рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ГРАФІЧНЕ ОФОРМЛЕННЯ КРЕСЛЕНЬ

ГРАФІЧНЕ ОФОРМЛЕННЯ КРЕСЛЕНЬ - раздел Строительство, Архітектура будівель і споруд спецкурс На тему “Багатоповерховий житловий будинок”   Конструктивні Креслення Викреслюються На Двох Листах Формату ...

 

Конструктивні креслення викреслюються на двох листах формату А1. Листи повинні мати рамку і штамп у відповідності з вимогами ДСТУ [13, 20, 21, 23].

Креслення повинні розміщуватися з рівномірною щільністю з урахуванням необхідних місць для виносних і розмірних ліній і написів. Оптимальний відступ від рамок креслення 35...45 мм, а відстань між кресленнями 30...40 мм. Лист повинен бути заповнений кресленнями приблизно на 75 %. Викреслювання основних креслень: планів, фасадів і поперечного розрізу проводиться з обов'язковим проекційним зв'язком. Креслення повинні бути виконані за допомогою спеціалізованої системи проектування «ArchiCAD» з нанесенням необхідних розмірів і написів [13, 20, 21, 23].

На кресленнях планів необхідно указувати три лінії розмірів на кожній стороні. На першій, розташованій на відстані 10 мм від останньої лінії креслення, указують розміри отворів і простінків. На другій лінії проставляють розміри між модульними розбивочними осями будівлі. На третій лінії указуються відстані між крайніми осями. Відстань між розмірними лініями слід приймати 8...10 мм. За третьою розмірною лінією розташовують буквені і цифрові позначення розбивочних осей: у горизонтальному напрямі - арабськими цифрами, а у вертикальному - українськими заголовними буквами. Діаметр кружків для осей 10 мм.

Усередині планів поверхів проставляються розміри приміщень по глибині і ширині, дверних отворів, товщина перегородок і внутрішніх несучих стін. На планах необхідно вказати найменування приміщень і їх площі (м2) в нижньому правому кутку приміщення. На кресленнях головного і бічного фасадів проставляють загальні розміри будівлі, відмітки цоколя, низу і верху віконних отворів, карниза, коника крівлі, виконуючи при цьому розрізання стін на монтажні елементи.

На поперечному розрізі зліва і праворуч від контуру будівлі наносять дві вертикальні лінії розмірів і одна вертикальна лінія відміток. Перша розмірна лінія наноситься на відстані 10 мм від останньої лінії креслення і на неї наносять розміри віконних отворів і розчленовувань фасаду, друга розмірна лінія - це розміри від рівня землі до верху карниза і від рівня землі до підошви фундаменту. Далі наносять лінію числових відміток підошви фундаментів, цоколя і розчленовування фасаду. Під розрізом розташовують дві розмірні лінії: перша - відстань між модульними розбивочними осями, а друга - між осями зовнішніх стін. Під розмірними лініями розташовують маркування осей відповідно до плану. Усередині креслення поперечного розрізу указують числові відмітки рівня підлоги кожного поверху, відмітки установки конструктивних елементів перекриттів, товщину стін, відмітки дверних отворів і так далі.

Креслення планів фундаментів, підвалу, міжповерхового перекриття, покриття і крівлі рекомендується виконувати співвісно для однієї секції.

На кресленні плану фундаменту з кожного боку проставляють по дві розмірні лінії: перша указує відстань між розбивочними осями будівлі, друга - між крайніми осями. Усередині креслення повинні бути вказані розміри фундаментів і їх маркування.

На кресленні плану міжповерхового перекриття такі ж розмірні лінії зовні, а усередині креслення розміри плит перекриття, повинні бути вказані вентиляційні канали і прив'язка їх до розбивочних осей будівлі.

На кресленні плану підвалу проставляють ті ж розмірні лінії за контурами креслення. Усередині креслення проставляють розміри стін підвалу і перегородок, фундамент під ліфт і розміри сходів. Також указують площі (м2) окремих приміщень.

На кресленні плану покриття проставляють також розмірні лінії за межами креслення. Усередині креслення проставляють розміри плит покриття, прив'язують до разбівочним осей вентиляційні канали, водостічні воронки, сміттєпровід.

На кресленні плану крівлі проставляють розмірні лінії за контурами креслення з тими ж вимогами. Усередині креслення проставляють ухил і розмір крівлі. Вихід вентканала, машинного відділення ліфта, сміттєпровід і водостічну воронку прив'язують до розбивочних осей.

У разі співвісного поєднання креслень планів фундаменту, крівлі, міжповерхового перекриття і покриття, крівлі - розмірні лінії між осями і габаритами можна винести один раз на останньому кресленні.

Докладний опис конструктивного вирішення вузлів необхідно пов'язувати з основними кресленнями будівлі. На кресленнях вузлів необхідно проставляти координатні осі і відмітки відповідно до основних креслень. Далі слід детально проставити всі розміри елементів, складових вузла, подробиці з'єднання. Позначення вузла повинно відповідати місцеположенню його на основному кресленні. Експлікація виконується для всієї будівлі в цілому.

У готовому вигляді, у повному складі і об'ємі, проект пред'являється керівникові курсового проектування, який вирішує питання про допуск його до захисту в комісії, організованою кафедрою.

Захист курсового проекту полягає у відповідях студента на питання, що з'ясовують глибину знання представлених матеріалів в кресленнях і пояснювальній записці.

Проекти, що не відповідають завданню, виконані графічно незадовільно, а також з помилками в розрахунках до захисту не допускаються.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Архітектура будівель і споруд спецкурс На тему “Багатоповерховий житловий будинок”

Тернопільський національний технічний університет... Імені Івана Пулюя... Кафедра будівельної механіки...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ГРАФІЧНЕ ОФОРМЛЕННЯ КРЕСЛЕНЬ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Тернопіль
Методичні вказівки до виконання курсового проекту з дисципліни “Архітектура будівель і споруд (спецкурс)” на тему “Багатоповерховий житловий будинок” для студентів бакалаврату 6.060101 “Будівництво

ЗАВДАННЯ НА ПРОЕКТУВАННЯ
  У курсовому проекті розробляється проект дев'ятиповерхового житлового будинку. Початкові дані наводяться в табл. 1 - 3. По табл. 1 приймається варіант, співпадаючий з перед

ЗАВДАННЯ НА ПРОЕКТУВАННЯ
  У курсовому проекті розробляється проект дев'ятиповерхового житлового будинку. Початкові дані наводяться в табл. 1 - 3. По табл. 1 приймається варіант, співпадаючий з перед

ЗАВДАННЯ НА ПРОЕКТУВАННЯ
  У курсовому проекті розробляється проект дев'ятиповерхового житлового будинку. Початкові дані наводяться в табл. 1 - 3. По табл. 1 приймається варіант, співпадаючий з перед

КОНСТРУКТИВНЕ ВИРІШЕННЯ БУДІВЛІ
  Основною конструктивною системою для будівництва дев'ятиповерхових великопанельних будівель є стінова з наступними конструктивними схемами: з перехресними, подовжніми і поперечними

ГЕНПЛАН ДІЛЯНКИ ЗАБУДОВИ
  Розробка генерального плану ділянки забудови мікрорайону на стадії учбового проекту припускає вирішення ряду завдань, пов'язаних з плануванням, впорядкуванням і озелененням ділянки

ЗМІСТ ПОЯСНЮВАЛЬНОЇ ЗАПИСКИ
  У пояснювальній записці в короткій і ясній формі, технічно грамотною мовою описуються і обгрунтовуються всі ухвалені рішення, при необхідності приводяться схеми, малюнки, вузли, роз

ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА
1. Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення : ДБН В.2.2-15-2005. – [Чинні від 2006-01-01]. – К.: Державний комітет України з будівництва та архітектури, 2005. – 25 с. – (Державні будів

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги