ІІІ.2.4 Допоміжні будівлі та приміщення промислових підприємств

До допоміжних приміщень відносять приміщення побутового (санітарно-технічного), медичного та культурно-масового обслуговування, громадського харчування, апарату управління, громадських організацій, конструкторських бюро та учбових занять. Допоміжні приміщення розділяються на загальнозаводські та цехові.

До складу загальнозаводських відносять заводоуправління, клуб, конференц-зал, учбові приміщення, поліклініку, фабрику-кухню і ін. Як правило, їх проектують в окрему будівлю на заводській площі.

До складу цехових допоміжних приміщень входять: побутові приміщення, медпункти, столові-доготовчі і ін. Їх проектують влаштованими у виробничі корпуси, прибудованими до них або розташованими окремо. Перший варіант найбільш раціональний, тому що шлях від робочого місця до обслуговуючих приміщень найбільш простий і короткий. В той же час вони дещо порушують функціональний процес. Тому їх розташовують у так званій «мертвій» зоні (впродовж поздовжньої стіни біля торця цеху), щоб не порушувати природне освітлення, аерацію.

Окремо допоміжні будівлі проектують для вибухонебезпечних виробництвах, а також при інтенсивному виділенні тепла, вологи, шумних технологічних процесах.