Умовні графічні зображення санітарно-технічних пристроїв

При всіх зовнішніх входах до житлових будинків слід передбачати утеплені тамбури глибиною не менше як 1400 мм, обладнані дверима. Біля входів до багатоквартирних будинків допускається передбачати приміщення із санвузлом для чергового персоналу (консьєржа), комору для зберігання прибирального інвентарю.

Позначка підлоги приміщень при вході до будинку повинна бути вище позначки тротуару перед входом не менше ніж на 150 мм. А тому перед входом до житлового будинку передбачають вхідну площадку шириною не менше 1200 мм із одним, трьома або більше східцями. Над вхідною площадкою влаштовують козирок. Зовнішню стіну та перегородку вхідного утепленого тамбуру глибиною не менше 1400 мм обладнують вхідними двостулковими дверима шириною не менше 1200 мм, які відкриваються назовні.

Позначка низу віконних прорізів приміщень квартир перших поверхів, як правило, приймають не нижче за 1,8 м від планувальної позначки землі. При організації входу до будинку через сходову клітку, передбачають короткий цокольний марш, який повинен мати не менше чотирьох проступів і п’яти підйомів. Вхідні сходи мають дублюватися пандусами для пересування дитячих та інвалідних колясок.

Житлові будинки із позначкою підлоги верхнього поверху 11,2 м (п’ять поверхів і більше необхідно обладнувати сміттєпроводами. Схема влаштування сміттєпроводу наведена на рис. 6.

Рис. 6. Схема влаштування сміттєвидаляння: 1 – дефлектор; 2 – стовбур вентиляційного каналу; 3 – стовбур сміттєпроводу; 4 – приймальний клапан; 5 – водопровідний кран; 6 – шиберний пристрій; 7 – бункер; 8 – візок; 9 трап

Складовими частинами сміттєпроводу є: стовбур із приймальними клапанами, які розміщують на поверхових або міжповерхових площадках; вентиляційний стовбур із дефлектором, який виходить вище рівня покриття на 600 мм; камера сміттєвидаляння, в якій нижня частина сміттєпроводу перекривається шибером на висоті 1,2…2,0 м від рівня підлоги. Рівень підлоги камери сміттєвидаляння приймають близькими до рівня спланованої землі біля будівлі для зручності вивозу контейнера.

Стовбур сміттєпроводу виготовляють із азбестоцементних труб діаметром 400 мм, стики яких перекривають азбестоцементною муфтою та герметизують монтажною піною. У місці установки приймального клапану в трубі влаштовують проріз 300х600 мм, який підсилюється сталевими ободами, до яких приварені шпильки для закріплення кожуха клапана. Вентиляційний стовбур виконують із азбестоцементної труби з умовним проходом 300 мм та з’єднують із основним стовбуром з допомогою сталевого перехідного фланцю.

Камеру сміттєвидаляння, висотою не менше 1,95 м, розміщують безпосередньо під стовбуром сміттєпроводу з підведенням до неї гарячої та холодної води, улаштування умивальника та трапа у підлозі. Сміттєзбірну камеру не допускається розташовувати під житловими кімнатами. Вона повинна мати самостійний вхід із дверима шириною 1200 мм, які відчиняються назовні, бути ізольованою від входу до будинку, вікон та літніх приміщень сусідніх квартир глухою стінкою. Біля вхідних дверей до камери сміттєвидалення влаштовують пандус для вивозу контейнера із сміттям. Приклад фрагменту плану першого поверху багатоповерхового житлового будинку наведено на рис. 7.

 

Рис 7. Фрагмент плану першого поверху дев’ятиповерхового житлового будинку