Основні принципи квіткового оформлення

Основними принципами, що забезпечують високий художній рівень квіткового оформлення, є: єдність композиції, пропорційність, масштабність, контрастність, ритмічність, декоративність.

Квіткове оформлення садово-паркових об’єктів повинно підпорядковуватися єдиному композиційному замислу (темі).

Весь комплекс квіткового оформлення повинен будуватися за схемою послідовного взаємозв’язку таких елементів:

- кульмінаційна композиція, яка розташовується в центрі парку, включає найбільш великі й складні елементи;

- основні й додаткові домінанти (акценти), які є розвитком центральної теми;

- локальні акценти – в центрах місцевого значення;

- нейтральні композиції – в периферійних частинах території.

Пропорційність у квітковому оформленні є гармонійна співрозмірність загальних і окремих пропорцій головних і другорядних елементів, починаючи з вирішення загальної схеми і закінчуючи внутрішніми контурами й деталями окремих елементів квітника. Разом з пропорціями естетичного характеру необхідно ураховувати і функціональне значення об’єкта: залежно від площ розміри квітника також корегують.

Масштабністюдосягають відповідності між розмірами загальної площі садово-паркового об’єкта і його окремих планувальних вузлів (центральної частини, головних та додаткових домінант). Для кращого сприйняття площа квіткових посадок не повинна перевищувати 30 %, діаметр квітника в центрі паркової площі круглої форми повинен складати не більше 1/3 діаметра площі.

Контрастність– це закономірність, за допомогою якої можна виділити

або підкреслити декоративні особливості квітника. Контрастність може складатися з підбору рослин, різних за висотою, формою, кольору та ін.

Ритмічність– композиційна побудова квітково-декоративних елементів різної величини й складності. Вона може виражатися у стрічковому розміщенні високих рослин, однорідних за висотою, формою і кольором, в ритмічному чергуванні однотипових за формою квітників, декоративних елементів, скульптур, фонтанів, які включені до складу композиції.

Декоративність квітників повинна досягатися мінімальними способами, без складних розбивань, малих деталей, яскравих кольорів. Але це не означає, що слід максимально спростити квітник.

Квіткове оформлення повинно бути високо декоративним й складати гарне враження протягом всього вегетаційного періоду.