Технічне обслуговування

1. Для підтвердження придатності автоматики провести перевірку технічного стану:

· після закінчення монтування на апараті;

· перед першим введенням в експлуатацію;

· за графіком профілактичного обслуговування на початку опалювального сезону;

· при виявленні несправностей.

2. Об’єм перевірок: · зовнішній огляд всіх складових частин; · перевірка герметичності; · перевірка працездатності.

3. При зовнішньому огляді послідовно перевірити: · кріплення запальника, термопари, датчика тяги; · відсутність пилу і бруду на блоці автоматики, інжекційних отворах запальника і евакуаційного пальника, датчику тяги.

4. Перевірку герметичності з'єднань автоматики провести за допомогою обмилювання. Перевірку провести при працюючому запальнику і при працюючих запальнику і основному пальнику. Наявність бульбашок не допускається.

5. Перевірку працездатності провести шляхом пробного розпалювання газопальникового пристрою.

6. перевірку спрацьовування автоматики при погашенні полум’я проводити так: · запалити газопальниковий пристрій; · перекрити подачу газу на апарат за допомогою газового крану на вході, переконатись, що полум’я на запальнику і основному пальнику погасло. Через » 60 секунд, термоелектричний клапан повинен спрацювати на відключення (чути).

7. Перевірка спрацювання автоматики при порушенні тяги: · запалити газопальниковий пристрій; · перекрити димохід; · в інтервалі часу між 10…. 60 секунд газопальниковий пристрій повинен погаснути.

Примітка: забороняється проводити перевірку контролю тяги з перекритим димоходом в проміжку часу більше 90 секунд.

8. Перевірку спрацювання терморегулятора проводити після прогрівання апарату до температури, на яку встановлені ручки регулювання, точність спрацювання контролюйте термометром

 


Таблиця 3.2 – Можливі несправності і методи їх усунення

Несправність Причина Спосіб усунення
Запальник не горить після натиснення на пускову кнопку ·Перекрито подачу газу на котел.· Відсутність газу в газопроводі. · Забруднено отвір сопла запальника. · Забруднена сітка фільтра. · Перевірити відкриття крану. · Перевірити запускаючи інший газовий прилад. · Прочистити сопло і труби, що подають газ на запальник. · Розібрати і почистити фільтр.
Через короткий час нормальної роботи котел повністю вимикається. · Відсутність газу. · Відсутність нормальної тяги в димовій трубі · Перегрів води в котлі. · Забруднена сітка газового фільтру ·Перевірити, запускаючи інший газовий прилад. · Перевірити тягу в димовій трубі. · перевірити температуру води у котлі. · Розібрати і прочистити сітку фільтра.
Основні пальники не Вимикаються, не дивлячись на досягнення зазна-ченої температури. Нещільність імпульсних трубок між мембраним клапаном і терморегулятором. Перевірити, затягнути на з¢єднаннях, механічно пошкоджені замінити новими.
Нестабільне полум’я запалю-вального і основ-ного пальників. Відсутність правильного виходу димових газів. Прочистити димохід, димогарні канали топ очної камери.
Запальник погасає після відпускання пускової кнопки. · Не затягнуто якір до стрижня електромагніту. · Термопара стоїть поза зоною горіння. · Занадто мале полум’я запальника. · Нещільний стик термопари біля входу в термоелектромагніт. ·Через 30 сек. з моменту запалювання запальника сильно натиснути на кнопку, а потім повільно відпустити. · Прочистити сопло і трубопроводи. що подають газ на запальник. · Легко затягнути термо-пару, виставивши зону обігріву полум’ям 3–4 мм
Продовження таблиці 3.2
Кипіння води у котлі Пошкоджено або роз регульовано датчик захисту від закипання води (при наявності) Замінити або відрегулювати датчик.

 

Заходи безпеки при експлуатації автоматики. (це в 6 розділ диплома)

1. До робіт по монтажу, пуску, наладки, профілактичного обслуговування і ремонту автоматики допускаються особи, що пройшли спеціальне навчання, підтверджене відповідним посвідченням.

2. З¢єднання блоку автоматики з газовими магістралями запальником, датчиком тяги, датчиком від закипання (при наявності) після закінчення монтажу перед пуско-налагоджувальними роботами перевірити на герметичність. Перевірку на герметичність проводити мильним розчином.

3. Перед пуском у роботу газового опалювального пристрою з автоматикою слід провітрити приміщення, у якому воно встановлене. ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ запалювати апарат при наявності запаху газу.

4. Експлуатація газових приладів з несправною автоматикою заборонено.

5. Слід періодично спостерігати за роботою газового апарату з автоматикою. При виявленні витоків води, газу і продуктів його згорання слід вимкнути газовий опалювальний апарат.

6. Про всі несправності повідомити газову службу

7. Ремонт і усунення несправностей автоматики виконують особи які мають спеціальне посвідчення.

8. Запалювати газовий апарат з автоматикою мають право особи, що пройшли інструктаж з техніки безпеки у місцевій газовій службі.

9. Під час монтажу і експлуатації автоматики слід дотримуватися правил безпеки, викладених в експлуатаційних документах на газовий опалювальний прилад.

 

Таблиця 3.3 – Комплектність автоматики «КАРЕ»

Найменування Кількість
Термоелектромагнітний клапан
Мембранний клапан
Терморегулятор
Датчик від закипання води 1*
Датчик тяги 1*
Евакуаційний пальник
П¢єзоелектрод 1*
Термопара
Запальник 1*
Високовольтний провід 1*
П¢єзозапальничка 1*
З’єднувальні труби 3 – 5 **
Фільтр газовий
Паспорт

* – комплектується по окремому замовленню.

** – комплектується при замовленні відповідної довжини. Природній газ по ГОСТ 5542–87.