетонних елементів виконують на основі монтажного плану та розрізу будинку. З планів беруть усі горизонтальні розміри, а з розрізів – вертикальні. На схемі показують:

Методика розробки та склад проекцій архітектурно-конструктивних деталей

Усі розробки креслень деталей повинні бути орієнтовані так, як і на планах та розрізах, на яких вони замаркіровані. Деталі повинні бути прив’язані… Розроблювальні архітектурно-конструктивні деталі відмічають на планах та… Зверху зображення архітектурно-конструктивної деталі в окружності показують в чисельнику номер деталі, а в знаменнику…

ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ ПОЯСНЮВАЛЬНОЇ ЗАПИСКИ

Записка повинна містити обґрунтування і опис конкретних об’ємно-планувальних і конструктивних рішень, прийнятих для будинку що розробляється у… Пояснювальна записка повинна бути написана від руки або набирається на…  

Склад пояснювальної записки

1 Вихідні дані. 2 Об’ємно-планувальне рішення будинку. 3 Архітектурно-конструктивне рішення будинку.

Методика виконання та зразок теплотехнічного розрахунку

Зовнішньої стіни

Від теплотехнічних якостей зовнішніх конструкцій, будинків, що обгороджують, залежать: а) сталість температури й вологості повітря в приміщенні в холодну пору року й… б) температура внутрішньої поверхні огородження, що впливає на утворення на цій поверхні небажаного конденсату;

Методика виконання та зразок теплотехнічного розрахунку

Горищного перекриття

Мінімально допустиме значення опору теплопередачі горищного перекриття для I температурної зони Rq min= 3,3 м2·К/Вт. Задамося конструкцією горищного перекриття (рис. 4.2) та виберемо вихідні дані…  

Методика виконання та зразок розрахунку звукоізоляції стіни

Основна розрахункова формула відповідно до СНиП II-12-77 [1.4] Iв=50+Dв≥[Iв]н, де Iв – індекс ізоляції повітряного шуму в дБ міжкімнатної стіни;

Приклад розрахунку міжкімнатної стіни

Розрахунок ведемо за [1.4]. Основна розрахункова формула Iв = 50 + Dв ≥ [Iв]н. За таблицею 4.3 даних методичних вказівок [Iв]н= 41дБ.

ДОДАТОК А

  1 – Позначення документа – Архітектурно-конструктивний курсовий проект № 1.

ДОДАТОК Б

  Таблиця Б1 – Графічні позначки матеріалів у перетинах

ДОДАТОК В

   

ЗМІСТ

1 Загальна відомості…………………………………………………..….3

1.1 Мета й завдання курсового проекту……………………………………....3

1.2 Завдання на проектування……………………………………………..….4

1.3. Склад курсового проекту……………………………………………….….22

1.4 Послідовність виконання курсового проекту…………………………..…23

2 Об'ємно-планувальні й конструктивні рішення житлових будинків...24

3 Розробка і оформлення архітектурно-конструктивних креслень….…41

3.1 Методика розробки та склад креслення плану першого поверху (на відмітці 0,000)………………………………………………………………………41

3.2 Методика розробки та склад креслення фундаменту …………………....42

3.3 Методика розробки та склад креслення кладочного або монтажного плану типового поверху……………………………………………………………43

3.4 Методика розробки та склад креслення монтажного плану перекриття .43

3.5 Методика розробки та склад креслення монтажного плану покриття або крокв………………………………………………………………………………...43

3.6 Склад креслення плану покрівлі …………………………………………..44

3.7 Методика розробки та склад креслення розрізу…………………………..44

3.8 Методика розробки та склад креслення фасаду…………………………..45

3.9 Методика розробки та склад схеми розташування збірних залізобетонних елементів фасаду……………………………………………………………...……45

3.10 Методика розробки та склад креслення архітектурно-конструктивних деталей……………………………………………………………………………...46

4 Вказівки до виконання пояснювальної записки………………………..46

4.1 Склад пояснювальної записки……………………………………………..46

4.2 Методика виконання та зразок теплотехнічного розрахунку зовнішньої стіни………………………………………………………………………………....48

4.3 Методика виконання та зразок теплотехнічного розрахунку горищного перекриття…………………………………………………………………………..50

4.4 Методика виконання та зразок розрахунку звукоізоляції стіни…………51

Додаток А Приклад аркуша креслень та титульного аркушу пояснювальної записки………………………………………………………………………………58

Додаток Б Матеріали для проектування громадянських будинків……...…..60

Додаток В Приклади виконання окремих креслень студентами в рамках проектування ……………………………………………...……………………….63

Список рекомендованої літератури…………………………………..95

 

Навчальне видання

    Укладачі: Янтовська Олена Леонідівна

– Конец работы –

Используемые теги: виконання, курсового, архітектурно-конструктивного, проекту, житлового, будинку, середньої, поверховості0.108

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ДО ВИКОНАННЯ КУРСОВОГО АРХІТЕКТУРНО-КОНСТРУКТИВНОГО ПРОЕКТУ ЖИТЛОВОГО БУДИНКУ СЕРЕДНЬОЇ ПОВЕРХОВОСТІ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

До виконання курсового проекту з дисципліни Проект за спеціальністю Текстильна хімія і опоряджувальні виробництва
Херсонський національний технічний університет... Кафедра хімічної технології та дизайну... волокнистих матеріалів...

Задание на курсовой проект с Методическими указаниями Общие требования к выполнению курсового проекта
Задание на курсовой проект с... Методическими... Общие требования к выполнению курсового проекта...

МЕТОДИЧЕСКИЕ УКАЗАНИЯ ПО ВЫПОЛНЕНИЮ КУРСОВОГО ПРОЕКТА Курсовой проект выполняют в соответствии с заданием на проектирование систем водоснабжения
Курсовой проект выполняют в соответствии с заданием на проектирование систем водоснабжения водоотведения и внутренних водостоков объекта... В задании приводятся все необходимые для проектирования исходные данные... В характеристике объекта проектирования указываются следующие основные данные назначение зданий их число этажность...

Методичні вказівки дають можливість виконання курсового проекту № 1 з курсу Залізобетонні конструкції
Методичні вказівки до курсового проекту з курсу Залізобетонні та кам яні конструкції для студентів спеціальності Промислове та цивільне... Методичні вказівки дають можливість виконання курсового проекту з курсу Залізобетонні конструкції Приведені...

До виконання курсового проекту з дисципліни ТЕОРІЯ ЕЛЕКТРОПРИВОДУ на тему: Розрахунок і аналіз перехідних процесів у електроприводі системи генератор-двигун Завдання на курсовий проект
до виконання курсового проекту... з дисципліни ТЕОРІЯ ЕЛЕКТРОПРИВОДУ... на тему Розрахунок і аналіз перехідних процесів у електроприводі системи генератор двигун...

Краткий курс механики в качестве программы и методических указаний по изучению курса Физика Краткий курс механики: Программа и методические указания по изучению курса Физика / С
Федеральное агентство железнодорожного транспорта... Омский государственный университет путей сообщения...

КУРСОВОЙ ПРОЕКТ по курсу Электрические системы и сети Проектирование электрической сети 110 кВ
ХАРЬКОВСКИЙ НАЦИОНАЛЬНЫЙ ТЕХНИЧЕСКИЙ УНИВЕРСИТЕТ... ХАРЬКОВСКИЙ ПОЛИТЕХНИЧЕСКИЙ ИНСТИТУТ... КАФЕДРА ПЕРЕДАЧА ЭЛЕКТРИЧЕСКОЙ ЭНЕРГИИ...

З ДИСЦИПЛІНИ ЕЛЕКТРИЧНІ СТАНЦІЇ ТА ПІДСТАНЦІЇ ДО ВИКОНАННЯ КУРСОВОГО ПРОЕКТУ
Державний вищий навчальний заклад Національний гірничий університет...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання курсового проекту"Економіка виробничо-господарської діяльності підприємства" з дисципліни"Економіка підприємства"
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання курсового проектуЕкономіка виробничо господарської діяльності підприємства...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання курсового проекту з дисципліни Автомобілі для студентів спеціальності 8.090258 Автомобілі та автомобільне господарство усіх форм навчання.
Міністерство освіти і науки України... Черкаський державний технологічний університет...

0.033
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам