ІІІ.2.3 Багатоповерхові будівлі

Їх широко використовують для розміщення підприємств легкої, харчової, хімічної промисловості, приладобудування. Вони вигідно відрізняються від малоповерхових меншою площею забудови та протяжністю (довжиною) інженерних мереж. Ці будівлі використовують для підприємств з відносно легким технологічним обладнанням (до 2,5 т / м2).

Багатоповерховим будівлям надають просту прямокутну форму плану, що узгоджується з технологічними вимогами і дозволяє уніфікувати та типізувати конструкції.

Згідно вимогам уніфікації та типізації, об’ємно-планувальні габарити будівель приймають уніфікованими, використовують не більше двох розмірів висот поверхів у будівлі та здійснюють його проектування з використанням типових конструкцій.

Розрізняють три основних типи об’ємно-планувальної структури багатоповерхових будівель: регулярну, регулярно змінну і нерегулярну.

Будівлі регулярної структури проектують переважно каркасними з сіткою каркасу 6х6, 6х9 м, з висотою поверху 4,2 – 7,2 м. Ширина будівель різна – від 6 до 48 і 60 м, кратна 6 м.

Будівлі регулярно змінної структури з чергуванням за висотою виробничих і технічних (міжфермових) поверхів проектуються з функціональним використанням простору, що займають несучі конструкції каркасу.

Будівлі нерегулярної об’ємно-планувальної структури з різними висотами поверхів і прогонами перекриттів використовують переважно для підприємств кольорової металургії, гірничорудної, коксохімічної, хімічної промисловості.