ПЕРЕДМОВА

 

Кожен має право на правову допомогу. У випадках,

передбачених законом, ця допомога надається безоплатно...

Конституція України, ст. 59, ч. 1.

 

 

АДВОКАТУРА УКРАЇНИ – спеціальна юридична дисципліна, що викладається студентам вищих навчальних закладів юридичного профілю, які навчаються за освітньо-професійною програмою підготовки спеціаліста (спеціальність 6.030402 - “правознавство”).

Навчальна програма побудована згідно вимог кредитно-модульної системи організації навчального процесу (КМСОНП), рекомендованою Європейською Кредитно-Трансферною Системою (ECTS).

Навчальна дисципліна “Адвокатура України” передбачає детальне вивчення організації та діяльності адвокатури України, а також змісту, завдань та основних напрямів роботи адвокатів.

Матеріал курсу вивчається в процесі лекцій, семінарських та практичних занять, а також у ході самостійної підготовки студентів.

Завдання дисципліни – закріплення знань, набутих в процесі вивчення суміжних дисциплін (“Судові та правоохоронні органи України”, “Кримінальний процес”, “Цивільний процес”, “Адміністративний процес” та інші) та їх поглиблення у напрямку засвоєння специфіки правових засад організації адвокатської діяльності для успішного здійснення професійних обов’язків юриста, формування творчого і наукового мислення тих, хто навчається.

Навчальна дисципліна “Адвокатура України” покликана комплексно озброїти студентів глибокими теоретичними знаннями та сприяти виробленню практичних навичок, необхідних для прийняття обгрунтованих рішень в процесі здійснення адвокатської діяльності або взаємодії з представниками адвокатської спільноти, вихованню з цією метою у тих, хто навчається, високих моральних якостей та розуміння того, що юрист має слугувати високим загальнолюдським засадам – істині, справедливості, праву, без чого неможливим є розвиток цивілізації, соціального прогресу, формування демократичної правової держави.

Засвоївши матеріал курсу, студенти повинні ЗНАТИ:

- понятійний апарат дисципліни;

- нормативно – правову базу, яка регулює організацію роботи адвокатури як недержавної правозахисної інституції;

- юридичну практику діяльності адвокатів в Україні

- шляхи оптимізації організації і діяльності адвокатури згідно концептуальних напрямів здійснення судово-правової реформи.

Опанувавши матеріал курсу студенти повинні УМІТИ:

- характеризувати принципи організації і діяльності адвокатури, зміст і основні напрями роботи адвокатів, форми і методи ефективного та законного забезпечення реалізації адвокатами своїх договірних та інших зобов’язань;

- аналізувати проблемні питання реалізації конституційних положень щодо завдань та функцій адвокатів; складати окремі правові документи, необхідність підготовки яких виникає в адвокатській практиці;

- тлумачити норми чинного законодавства про повноваження адвокатів.

 

Змістовий модуль 1. Загальні питання організації адвокатури України, організаційні форми діяльності адвоката у кримінальному провадженні.

 

Тема 1. Поняття та сутність інституту адвокатури: теорія, історія, перспективи розвитку в сучасних умовах

Тема 2. Загальні питання організації роботи адвокатури

Тема 3. Юридична допомога адвоката у кримінальному провадженні