Промислових будівель

Специфічними при проектуванні промислових будівель любого призначення є:

- оптимальна організація технологічного процесу в комплексі з необхідним підйомно-транспортним обладнанням;

 

 

Рис.ІІІ.1 – Прив’язка осей підкранових балок:

а – крани І групи; б – крани ІІ групи

 

- забезпечення протипожежної та противибухової безпеки.

Поряд з цим при проектуванні промислових будівель виникає своя специфіка у вирішенні задач уніфікації і типізації будівель та їх елементів.

Вимоги технології є в цьому переліку основними. При всій різнорідності виробничих процесів їх зміст зводиться до переробки сировини в готовий продукт або напівфабрикат.

Підйомно-транспортне внутрішньоцехове обладнання проектують діючим періодично або постійно. До періодично діючого відносять обладнання, що передає навантаження на несучі конструкції будівлі і на підлогу (рис. ІІІ.1, ІІІ.2).

До безперервно діючих відноситься конвеєрне технологічне транспортне обладнання різних видів – рольгангове, стрічкове, скреперне, шнекове, пневмо- або гідротранспорт ( з допомогою компресорів, помп або самотічно).

Уніфікація і типізація при проектуванні промислових комплексів і споруд незалежно від їхнього технологічного профілю здійснюється на єдиній науково-методичній основі з дотриманням принципів індустріалізації та модульної координації з використанням крупних модулів 30М, 60М та специфічних методів прив’язки несучих конструкцій до модульних осей.

Протипожежна та противибухова безпека виробництва забезпечується планувальними та конструктивними заходами відповідно категорії виробництва за вибухопожарною безпекою. Планувальними заходами є вибір поверховості будівлі, місця розташування найбільш небезпечної ділянки виробництва, обмеження розмірів площ приміщень між протипожежними стінами (у відповідності з категоріями виробництва і поверховістю будівлі) та забезпечення можливості евакуації людей.

 

 

Рис.ІІІ.2 - Схема розміщення козлового крану в одноповерховій промисловій будівлі